Dexter - Chemie (2012) (epizoda)

Tak opäť sa toho deje toľko, až sa divákovi musí zatočiť hlava a je mu ľúto postáv, na ktorých mieste by sme buď skolabovali, alebo dostali infarkt aj bez podpory masovej vražedkyne a jej jedu z kvetiniek. Ale stále cítiť, že ide skôr o intermezzo v polovici série, rovnako ako pri predchádzajúcej epizóde, a tak nás čaká smerom k záveru ešte niečo viac, preto sa uchýlim k nižšiemu hodnoteniu.

Dexter - Jasné jako facka (2008) (epizoda)

Tak táto epizóda nebola o tom, že by sa snáď hlavná dejová línia sunula vpred raketovým tempom, ale nakoniec aj v tomto smere došlo k výraznému pokroku. No a ten zvyšok? V tomto smere zase ide asi o to najlepšie, čo doteraz tretia séria ponúkla. Zabiť, či nezabiť niekoho, kto je nepriamo zodpovedný za pribúdajce mŕtvoly? A zabiť, či nezabiť niekoho, kto už na tomto svete nemá chuť byť, respektíve nemieni prežiť zvyšný mesiac života v urputných bolestiach? Áno, táto epizóda má hamletovské rozmery.

Dexter - Jezdci apokalypsy (2011) (epizoda)

Pokiaľ by som mal vybrať najslabšiu epizódu celého seriálu, tak štvorka zo šestky by patrila k horúcim kandidátom. Bautista a Quinn húliaci špeka, zbytočná vsuvka so slepým črevom, Samove kecy v nemocnici... ešteže sa aspoň vrahovia opäť činili. Na druhej strane ale aspoň stále striedame prostredia a každú chvíľu počúvame niekoho iného mudrovať, takže to rýchlo odsýpa a vyšetrovanie sa výrazne posunulo vpred.

Dexter - Jít svou vlastní cestou (2008) (epizoda)

Preťahovaná Dexter-Miguel o to, kto má v tejto vražednej hre navrch, pokračuje ďalej. A situácia sa mení doslova niekoľkokrát za epizódu. Ale aspoň máme jasného favorita, minulú sezónu nám muselo byť nevinného kolegu z práce aspoň trochu ľúto. Do veci sa zaplietajú aj žiarlivé, repsektíve nervózne priateľky oboch súperov, čo im vec vôbec neuľahčuje. Ale obviniť manžela, že je nevinný, pritom ten si užíval vraždenie ženy namiesto sexu, je opäť ten dexterovský čierny humor, aký máme radi.

Dexter - Kladivo vrací úder (2009) (epizoda)

Konečne dostal John Lithgow poriadny priestor a nikoho neprekvapí, že ho patrične využil. Taktiež sa dozvedáme jeho motivácie páchať krátko po sebe tri rituálne vraždy a potom si dať na nejaký čas útrum. I keď určite sa časom dozvieme ďalšie zaujímavé novinky, napríklad typ jeho postihnutia. Perfektne fungujú aj paralely a opozitá v chovaní Arthura a Dextera, ten sa definitívne vzdáva svojho bytu a paradoxne si stavia záhradný domček pomocou vražednej zbrane. No je to opäť dokonale vymyslené a čierny humor je tak skrytý, že ho skoro treba hľadať lupou, o to lepšie ale potom funguje.

Dexter - Kodex oblékání (2013) (epizoda)

História sa môže, ale nemusí opakovať. Záleží na tom, kto je učiteľ a kto žiak. Dexter musí opäť riešiť svoje ciové problémy a jeho rozhodnutia ho opäť a opäť vedú k tým nesprávnym osobám. No a tvorcovia sú tak zákerní, že mu pocítiť šťastie a normálny život nedajú. Ešte že ide o fiktívnu postavu, inak by som ho fakt ľutoval. No keď sa to vezme, tak celkovo postavy tohto seriálu to nemajú vôbec jednoduché a hádajte, kto je zdrojom viac menej všetkého utrpenia, aj keď to nemá v úmysle, nie je v jadre zlý a máme ho tak radi.

Dexter - Konec světa (2011) (epizoda)

Tak zakončenie bolo excelentné. To ale nepripisujem ani tak logickému uzavretiu prípadu, kde sa už zase tak veľa prekvapivého neudeje. Ale ako sa to vezme, identita potenciálneho obetného baránka prekvapila. Tak za prvé Bautista povie Quinnovi, že je... viete čo, takže konečne ma v tomto seriáli niekto prvýkrát citoval. No a na posledný záber, akým končila šiesta sada, som popravde čakal už od série číslo 1. No a dočkal som sa.

Dexter - Kousek sebe (2013) (epizoda)

Pre mňa zatiaľ najlepšia epizóda poslednej série. Dej sa začína uberať zaujímavými cestičkami a čaká nás zopár skutočne prekvapivých odhalení, aj nejakých tých neželaných návratov. Akoby toho už nemal Dexter akurát nad hlavu. Aká je skutočná pozícia pani Vogelovej v celej hre, to sa dozvieme asi až na konci, každopádne mne zatiaľ smer, akým sa vydávajú tvorcovia k uzavretiu celého seriálu, zatiaľ sedí. Dúfam, že budem spokojný v závere podobne, ako po skončení tejto epizódy.

Dexter - Kráska a zvíře (2010) (epizoda)

Hlavný prípad začína byť až príliš jasný, snáď je ale viac zašmodrchaný než sa zdá. Quinn už musí lieť na na nervy každému podobne ako Doaks, dúfam, že podobne aj skončí. No a Julia Styles je ako nová zachránená obeť takmer na nepoznanie a jej chovanie je totálne na slučku. Samozrejme, je oprávnené, ale pozerať sa na ňu je zatiaľ dosť ťažko stráviteľné. Záver dáva poznať, že v tomto smere sa už veci začínajú upokojovať. No a malý Harry, tak skĺbiť kŕmenie, prechádzky, vyšetrovanie a vraždenie, no nezávidím. Takže v skratke, táto epizód je veľmi hektická a buďme radi, že nemáme podobné problémy.

Dexter - Krokodýlí slzy (2006) (epizoda)

Tak samotná hlavná dejová línia sa až zas tak extra dopredu nepohla, ale je tu veľa nového. Sestrička sa dostáva na oddelenie vrážd a pribúda nám tu jeden nový a závažný prípad. Zdá sa, že celé oddelenie bude mať čo dočinenia s istým hustým mafiánom. Výsledkom sú už tri mŕtvoly počas epizódy číslo 2. No a Dexter pokračuje v tom, čo mu ide najlepšie, v prevádzkovaní vyššej spravodlivosti. A opäť jeho obeti nič príjemnejšie ako ho čaká na Dexterovom privítacom stole neprajeme.