• Thriller

Abrakadabra (2017)

já jsem se výsostně pobavila.Což byl záměr filmařů.Člověk by i chvílemi se nechal do toho duchaření vtáhnout.Josep Maria Pou byl ve své roli báječný.Trochu mi to připomělo Profesory zločinu.Paráda.

Abu Omar (2020)

Dlouho se mi nestalo aby mě scénář dohnal až k slzám.A zase hlavně že se tam udržuje válečný stav .Ale jak v tom mají žít obyčejní lidé.Putování vyhublého ,utrápeného chlapa s mrtvým synem v náručí.Který měl aspoň kousek štěstí že se ho ujali dobří lidé.Všude vyprahlé kopce, prach  a beznaděj.Kdy i za pomoc bližnímu se trestá....Fakt mě to dostalo

A co Káťa? (2022)

Příběh nešťastné mámy ,která neměla oporu ve vlastní rodině.Což ještě silněji u ní probudilo touhu po spravedlnosti.A vůbec ne její vinou to skončilo zub za zub.I když to tak mohlo na konci vyznít.

A co třeba Adolf? (2018)

pobavilo a velmi! zejména herec Herbst si svoji roli užíval nadmíru.Tenhle scénář a režie byla určitě lepší než zpracování pod názvem Jméno z roku 2012.Obzvlášť kvituji že jsem zde nalezla Davida Fitze který mě zaujal ve snímku Vincent jede k moři.Paráda

Adam (2009)

Adam je kluk se kterým se osud nemazlil na svůj ,už tak těžký úděl ,zůstal sám.Sice zůstal uzavřen v tom svém vesmíru a je tam šťastný ale doléhá na něj realita života kterou ani moc nechápe.Je hozen do řeky a musí plavat i když neví proč něco je tak jak je.Jeho svět je jiný a je v něm sám.

Adamova jablka (2005)

Další "sranďák"který jsem si vrchovatě užila.Pro změnu s Mikkelsenem.Nenechám si  ujít dostupné filmy s ním.Tady byl poměrně mladý a už bylo vidno že má slušně se svým talentem našlápnuto.Na začátku filmu jsem si říkala co to ,sakra, bude????Tvůrci využili veškerý potenciál všech herců .Vsadili na klasiku .Známí herci.Pro jistotu režisér neexperimentoval..Potěšilo mě, že jsem viděla i mladého Kaase.Na Mikkelsena i na něj ještě velké role teprve čekaly.

Admirál (2015)

Dobře udělaný film drží se fakt,kostýmy,masky exteriéry a i když očividně použili v bitvách digitál drželi se zkrátka a nenechali se strhnout ke stupidnímu cirkusu.Scéna s vytrženým srdcem dokazuje kam až lze v politice nasměrovat davy

Admirál (2008)

Rusové jsou v tomhle žánru nepřekonatelní.

Admirál Ušakov: Hrdina Černého moře (1953)

dobře udělaný film.Jen já jsem určitě měla špatné dvd - barvy splývaly.Film je z roku 1953.Ale jinak zážitek famózní.Intriky,intriky a zase intriky.To se asi děje co je lidstvo.Herecké výkony,kostýmy,kulisy to vše nemělo chybu.Souboj ruských lodí s tureckými v Černém moři to bylo něco!Dobrý dabing.Filmu bych dala klidně víc hvězd. U mě vážně dobrý.

Adriano Olivetti: La forza di un sogno (2013) (TV film)

nevím nakolik tento film nadsadil samotný reálný příběh.Olivetti měl zřejmě pestrý životní příběh.Na mě film udělal svým zpracováním obrovský zážitek.Nadchl mě scénář,výběr herců,kostýmy,masky,exteriéry...Výborné slovenské dialogy.Vše v uvolněném tempu...až do doby kdy děj dospěl do etapy kde se zaobírá snahou firmu nepřátelsky převzít ať Američany kteří na něj nasadili ten nejhorší kalibr anebo konkurencí doma.Úspěch se neodpouští ,nepřeje ale závidí a i se pro něj zabíjí....Výborné zpracování a vynikající slovenský dabing.Tradičně