Já, Olga Hepnarová (2016)

Překvapivé. A nebo naopak dobře zasunutelné do kontextu černobílých dekád minulosti. Nečekaná porce erotiky. Skvělý výkon hlavní představitelky.

Blade Runner (1982)

Lahůdka! Naprostá klasika temného proudu sci-fi, kterou jsem bohužel nikdy neviděl v kině. Vizionářský a mnohokrát vykradený film s výbornými herci a mistrovským soundtrackem od Vangelise. Ridley Scott v nejlepší formě.

Pomoc! (1965)

Jasně, už to nemá tu černobílou přímočarost a živelnost Perného dne, který těžil z první velké vlny beatlemanie a přirozeného půvabu protagonistů. Lester se nicméně uměl vyřádit a ten britský švihlý humor tam občas pořád je. Beatles nebyli jen úžasní muzikanti, ale i inteligentní komedianti a šarmatní sympaťáci. Pitomý scénář vem čert. Anglie 60. let byla úžasným územím, kde bylo lze páchat podobné počiny ve velkém stylu. Vizuální stylizace je zcela nadčasová. Natož pak ty geniální písničky! Bílé útesy doverské! A ty flekaté "špinavé" džíny a džínové košile na Bahamách? Perla!!

Mamma Mia! Here We Go Again (2018)

Třeba předeslat, že jsme šli do kina v létě a dobře naladěni vzpomínkou na mile vitální a zábavnou "jedničku". Recenze a synapse jsem raději nečetl, abych se mohl těšit; tudíž jsem netušil, že režisér měl Velké Ambice a prvotní prostinkou myšlenku obohatil o sofistikovanou časovou komposici. Díky tomu mi chvíli trvalo než jsem se zorientoval, což jde samozřejmě na vrub mé bezelstné prostoduchosti. Meryl Streep mi tam nakonec vůbec nechyběla a oželel bych i její úděsný (na konec) závěrečný duchařský výstup. Další strašlivý a vskutku zbytný zážitek mi autoři připravili v podobě robotické rekonstrukce jakéhosi býložravého dinosaura, ve kterém jsem s údivem rozpoznal Cher. Strašila mě ještě ve spaní. Jinak je to fajn film. Stará parta byla zase spolu, byť působila poněkud utahaně. Její nabuzené mladé verse byly celkem prima a jen jsem litoval tristního údělu noblesního štramáka Andy Garcii, kterého jsem měl vždycky moc rád. Písničky Abby jsou naštěstí jistota. Tedy, ne že by je nebylo možno trapně zprznit, ale to se naštěstí až tak moc nestalo. Jo, a je naprostá blbost, že by řecký rybář neuměl plavat. Nechme to plavat. Výborný byl ten 4% celník nebo co to bylo. Suma sumárum - příjemný letní večer v kině.

Srdečné pozdravy z Ruska (1963)

Roztomilá ptákovina. Elegance. Agenti už nikdy nebudou mít takový šarm a naivitu. A mladé ženy už asi nikdy nebudou mít takové nádherné figury jako v 60. letech.

Skleněné peklo (1974)

Katastrofické filmy jsem nikdy neměl rád, ale tento je prostě dokonalý. Se všemi těmi klišé a schématy. Ovšem řadu z nich vymysleli právě autoři Skleněného pekla. No a ta herecká extraliga! Ty modré oči Steva, Paula a Williama...

Ghost Rider (2007)

No tak jo. Je to úplná blbost. Ale to, jak Nicolas Cage valí bulvy pod tou šílenou parukou je opravdu k nezaplacení. A Peter Fonda k tomu...

Zelenáč (1990)

Clintův standard. To znamená, že je to veskrze dobrý film s bonusy jménem Charlie Sheen a Raul Julia.

Oáza (1972)

Pozoruhodný a v podstatě zapomenutý čs. pokus o dobrodružný válečný film, který se točil v CCCPské poušti Karakum. Za ojedinělost a casting dávám 3 hvězdy.