Zelený rytíř (2021)

Nečekal jsem, že se bude jednat o snímek tak existencionální a zaměřující se na vlastní hodnotu a smrtelnost. Po jeho skončení mi chvíli trvalo, než jsem se přizpůsobil zpět skutečnému světu a jeho entropii. Ohromující a nádherný film. **spoilers ahead** Jedna věc, která ve mně po konci nejvíce rezonovala byla dichotomie mezi “dobrotou” a “velikostí”, na kterou upozornila postava Esel hned v okamžiku, kdy se mladý Gawain chystá na svojí výpravu. Gawain zápasí s tím, že není Veliký rytíř, a jakmile ho Artuš požádá aby mu vyprávěl nějaký příběh, nebo se ho jeho okolí ptá, zda už je konečně rytířem, umocňuje se v něm ten pocit nejistoty, studu a rozpaků. Všechny tyto aspekty ho ženou a proto tak horlivě přijme výzvu Zeleného rytíře. Když pak dojde na jeho výpravu, vidíme jak s ní zápasí; okraden bandity, vyhladovění, téměř ztratil ctnost vůči manželce muže, který neudělal nic jiného, než že mu prokázal laskavost, ne zrovna legendární úspěchy hodné Velkého rytíře. Když pak Gawain nahlédne do záblesků své budoucnosti, vidíme, co se stane když uteče. Další selhání. Stane se tím Velikým, ale už není dobrý člověk a to nakonec povede k pádu království. Rozhodne se tedy umřít jako laskavý člověk, místo toho aby lhal a stal se věhlasným, což mu nakonec umožňuje být obojí. Myslím, že Lady Bartilek v předposledním aktu přímo naznačuje, že mnoho rytířů zápasí na jejich výpravách, ale ona, nebo ostatní vypravěči, mění či pozlacují jejich špinavé části, protože to nakonec vytváří “lepší” příběhy.

Barva z vesmíru (2019)

Bylo to, jako by kosmický trip na steroidech měl sex s Lovecraftem a Carpenter stál v rohu a celé to sledoval. (Barva z kosmu patří mezi moje nejoblíbenější povídky)

Vyproštění (2020)

Thor fackuje indický fakany. Epic. Ne, vážně, je vidět, že film režíroval stuntman - poctivá řemeslná práce s kamerou, choreografií a praktickými efekty. Teda až na CGI, to bylo špatný.

6 underground: Tajné operace (2019)

Sorry jako, ale ta úvodní dvacetiminutovka, je dobrej majstrštyk. A taky nechápu to zvadlé tepání Enšpíglovo pinďoura, že mu vadí scénář. To sis nevšiml, kdo to režíroval nebo seš tak naivní a čekal si, že si tenhle film budeme pouštět při filozofické pietě?

Rány (2019)

Lovecraftsky geniální! Nyarlathotep by měl z tohoto (ne)kosmického počinu velkou radost. Byť si mohli s folklórní stránkou víc pohrát a nenechat jí tak mdle prázdnou.

Jiný život (2019) (seriál) odpad!

"Nemůžeme proletět skrz temnou hmotu, protože bychom mohli trefit nějakou planetu." [insert WTF Jackie Chan meme]. Fun fact - v pásu asteroidů, jaký má např. Saturn, jsou od sebe jednotlivé částice vzdálené průměrně jeden milion kilometrů. I kdyby jste chtěli trefit nějakou částici aka asteroid, tak je to teoreticky nemožné... Takže, Netflix, jdi do prdele s takovými seriály.

Kraj světa (2019)

Scény, co vykrádají Jurský Park, scény co vykrádají Vetřelce a dokonce drahej McG vykrádá i sám sebe - Terminator Salvation. Do teď nevím, jestli jsou cílovka vážně desetiletý dětska, protože se baví neustále o sexu a análních věnečcích. Postavy celkem nesympatické, hlavně zrzavej bratr, kterej má na můj vkus až moc duše. Ale uznávám, že černej kluk vypustil z pusy pár gagů, u kterých jsem se pobavil.

Lidská společnost (2019) (seriál)

Trochu to smrdí po Kingovi a to se mi líbí. Ale z toho scénáře a nesympatických postav začínám mít erektylní dysfunkci. (Ano, viděl jsem celou sérii. Námět výtečný, ale postavy protivné jako např. v Under the Dome)

FYRE: Největší večírek, co nikdy nebyl (2019) odpad!

Produkční společnost "FuckJerry", která se podílela na Fyre podvodu, dělala zároveň produkci pro tento dokument. Podívejte se ještě na verzi od Hulu - FYRE FRAUD, kde jsou takové věci uvedené a zároveň, ať máte objektivnější obrázek.