Hale and Pace (1988) (seriál)

V mém TOP 10 mám tento pořad své nezastupitelné místo. Drsný až morbidní humor má u mně pochopení, protože si z vlastní hrubosti až sprostoty dělá srandu. Sérii řadím ještě výš než celý Red Dwarf. Fórky, např. "Dva přihřátý..., haló kdo si objednal dva přihřátý párky", "Jé podívej, hvězdičky! Vole, máš lupy na voptice" a třeba reklama na "Strč si tyč", jsou geniální...

Přátelé (1994) (seriál) odpad!

Upřímně, vedle paskvilu "24 hodin" má "nejoblíbenější" senkrovna seriálové a filmové tvorby vůbec. Neznám nic horšího. Agitace na trapnost a ubohost. Nezlobte se na mně drazí milí, nemohu jinak.

Muž, který se mi líbí (1969)

V naší mojí TV uváděný pod titulkem (překlad z originálu), "Muž, který se mi líbí" s netradičním párem v hlavní roli: Belmondem a Girardotovou. Nezapomenutelný svým nábojem jiskřící mezi hlavními hrdiny, jež jsem cítil i skrze obrazovku. Film, jaký se mi líbí!

Tele Tele (2000) (pořad)

Už mne štvou s těmi věčnými alegoriemi. Některé fóry jsou přesto velmi jakostní a to co předvádí Carda je na *****. Geňa se Suchánkem jsou většinou trapní - průměr hodnocení schazují na dvě **. Taky máte pocit, že stěžejní roli v tomto seriálu postupně přebírají Žilková právě s Josef Cardou? Nebo to je jen můj pocit? Jinak ale abych si nenaštval vyložené nepřátele této šaškárny, když porovnám skvělé HALE & PACE s TELATAMA je to jako když vedle sebe postavím Mercedes a Trabanta.

Nevera po slovensky (1980)

Moc mne to nenadchlo, bylo to takové neslané, herci přehrávali, až moc bylo poznat že jsou před kamerou a né uprostřed hlubokých slovenských lesů. Vyrůstal jsem na SVK a na salaši to takhle nevypadalo. Jakubisko zklamal - ženský se ani trochu neodhalily. Film má mít alespoň jeden z těchto atributů: má být vtipný - lechtivý - napínavý - civilní. Zde byly jen pokusy o nějakou z těchto linií. Chtěl být vtipný, ale došel ke vtipu jen na půl cesty, apod.

Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)

Podle mne neuvěřitelně přeceňovaná komedie / parodie, u které jsem usnul a to se mi u českých komedií nestává. ** dávám jen kvůli M.Kopeckému a písničce "Whisky".

Hudba z Marsu (1955)

Nejsem komunista, ale 50.léta a 60.léta v ČS filmu mám nejraději. Stále mám pocit, že v padesátých letech byly nejhezčí ženský. Co se týče tohoto filmu, mohl být natočen bez budovatelské pachuti, to je pravda. Když si ji odfiltrujete, vyjde Vám docela svěží letní podívaná na tehdejší kulturní a společenskou úroveň. Tehdá byly prostě jiné priority. Dnes by v tom byly zapleteny drogy a únos prezidenta...:)

Taxi, taxi (2000)

Francouzi už dlouho nenatočili normální film o životě, přirozeně, civilně, realisticky, bez pachu krve, násilí, únosů, kde do toho nejsou zapleteny drogy, vraždy prostitutek, prezidentů, kde nevystupujou agenti /ky, špióni a mimozemštané. O americké produkci už vůbec nemluvím.

Hebká kůže (1964)

Snímek v mém TOP 10. Zdánlivě banální námět o střetu žárlivé ženy a podvádějícího manžela podaný tak trochu jinak... Při sledování tohoto dramatu mne nadšením naskakovala husí kůže. Drastický závěr tohoto filmu považuji za jeden z nejdokonalejších záběrů v dějinách filmu!