Cesta do středu Země (2008)

Podívaná od slova dívati se. Ale nic víc. Je to podobný stav jako když na ulici pozorujete pěkné holky, není zrovna co dělat a můžete si přemýšlet i o něčem jiném. Protože to nevyčerpává a málokdy kolem přejde někdo s neobvyklým počtem bradavek nebo někdo, kdo vypadá jako Sophie Loren; vypadá božsky a přitom recituje Petrarcu. A vy se nemůžete soustředit na text skrze tu dlouhonohou krásu.

U mě dobrý (2008)

Docela zábavná věc. Poměrně překvapuje, vzhledem k průhlednému tématu a poměrně i baví.

Stará puška (1975)

Film pro někoho nepřináší nic světoborného. Pakliže tím kreativním soustem není občasně potřebné napovídání potenciálů naší lidskosti, zbabělosti a hrdinství. Byť trochu v idealistickém hávu, ale s garniturou herců z mé oblíbené destinace.

Knoflíková válka (1962)

Klasika, na kterou se nelze dívat jinak, než zaujatě. Doporučuji zhlédnout tento skvost našich otců a dědů

Den Šakala (1973)

Výborná kniha a výborný film. Film provedený klasickým způsobem a není to na škodu, naopak.

Je třeba zabít Sekala (1998)

Marně čekat do konce filmu na nějaké překvapení. Scénář nebyl šťastně uchopen a dramaticky rozvinut.

Taková normální rodinka (1971) (seriál)

Na tuhle starou gardu se dá dívat do dneška. Navzdory pár slabým jakoby silvestrovským místům.

Já, Claudius (1976) (seriál)

Kdo má raději fyzickou akci ať se raději nepídí. Vynikající dabing Petra Haničince.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Příliš dobré a příliš patetické na to, aby to bylo k uvěření. Film s ničím nepolemizuje, jen udržuje vyřčené vlastenectví poamericku. Proto i příliš vysoko na žebříčku, proto pouze dvě *.