Já, Frankenstein (2014)

Čert aby režiséra Stuarta Beattieho vzal! Naprosto zprzněný film, který přitom v sobě skrýval ohromný potenciál. odbytý scénář nemohli zachránit ani herci jako Bill Nighy či Aaron Eckhart. Navíc i animační efekty stlačují snímek do kategorie "B". Tak mnoho se dalo vytěžit...tak mnoho bylo zpackáno. Jedinou hvězdu mohu dát jen za vzhlednou katedrálu a prvních 5 minut filmu.

The Shrine (2010)

Proč je pro Kristovy rány, vše co je natočeno - vizuálně a nikoli skrytě - v bývalých zemích Varšavské smlouvy tak, že kdokoli neznalý pravdy, musí vše od Německa na východ považovat za středověkou Transylvánii?! Film je defacto rozseknutý zhruba na dvě poloviny. Při shlížení první, se nemůžete zbavit nutkání vypnout DVD či PC. Druhá polovice filmu zaujme trochu více. Ovšem smrtící ránu dávají snímku "herci", jenž byli zřejmě nalezeni čert ví kde... Nemohu si pomoci. I spřimhouřenýma očima jít více než nad dvě hvězdy nemohu.

Underworld (2003)

Konečně film, kde tvůrci až na pár drobných hloupostí dokázali stvořit brilantní dílo. Chyby: Zrod vampýrů a vlkodlaků z nějakého Alexandra Corwina ve 14.století. Stále nám vampýry likviduje sluníčko. Realita: Legendy a příběhy o vampýrech se vyskytují ve všech kulturách celého světa, a to dokonce již od roku 4.500 př.n.l.! Nicméně: Konečně někdo vysvětlil, že kříže, česnek a stříbro opravdu nemají s vampýry nic společného. Stříbro co paměť lidských legend sahá, vždy účinkovalo na vlkodlaky. Nu, nápad velmi dobrý, zpracování výtečné, herecké výkony za jedna. Za vše vše uvedené, až na ony zmíněné chybky, 90% a tedy 5 hvězd.

Avengers Grimm (2015) odpad!

Bratři Grimmové musejí v hrobech rotovat... Dneska najít opravdu dobrý film, to by člověk s lucernou v noci dříve našel suchohřib. Odpadkový koš, prosím!

Late Phases (2014)

Inu, inu...nápad dobrý, scénář není špatný, herecké výkony nejsou na Oscara, ale ani na Zlatou malinu. Zde bych až do tohoto bodu byla ochotná dát 60%. Ovšem masky "prtkodlaků" - jak jsem si je přejmenovala - mi zoufale připomenuly masky z filmu Psí vojáci. Vlkodlak alá psí rasa Husky, která je naražená na hlavách herců neherců... Nebudu to protahovat. Zlatí vlkodlaci z Underworldu. Masky srazily hodnocení na 30%. Tedy dvě hvězdy a bez debat.

Pyramida (2014) odpad!

Třístěnná stavba není pyramida, nýbrž jehlan, milí tvůrci-matlové. Tak dobře z počátku vyhlížející snímek se zvrhl v motání se v tunelech, kde jedny škrábou mumie egyptských koček, a druhé si odnáší animačně céčkový Anub do jakési nepovedené Síně vah. Zde jim trhá srdíčka, aby je zvážil na miskové váze oproti závaží, které si zřejmě vypůjčil v 80.letech v nějaké samoobsluze s pultovým zbožím... Anub nebyl ani synem Usira a Eset, jak se nám snaží tvůrci-matlové namluvit. Anub je naopak ochránce pohřebišť a zemřelých. Vítal zemřelé v podsvětí a doprovázel je na cestě k poslednímu soudu u boha Usira, kde bylo váženo jejich srdce na vahách spravedlnosti. Tam bylo jejich srdce položenu na jednu stranu vah, a na druhou misku pero bohyně Božského řádu a pravdy, Maat. Pokud bylo srdce obtěžkáno hříchy, kleslo. Srdce tak propadlo Velké požíračce Amemait. Duše byla odsouzena navždy bloudit v Propasti zapomění. Pokud kleslo pero, duše se ujal Anub za souhlasu Usira a Maat, aby ji provedl do dalšího života. Jako historičku, mne tento...zmatlaný snímek přivedl na pokraj záchvatu smíchu a zároveň vrcholného hněvu nad tím, co filmoví analfabeti tlačí lidem do hlav... Ufff. Prostě utrum, šmitec, zapomenout, že jsem to kdy viděla. Koš, prosím!

V/H/S/2 (2013) odpad!

Ze zvědavosti jsem shlédla tento snímek, co by jiný žánr hororu, než-li je můj šálek kávy. Z počátku jsem byla docela mile překvapena. V půli filmu se mě začínal zmocňovat chuť zastavit přehrávání a film vymazat. Ale...řekla jsem si, dej tomu ještě šanci. Nu, kazeta se zombie prohánějícími se v parku, mne už obrazně řečeno zvedla z křesla. Ovšem kazeta s mimozemskými únosci dětí kameramanů, blboun nejapný s ustřelenou spodní čelistí už vedly ke smazání filmu, zapálení si cigarety na uklidnění a zapřemýšlením nad tím, jak hluboko jsou ještě schopni tvůrci podobných zhovadilostí klesnout ve snaze vytřískat za málo peněz co nejvíce muziky. Zřejmě do doby, kdy jim budou příznivci nelogických, nesmyslupných, ale za to hlavně krvavých pitomostí ochotni platit. Za mne subjetivně si prosím o Odpadkový koš...

Vikingové II (2008)

Snímek mne - navzdory mnohým kritikům - příjemně překvapil. Logický děj, promyšlený scénář, kulisy, kostýmy, kamera. Celkově za jedna. Příšerka vlastně není příšerka. Inteligentní tvor, jehož druh vyhubili Kainanovi druhové. Jako jediný přeživší se odhodlal alespoň k pokusu o malou pomstu. Na jednu stranu během děje vykazuje známky vysoké inteligence. Na straně druhé si hromadí doslova hory zpola sežraných lidských mrtvol v doupěti. Přitom jí její hlavní cíl stále uniká... Nu, pro herce Jamese Caviezela mám sice slabost, ale tady oči přivírat nebudu. I přesto dávám filmu známku 3+ .

Smrtící infekce (2009) odpad!

Prosím, o Odpadkový koš. Netuším, o co se to režisér Steven Rumbelow pokoušel, ale výsledkem je "pasnímek", který poněkud postrádá hlavu...o patě nemluvě. Kandidát na nejhorší film s oživlými mrtvolami je to však zcela jistě. Doslova protrpěno do samotného konce, neboť jsem naivně očekávala přeci jen jakýsi záchvěv kladu. Marně.

Rozpoutané peklo (1997)

Defacto tak trochu rekonstrukce exploze sopky Svaté Heleny. Herecké obsazení a podání za jedna. Realita pokud jde o sopku samotnou, za jedna. Trikové efekty za dvě. Důvod? Nemyslná scéna s autem uvízlým v lávové proudu. Vzhledem k teplotě tekuté lávy mezi 800°C až 1000°C, by se herci v autě vznítili, i kdyby čert na koze jezdil. Další pohlavek nezaslouženě od scénáristy dostal snímek v závěru. Pierce Brosnan před pyroklastickým prudem unikne "šoupnutím" auta do bývalého dolu. Vzhledem k tomu, že teplota pyroklastického proudu se pohybuje mezi 350°C až 850°C a rychlost v závislosti na terénu se pohybuje od 160km/h do 500km/h, pravděpodobnost úniku ve starém pickupu a přežití v zavalém voze klesá k bodu mrazu. Ostatně, co dokáže pyroklastický mrak (proud), nám dodnes ukazují oběti exploze Vesuvu ve městech Pompeje a Herculaneum. Neochránily je ani tlusté zdi domů. Po pominutí těchto přehmatů, je však třeba film hodnodit kladně. Jak dějově, tak záměrově, herecky i trikově. Čili krásných 75% a tedy 4 hvězdy.