jOBS (2013)

Od jOBSe jsem příliš neočekával, takže jsem ani nemohl být zklamaný z toho, co jsem dostal. Nejedná se o špatný film, jen z neskutečného Jobsova života vzali to absolutně nejmenší. Nedávno jsem začal číst knihu a po 180 stranách, což je asi třetina knihy, mohu říct, že to, co jsem se dočetl, bylo tady neskutečně ořezáno. Film samozřejmě knihu nikdy nenahradí, ale tohle bylo opravdu příliš. Casting byl zvolen výborně, Kutcher jak by z oka vypadl skutečnému Jobsovi. Projevování je ovšem druhá věc - skutečný Jobs byl mnohem více důkladnější, ráznější, emočnější. Vždyť on na několika schůzích, když nedostal to, co chtěl, začal brečet. Samotný přepis Jobsova života je tedy nejenom dosti zkrácený a osekaný, není ale ani ukončený, jelikož film končí někdy okolo roku 1997, kdy Apple odkupuje NeXT a Steve se stává nový CEO Applu. Herci výborní, hudba skvělá. Verdikt: lehce nadprůměrný snímek, který ze životopisné stránky velkého Steva Jobse ukazuje strašně málo a i to málo ještě neskutečně ořezává. 70%

Pot a krev (2013)

My name is Daniel Lugo. And I believe in fitness. Mike Bay zase jednou trošku ulétl a tentokráte ještě více extrémněji než v případě BAD BOYS 2. Vtipu je tady požehnaně, stejně jako šílených a nezapomenutelných scén. Samotná nálepka based on true story zde je využita asi jen v hlavním námětu, protože jestli provedení (aneb nejdříve ho umučíme, když pak zjistíme, že nevíme jak ho zabít, tak ho zkusíme opakovaně přejet) bylo taky skutečné, tak hlavní aktéři asi úplně přišli o rozum. Nicméně je to pocorn, je to Bay a je to ZATRACENĚ hodně vtipu a opravdu nezapomenutelných scén. Chybělo mi více fitness a celkově jsem od PAIN & GAIN čekal trochu více. Ale reprojekce to snad napraví. 75%

Batesův motel (2013) (seriál)

1. série: Zatím velká spokojenost. Atmosféra pilotu již trochu upadla, ale to je částečně zvyknutím na nové prostředí a městečko. Pasivní a klidný Freddie Highmore, klidná a hysterická Vera Fermiga dávají seriálu hlavní šťávu a sledovat jejich hraní je výborné. Zatím velká spokojenost leč bych uvítal více řádění od Freddieho Highmore aka Normana Batese. Snad v druhé sérii. 80%

Merlin (2008) (seriál)

Pilot: Byl zatím jen velmi průměrný, hlavní herec je dost nesympatický, ale dá se na něj zvyknout. Pokračovat budu pouze díky námětu, ve kterém je obrovský potenciál. Doufám jen, že jej nepromarní.

Bylo, nebylo (2011) (seriál)

Pilot: Výborný námět, zatím však využit zcela jen minimálně. Pilot byl zatím jen pěkná odreágovačka, která však ničím nepřekvapila. Potenciál tady je a pár dílů si určitě ještě dám.

G.I. Joe 2: Odveta (2013)

Spousta akce, spousta výbuchů a namakaný The Rock. Pokračování se táhne ve stejném světle jako první díl a i zde jsem se nenudil, mohl jsem vypnout a užívát si tenhle solidní popcornový blockbuster. Dostal jsem co jsem chtěl a ještě více.

Dokažte mi vinu (2006)

Výborné krimi drama, které tahá a drží nad vodou pouze a jen Vin Diesel. Bez něj by to bylo s bídou poloviční. Dvě hodiny utekly jako voda a já se bavil. Výborný námět, skvělí herci a vše ze soudní místnosti výborné. Netuším, kolik pravdy bylo na lákadlu based on true story, ale minimálně konec musel být hodně přitažený za vlasy. Snad bych dal i těch pět, netuším ale, zda někdy na reprojekci budu mít chuť.

Zpátky do školy (2009) (seriál)

Po čtyřech dílech stále nevidím tu kvalitu, kterou lidi tolik oceňují. Zatím je to jen průměrná low-budget komedie, u které však nehrajou roli až tak vtipy jako spíše volná atmosféra. Potenciál to vcelku má, zatím ale to je ale jen velký průměr, který zachraňuje Joel McHale a krátká stopáž.

Ray Donovan (2013) (seriál)

Pilot: Od Raye jsem měl velké očekávání, které však pilot ani zdaleka nenaplnil. Klasický drama thriller kde však má mluvení před činy přednost. Zatím velká nuda, kdy to zachraňuje pouze Liev Schreiber. Dám tomu šanci na dalších pár dílů, ale slibně to nevidím.Zbytek série, což je dnešním dnem 8 dílů, se neskutečně zvedl. Řekl bych, že je to asi pořád stejné jako pilot, ale zkrátka si sledování užívám. Výborné postavy a skvělí herci, zajímavě zvolená stopáž, stylové provedení. Hvězdičku zvedám.

Hannibal (2013) (seriál)

Pilot: nuda, hovadina, blbost. Na Hannibala jsem se velice těšil, nicméně již po pilotu mohu říct, že opravdu pochybuji, že budu ve sledování pokračovat. Po prvních 45 minutách naprosto nevím, co že jsem to vlastně viděl. Střihy jsou katastrofální, scénář je mimo a celkově jsem vlastně nevěděl, o co se jedná.