• Fantasy

Korunní princ (2015) (TV film)

Tak pohádka to zrovna není, ale rozhodně sranda. Popíjí víno a tím se zfetujou a nic si nepamatujou. Skvělý koncept. Maličko parodie.

Malá Miss Sunshine (2006)

V první řadě jsem se těšil na komedii a film mě moc nepobavil. Byl ale dobrý. Dobré spojení jednotlivých charakterů vytváří zajímavé situace. Ale stejně nejlepší je prostě hláška, kterou nikdy nezapomenu asi: 'Life is one fucking beauty contest after another. School, then college, then work. Fuck that. And fuck the Air Force Academy. If I wanna fly, I'll find a way to fly. Just do what you love and fuck the rest.' Nejvíc.

Čert ví proč (2003)

Velmi pěkná pohádka. Možná to už není tak úplně klasická pohádka. Poměrně silný příběh a myslím nestárnoucí témata. Když jsem ji viděl prvně, bylo mi 7. Byl jsem z toho dost posranej. Fakt. Výkony pana Lábuse a Lišky jsou suprový. Dodávají tomu ten komedický nádech a jakoby odlehčují jinak hustou atmosféru mezi peklem a zemí.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

V mnoha podstatných detailech film jako film sám o sobě opravdu pokulhává. Nejspíš tam nefungují principy Síly jako tomu bylo ve starších dílech. A nejspíš to skutečně je více akční, než sci-fi a fantasy. Asi fakt jo, ale ten film mě stejně dost bavil. Já jakožto fanda-neznalec jsem byl z návalu nových postav trošku zmaten. A vlastně i ze zapojení starých matadorů. (Později jsem se dočetl, že návaznost na VI není jasná nikomu, tak jim teda budu věřit...) Manýry s charaktery postav, kdy to vlastně hrozně vypadá, že tohle bude hlavní hrdina ale najednou se po něm slehne zem, pro mě byla přinejmenším divná. Druhou stránkou hodnocení je pak celkový umělecký dojem z filmu. Spousta prvků, které navozovali atmosféru dílů minulých jsem kvitoval s povděkem. Rozhodně mi nepřišli kýčovité, což u je takovýchto děl zcela zásadní faktor. Takže zpracování po této stránce je hodnocení velmi pozitivní. Možná přecejen bych si dovolil menší výtku soundtracku. Nějak nepůsobil epickým dojmem. Kýče se však tvůrci bohužel nevyhnuli při psaní scénáře a vlastně to asi moc času nezabralo. Což je opravdu neskutečná škoda. Tady už se mi prvky ze staré trilogie nezamlouvají vůbec. [Ještě teda si tam počkejte na scénu, kde se to trošku zvrtne a máme z toho SStar Wars: Epizoda (7+7). Tak nevím jestli to je náhoda, no... Vzhledem k současné situaci s uprchlíky a tak obecně.]

Star Trek (2009)

Jako STAR TREK moc nejedu, ale tyhle filmy fakt nejsou píčovina. Má to koule! Akorát mi vadí, jak tam pořád svítí divně to světlo. Ty odlesky... To je fakt maličkost ale. Velice dobrý film!

Marťan (2015)

Od začátku nelze nesrovnávat s Interstellarem. Scény z vesmíru jsou v obou případech provedeny skvěle. Tady, u Marťana se mi líbila komornější atmosféra. Hlavní hrdina je na všechno sám, opuštěn na planetě Mars, kterou kolonizuje za pomoci vlastních exkrementů a večeře na díkůvzdání. Jak poetické. Se všemi problémy se vskutku nápaditě vypořádává. Takový vesmírný MacGyver, jak mnoho lidí říká. Má vpodstatě neomezené množství lepící pásky a humoru (ale těžko říct, zda by po tolika letech izolace dokázal člověk ještě takhle fungovat). Ikdyž přijdou problémy nepřišlo mi jejich řešení nějak trapné, nebo nelogické. Emočních průjmů a proslovů jsme se taky nedočkali. Asi i proto, že na něj doma nečekala žádná plačící nutrie s 3 dětmi, ani se nevyskytla žádná spoluastronautka nabalující našeho kosmického piráta. Jen čistě přátelské vztahy. Prostě tehle film postrádal vše, co bychom od podobných děl čekali. A to je jedině dobře! Pět hvězd by tehle film dostal už jen za to, že si zalepil helmu tejpou! Miluju pásku!

Muž na laně (2015)

Před začátkem filmu jsme byli upozorněni, že v posledních 20 minutách se nám bude chtít zvracet. Mně se teda nechtělo ani trochu. Rozhodně ne z vysokých scén. Ake možná to bylo tím, že nemám obě oči a tudíž 3D nijak nevnímám. Stejně jako 3D brýle měl ale efekt i film. Byl dobrý. Ale to je celé. Příběh spěl od začátku k jasnému konci. A nijak strhující mi to nepřišlo. Forrest byl lepší, jo?

Millerovi na tripu (2013)

U filmů jako je tento dost záleží na náladě, v jaké vás zastihnou. Téměř celý film balancuje na hranici trapnosti, kterou občas i hrubě překračuje (škola líbání). Některé laciné fóry naopak vypadají poměrně přirozeně a autenticky. Film jsem si užil, ikdyž bych ocenil kratší stopáž. Taková zábava není na 110 minut. A pár tipů na scény, které se mohly vystřihnout bych měl - výše zmíněna škola líbání, 've stanu s Fitzgeraldovými' a minimálně zkrátit nateklé varle.

LEGO® příběh (2014)

Lego jsem jako dítě (jímž jsem i teď, jen není čas) zbožňoval. Obával jsem se ale, co to nakonec bude a byla to skvělá podívaná. Humorem se tu nešetří. Do děje se nám přilétají různí superhrdinové i postavičky ze starších kolekcí Lega, což pro mě byla maličko nostalgie a celkově to pak vypadá super! 100% se na to podívej.

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Národ grázlů předčil má očekávání. Tom mi není dvakrát sympatický, ale musím mu nechat, že umí. A v takovém věku smekám dvojnásob. Snímku rozhodně delší stopáž sluší, a díky scénáři, který nás zavede do různých (z plátna ne až tak okoukaných) koutů světa sem se nenudil, naopak v mnoha chvílích, kdy už jsem si myslel, že je vymalováno, mě něčím dostal (z agentů se klubou dvojití, z dvojitých trojtí...). Byl jsem i rád, že nedošlo ke kýčovitému vyznání lásky uprostřed přestřelky nebo podobnému průseru.