• Romantický

Vím, co jsi dělal minulý pátek 13. (2000)

To jsem byla ještě malé štěnátko, když jsem si to půjčila na videokazetě, mně, jakož to desetileté, se to líbilo, ale těžko říct, jestli by se mi to tolik líbilo i teď, po těch deseti letech. První parodie, kterou jsem viděla, a myslím, že to nebyla špatná volba.

Bastard!! Ankoku no hakaišin (1992)

Čím odhalenější, tím lepší. Čím krásnější, tím nesmrtelnější. Kouzel dost, hlavně těch, který dělaly světelný efekty a pak BUM :-D Bylo to takový celý rozpačitě trapný... já nevím, neměla to být parodie? Trošku mi ze začátku přišlo (cca. 1. dva díly), že z lidí dělaj ještě větší hlupáky než jsou :-D Tohle OVA není v pořádku. Tohle OVA i s jeho tvůrci by mělo být zavřeno do Bohnic, aspoň na dvacetileté pozorování ;-) Ačkoliv tohle všechno bylo asi podníceno děsivým anglickým dabingem, který mě v první chvíli málem roztrhl na kousíčky...

Poslední vládce větru (2010)

Ale jo, těším se na pokračování... ^^ Nečekaně se mi to docela líbilo. Je mi jasný, kde to může drhnout a je mi jasný, jak to asi vypadá v seriálu, a tak nějak, protože je mi to jasný, se mi to líbí, protože si prostě ten neukázanej zbytek domyslím. To je jedno, co tím chtěl básník říct. Divnej komentář. Prostě to má něco do sebe. Lepší 3*. Ale chci pokračování... :-D

Siworae (2000)

Není to špatné, líbilo se mi, ale má to jen jednu vadu - nedokázalo to udržet moji pozornost, často jsem měla chuť prostě posunout děj, dnes mi tenhle jemný, duši hladící, pomalý, lyrický film nesedl. Romantika na dálku :-)

Nangrang 18 seh (2004) (seriál)

Existují mnohem lepší dílka (ať už seriály nebo filmy) s touto tématikou - domluvené, vynucené, manželství. Vyskytuje se tu opravdu pár velmi podařených momentů, ale jelikož je jich opravdu po skromnu v 16x63 minut se lehce ztratí. Kdyby to bylo zkráceno o polovinu, tak by hodnocení bylo určitě o dost vyšší. Není tu nic, co by mě nějakým závratným způsobem zaujalo. Dokonce i ty vydařené momenty v mé mysli blednou a ztrácí se jejich obrysy. Silné 2*.

Fullmetal Alchemist: Bratrství (2009) (seriál)

Nedívejte se na seriál z roku 2003, podívejte se na tohle, pokud se mezi nimi rozhodujete! (tím nechci říct, že by FMA z 2003 bylo špatné dílko, to v žádném případě, vždyť si také zasloužilo 5*). Ti, kteří tomuhle srážejí body jen za to, že tvrdí, že bylo pro ně děsně nudné se znovu dívat na to samé, co už viděli v předchozím, jsou pro mě ignoranti. Tohle běží celé podle mangy (tedy až na první úvodní díl), a jelikož i předchozí FMA jel chvíli podle mangy, tak je přeci jasné, že tam budou stejné věci. Tak, to jsem si jen musela trochu ulevit pálící žáze... :-) K tomuhle anime se mi moc těžko píše nějaký soudný komentář, protože jsem si ho zamilovala od hlavy až k 64. dílu. Openingy, endingy - dokonalé. Postavy, jejich charaktery, děj, animace, boje, láska, slzy, tragično i komično, to všechno tu miluji. FMB je pro mě prostě srdcová záležitost. Nikdy nezapomenu, že u některých dílů jsem měla husí kůži. Kdybych měla někomu doporučit jeho první anime, tak to bude určitě tohle. Protože pro mě je to jedno z nejlepších, co může anime scéna nabídnout. ^^

Twilight sága: Zatmění (2010)

Velký adept na odpad! :-)) Četla jsem knihu jedním dechem, jednou, je to delší dobu, a vím, že znovu už ji číst nemohu, protože tak odvážná zase nejsem. Film jsem viděla a myslí mi běhaly slovní obraty jako "Strojení panáci", "Nuda", "Hej, to bylo docela zajímavé, škoda, že to zabila následující scéna", "Já vím, že tam někde uvnitř ti herci umějí hrát", "Kolik make-upu to asi sežralo?", "Nebyly ti vlci ve dvojce hezčí?" apod.. Stihla jsem u toho udělat stovku věcí, koukala na to dva dny, v kuse bych to nedala, asi by mi odešly nervy do teplých krajin. Dialogy jsou hloupé a tím, jak to ti herci říkají, to zní ještě hloupěji - v knize dobré, ale jakmile to někdo řekne nahlas, buď ti vybouchne mozek, nebo strhneš bránici. Bella má přesně tu povahu, kterou nemohu vystát, takže jsem se modlila, aby film změnil scénář a ji zabili - jasně, že se něco takového stát nemůže. Edwarda by taky mohli zabít, aby umřel jako panic - prostě perfektně tragický konec by to byl, bohužel... Holka se vám nabízí a vy do toho nejdete? Chápu, že hlad ovládnete, ale sexuální touhu? Ámen. Ale to nemá cenu rozebírat, stejně jí to v příští díle udělá... :-D A bohužel tomu ani nenahrává fakt, že si mi ty jejich hnědý čočky začaly pěkně hnusit. Proč z toho sakra nemůže už konečně někdy vytřískat něco lepšího? Mission: Impossible (tak asi zavolám Tomovi... :-D). Btw. všimli jste si, jak v té scéně, kdy špatní upíři vylézají z vody, to vypadá spíš na zombie klan? ^^

Minyeoneun goirowa (2006)

Skoro jako by mě tvůrci znali - všeho moc škodí a minulost nesmažeš. Tím chci říct následující: hrdinka je sice nešikovná a v určitých chvílích jí to moc nemyslí, ale není blbá; na to, jaká byla, když byla o pár kilo těžší, nezapomněla, hezky to v ní hnilo dál ( viz kamarádka je víc než nějaká šou). *Může obsáhnout menší spoiler!* Zpívalo jí to dobře. Konec je na půl Hollywoodský - no a co, že jsi měla asi tisíc plastických operací... přesto to není úplně ten konec, který byste mohli očekávat a které některé romantické dušičky budou vyžadovat (ačkoliv kdo ví). *Endo* Ona byla sympatická, on taky. Sladké 4* :-)

Karate Kid (2010)

Nikdy nepodceňujte dávání bundy na věšák, oblékání jí a zvedání jí ze země. Škoda, že kluk není tak o tři čtyři roky starší, hned by to vypadalo s tím jeho vztahem líp. Zbytečné scény; zbytečně dlouhé. Kdyby Jackie měl o šedivý vlas více a o bolestnou minulost méně, bylo by to mnohem lepší. Jinak standardní film o fér play, přátelství a uznání mezi "muži", zromantičtění Číny. Některé scény jsou moc cítit Amerikou - a to vadí, když je to v Číně... :-D Slabší 3*.

Bokura ga ita (2006) (seriál)

Prvních asi 7 dílů jsem z toho cítila děsnou stísněnost, fakt mi to nebylo moc příjemné, takže mi trochu delší dobu trvalo, než jsem se přes tento nepřejemně "cítění" úsek dostala. Ale potom to konečně začalo být zajímavé, dobré, jen mě začínalo štvát, že ji pořád mizí oči - nějaká úchylka? :-) Seriál pak nějak plynul, už nevyzařoval tolik nešťastných vln jako na začátku, i když se časem víc brečelo. Tak nějak jsem moc nesympatizovala ani s jednou postavou až na Takeučiho, tak nějak jsem ho nikdy nezačala ani na chvíli nenávidět, tak jako ostatní. Pamatuji si tu jasnou chvilku ve 21. díle, kdy jsem k Janovi opravdu pocítila zášť. Ona Nanami s tím svým řešením tohodle a tamtoho mě taky nijak nenadchla. Ale přesto jsou to zajímavé charaktery a za prozkoumání stojí - na pár dílů. Líbilo se mi, že tenhle seriál má více "sladkobolných" písniček (myslím, že se i prostřídali na pozici endungu, ale nejsem si jistá...). Ale na to, co se tam děje, co se řeší, je to moc dlouhé a neubránila jsem se dojmu, že je to naprosto zbytečné. A je tu hodně bublinek a pastelových barev. No a kenc je konec, i když s příslibem 2. řady (která nikdy nebude), a proto si otevřete mangu a přečtěte si, jak ti tupci potrápili jeden druhého (naprosto zbytečně opět) a jak skončili. Slabší 3*