Green Lantern (2011)

Jako velká příznivkyně také fantasy a sci-fi snímků, jsem hluboce zklamána. Nesmyslný scénář, katastrofální podání ve smyslu oněch "lamp", masek a kostýmů, o dialozích nemluvě. Samotný děj připomínající mišmaš mezi Supermanem a Nekonečným příběhem (konkrétně Slonovinová věž), jen pomohl zarazit poslední hřebíček do rakve. Pouze z úcty k některým hercům dávám 25% a tudíž jednu hvězdu...

Vzkříšení démona (2015)

Inu, inu...u komenátáře k filmu o huňatém medvídkovi, kterýž to se jal v lese dělat pořádek s lidkými vetřelci, jsem uvedla, že je pro mne prozatím kandidátem na horror roku, dokud neshlédnu právě zde komentovaný film. Tak, a ocitla jsem se přesně tam, kde jsem nechtěla být. V hlubokém zklamání... Když Kristus vzkřísil z mrtvých před desítkami přihlížejících, již 4 dny zesnulého Lazara, učinil tak z vůle Boží. Toliko k Bibli. Že člověk by si nikdy neměl - byť jen se o to pokoušet - hrát si na Boha, mohl snímek The Lazarus effect předvést v plné síle a s hlubokým emocionálním podtextem, který lze do psychologicko-mysteriózního hororu vložit tak snadno, jako pekáč buchet do trouby. Namísto toho tvůrci snímku stvořili nízkorozpočtovou nedodělávku o pěti hercích a jednom psu, který odvedl lepší herecký výkon, než jeho lidští kolegové. Jak už jsem jednou u podobného snímku uváděla, na tato témata a historii jsem jako pes, a v hodnocení v těchto dvou oblastech neznám bratra. Nápad: Původně zřejmě dobrý. Scénář: Otřesný. Kamera a střih: Za tři. Vedení režisérské ruky: Na šlehnutí přes ní rákoskou. Olivia Wilde, co by seriálová herečka, paradoxně ze sebe navzdory všem, dokázala ze sebe zřejmě dostat to nejlepší. Nuže, již z výše uvedeného plyne, že kandidátské potenciální místo na horor roku, se v mých očích pod tímto snímkem zbortilo jako domeček z karet... Takže, co s tím? Trikové efekty, výkon Olivie Wilde a jejího psího kolegy, jsou to jediné, co mne pobízí dát alespoň 33% a tedy dvě hvězdy s mínusem....

Ils (2006)

Nápad: Vynikající. Děj: Smysluplný a těžko předvídatelný (bonus). Herecký výkon všech protagonistů: Velmi dobrý. Hra s psycholockou stránkou diváka - překvapivě výborná. Některé mírné prolapsy, jsou tak celkově odpustitelné. Pakliže byl alespoň ze 70% natočen dle skutečné události, má poklona. Kdo má rád kvalitní psycholgicko-hororově laděné snímky, bude si u sledování tohoto snímku lebedit... Za mne 80% a tedy 4 hvězdy.

Rudá planeta (2000) odpad!

Nevyužitý dějový potenciál. Odbytý scénář. Herci nepřesvědčiví, a Val Kilmer tomu nasadil pověstnou korunku. Pokud jde o zákony astrofyzikální i fyzikální, s těmi si tvůrci nelámali hlavu vůbec. Ovšem alespoň mne tím způsobili řádný bolehlav a dokonalé hnutí žlučí. Za toto bych režiséra Antony Hoffmana přehnula přes koleno, a do ruky vzala řádnou vařechu, aby si alespoň týden nesednul... Inu, inu... Nu, nepotěšili jste mne. A ani já vás nepotěším - jak by řekl prof. Hrbolek z dobře známého Československého filmu. Za 5! Odpadkový koš, prosím!

Mise na Mars (2000)

Co by kdyby? A co když přece... Tvůrci filmu nevařili při vytváření tohoto snímků rozhodně jen z vody. Nápad: Vynikající. Děj: Velmi dobrý. Herecké výkony: Velmi dobré. Trikové efekty: Rovněž velmi dobré. Oblast Cydonia na Marsu - to opravdu není vykrádání 2001: Vesmírná odyssea. Právě tato oblast je i pro samotnou NASA velmi zajímavou. I se samotnou tváří. Pokud jde o tolik vyčítanou hudbu...vpravdě jsem ji vůbec nevnímala. Tudíž, jestli Ennio Morricone vykrádá sám sebe, nebo měl-li být špatnou volbou pro sci-fi snímek, mne u tohoto filmu žíly rozhodně netrhalo, jak se říká. Až na pár astrofyzikálních chybiček, ráda dávám 75% a tudíž 4 hvězdy.

Kód Enigmy (2014)

Momenty překvapení možná scházejí, ale děj filmu a herecké podání dějově zdařilého scénáře i režie vše plně vynahrazují. A vzhledem k tomu, že ač bylo natočeno mnoho snímků okolo šifrovacího stroje Enigma, jehož prolomení znamenalo zvrat ve válce, žádný z nich se k tomuto snímku nepřibližuje ani na koňskou délku. Marně hledám důvody, proč tomuto snímku neudělit zaslouženě 4 hvězdy. K té páté scházelo jen málo...potlačit lehký a plíživý stín chladného dechu, který snímek provází.

Spiknutí (1997)

Velmi zdařilý snímek. Propracovaný, logicky vedený děj. Herecké výkony odpovídají očekávání od hlavních postav. Režisér Donner dokázal spolu se scénaristou vybrousit ze surového kamene nádherný filmový diamant. Ať hledám, kde hledám, nemám co vytknout. Proto u mne zcela vzácných 5 hvězd a bez debat.

Zlo (2012)

Roztřesená kamera mi způsobovala bolest hlavy. O tu větší se postaralo vědomí, že se jedná o další neblahý pokus ve stylu různých para aktivit. Z jakého důvodu kamera běžela, i když nic podstatného dějově se ve snímku nedělo, mi také hlava nebere. Vulgarity rovněž napodobují takovéto zaoceánské snímky. Mnohé nelogické kroky herců už pro mne byly jen pověstným hřebíčkem do rakve. Jedna hvězda...a to z úcty k zemi, v níž se natáčelo.

Nádherné bytosti (2013)

Přílišnou podobu s filmy zaměřenými na náctileté jsem očekávala, a tudíž ji překousla. Nemohu však tvůrcům odpustit skutečnost, že běžní obyvatelé města po celý snímek defacto dělají jen jakési nesmyslné křoví, které navíc - když Bůh rozdával rozum - bylo ještě pod zemí. Pokud jde o rodinnou "zápletku" oněch "Nádherných bytostí", i tady by se dalo přidat koření. Nestalo se. Inu, inu...trikové efekty a posledních 10 minut filmu jej zachraňují od propadu. Dvě hvězdy. Ale vícekrát vidět nepotřebuji.

Demon Hunter (2012) odpad!

Naprosto se ztotožňuji s názorem s přispěvatelem hladassem... Odpadkový koš, prosím!