Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Těšil jsem se na poslední a finální část, ale tak nějak jsem věděl, že to nebude v podání Yatese ono. Stojím si stále za svým, on snad nikdy neměl sedat na to řežiserský křesílko, světu by se ulevilo. K filmu, od Dark Knighta se stal zvyk, že valná většina filmů si od něho něco vypůjčuje. Tu se snažili naladit kontinuitu se zimmeroskou hudbou v některých vypjatých pasážích.Herecké osazenstvo hrálo skoro na jedničku. Kazili to akorát vedlejší role, které dostali víc prostoru se "vyjádřit", např. Molly Weaslová, ... Emoce, co jsem zažíval během čtení - např. bitvy o Bradavice, se ve filmu vůbec nedostavily. A to nemluvím o tom, že hlavní Rowlingové myšlenka - (*spoiler* proč Harry umřel a následně obživl) byla zkrácená a zjednodušena, jak kdyby se snažili vykládat příběh záchodovému prkýnku. Jednoduše, fandové spokojení nebudou (tak to bývá takřka u všeho) a to i když na to nahlédnu objektivně, tak spokojený být nemůžu. Omáčka s oblohou skvělá, ale ten flák masa tam stojí za starý fusky (hluboká to metafora). 60% 60%

Beyond Black Mesa (2010)

Po technické stránce moc hezké. Amatérský snímek inspirovaný sérií Half-Life, který s minimálním rozpočtem nabízí spousty podívané. Ale i přes to, že základnu štábu tvořili fandové této hry, tak se to ani zdaleka nedá přirovnat k "half-lifu". Scénář otřesný, výběr herců taky, ale chválím to nasazení. 55%

Falling Skies (2011) (seriál)

Produkce S. Spielberg a přes to zklamání na celé čáře. Špatný výběr herců, převážně jen kulisový seriál s hodně nízkým rozpočtem, takže většinu času nic neuvidíte, jen jak střílí do "něčeho".

Trust (2010)

V úvodu filmu si říkám ,,kde nechal Clive(jako postava) mužské myšlení?! Potažmo, kde je nechal Rosíček Shwimmer?", a v druhé si řikám - ,,co to dělá, proč to dělá, proč jedná tak lehkomyslně a zbytečně agresivně, proč je ta malá holka tak naivní a blbá, proč jsou vlastně všichni blbí?" Celých 90 minut jsem na to nemohl přijít a štvalo mě to, ale posledních pár desítek minut dovolilo mé napuklé žíle, zase v klidu splasknout. Film jako takovej, je suprovej - Clive, zajímavé kontroverzní téma - internet a úchylové, skvělé dialogy a, jak se dalo čekat, dobře odehrané role. 75% [HD]

Hanna (2011)

J. Wright by se měl Pokat za natočení takového bablasu. Upustit od tradičního britského komorního stylu a skočit na americký "shut down" trávník? Film sice imponuje kvalitní hudbou a kvalitním hercem v hl. roli - E. Bana, ale jinak nemastný neslaný. 55% [HD]

Cherrybomb (2009)

Máte rádi vše kolem britů, od dialektu až po jejich krásné přírodní scenérie? Máte rádi krásné zrzavé vlasy Ronalda Weysleho - Rupert Grint? Máte rádi Misfits, konkrétně Nathana aka Robert Sheehan? V tom případě se na tohle koukněte. Adolescentní svěží drama! 75% [HD]

Zdrojový kód (2011)

Jake a časoprostor. Není řeč o Donniem Darkovi, jako spíš o sofistikovanějším Déjà Vu. Ale přes tuhle vlastnost si na nálepku mistrovské dílo ještě Jones počká, pořád mu chybí ten boom moment na konci filmu. Každopádně, prvním filmem Moon dokázal, že psychologii a filmařinu zvládá. A v Source Code to jen potvrdil. Ukousl si hollywoodského sousta, které obstálo na jedničku jak u kritiků, tak i v kinech - 115.000.000$. Není teda pochyb o kvalitě jeho dalších projektů. 85% [HD]

Správci osudu (2011)

Důmyslný snímek? Rozhodně! G. Nolfiho kontinuita a spojení romantické sci-fi s akčním Damonem je pastva jak pro oči, tak uši. Co tu rozhodně hraje do karet je, že ta naivní kýčovitá romantika má svůj "opodstatněný osudový moment" v pánovi, co si říká Předseda a (ne)paradoxně zde není ztotožňován, jako Bůh, Aláh,... ale každý si najde svojí verzi toho, kdo ten pán je nebo může být. 80%

Spolubydlící (2011)

Příběh neoriginální, provedení taky, jen zvuková stránka pěkná a sympaticky infantilní herci, plus sympaticky trhlá Leighton aka Blair Waldorf. 35%

Pařba v Bangkoku (2011)

Opakovaný vtip není vtipem. Aspoň to se říká. Hangover part II sice vaří ze stejné vody, ale to neznamená, že by film ztrácel na zábavnosti, ba naopak! 85%