• Romantický

Sengoku basara ni (2010) (seriál)

První série byla dobrá, bavilo mě na ni koukat. Ale to, co mě bavilo na první sérii, tady prostě není nebo pomalu ale jistě mizí. Jukimura už není tak vtipnej. Date už není takovej frajer, protože mu ukradli oko. A to mě štve. Ani ten opening není tak dobrej jako v první sérii. Navíc z chudáka Tojotomi udělali ještě většího psychouše, než jakým byl doopravdy (což je vlastně úplná blbost něco takového tomuhle vyčítat :-D). Lepší 2*

Smolař (2003)

Chjo, kdyby jí neřekl: "Dívej se jen do mých očí, jen do mých očí." dala bych 3*. Ale touto prostou větou ten film pro byl pohřben. Ale jinak to dejme tomu ušlo. Jen se asi prostě příčí myšlenka, že film je založen na smolařovi, kterému se smůla lepí na nohy, a ehjle náhle přestane jen proto, že se dotyčný zamiloval. Výkony nejsou špatné, jen mi ten film nesedí.

Total Recall (1990)

Rok 1990 přinesl spoustu pěkných věcí (třeba mě :-D), ale tohle sci-fi mezi ně nepatří, alespoň pro mě. Hrozné kulisy (vždyť i sci-fi z předchozích let měly mnohem lepší představu o budoucnu), příběh, který vskutku skřípe, hudba, která k mému uchu snad ani nedorazila. Jediným plusem je pomalu se zjevující Arnoldův přízvuk... Tenhle kult se mě bohužel nedotkl a nechal mě chladnou. Ale určitě se na to podívejte - nejméně ve dvou - to přinese trochu osvěty. :-)

Tajný agent Jack T. (1997)

Steven vždycky táhne za správný konec lana, a proto ho máme rádi. Tentokrát půl dne opravuje schody, neujíždí náklaďákům, mládí bráchy, kteří zneužívají své sestra - ups, spoïler :-D - ale pořád se umí bít. Jdi do nich kámo, do nich! :-))

Kobylky nesou smrt (2005) (TV film) odpad!

Klenot mezi bio pesticidy. Čtyři z pěti sarančat doporučují. Určitě si nenechte v létě ujít! Postříkat stačí jenom jednou! Ale pozor ať nespadnete do větráku, ještě z vás zbyde jenom bota s trochou masa...

Smrt přichází v bílém (2003)

Je to silná hvězdička. Je to Polárka. Je stále půl osmé. Kdyby tak aspoň ty mrtvolky ukázali... Nechápu, že se film drží v červené barvě, ale tak proč ne. Každému se líbí něco jiného, mně tohle ne. Příběh? Vždyť to bylo nelogické! A když se u hororu najednou začnete zajímat o nelogičnosti, asi něco není v pořádku... Doufám, že jsou lepší horory.

Camp Rock 2: Velký koncert (2010) (TV film)

Chtěla jsem dát 2*, ale nemohla jsem se přenést přes to, jak na konci Mitchi, u ohně, tu hubu otevřela jak Lucka Bílá a bohužel u toho vypadala hůř. Příběh - ha, ha, sezbírané všechno kolem. Písničky, choreografie; high school musical (1,2,3), Let's dance (1,2,3) + trocha originality. Silná jedna hvězdička. Děkuji, že jste pomohli mému supersarkastickému úsměvu na svět.

Sluneční stát (2005)

Já prostě nemám ráda takovéhle české filmy o přesně takovémhle typu českých lidí.

Higaši no Eden (2009) (seriál)

Nadechla jsem se, a když jsem vydechla, seriál právě dohrál jedenáctý díl. Tak trochu z toho mám stále vykulené oči. Tak nějak jsem si zamilovala našeho prince. Mám velmi ráda tvorbu Kenjiho Kamiyami a ani teď nezklamal. Od dobrého openingu nazpívaného skupinou Oasis až po zamotaný příběh, který jsem s láskou sledovala, se mi anime líbilo. Postavy, animace, hudební doprovod. Všechno na jedničku. Jen je mi trochu líto toho konce, asi by se mi líbil více konkrétní, ale tak ještě mám před sebou dva filmy, takže věřím, že se toho svého "konkrétního" konce dočkám. Anime pro dospělé, z něhož jsem si odnesla velmi dobrý vnitřní pocit, že jsem sledovala něco opravdu kvalitního.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Dobrá předloha. Dobrý scénář. Dobré výkony. Dobrý režisér. Silné charaktery. Momenty, které nezpomenete. Slušivá hudba. Nejlepší plán. Hoďte to do hrnce. Zamíchejte podle směru hodinových ručiček. Produkt: Výtečný film. Dobrou chuť!