• Krátkometrážní

Shane Gillis: Beautiful Dogs (2023) (pořad)

Gillis jede na nové mladé vlně stand-upu a šlape mu to. Stand-up je vtipný, ale nic geniálního. Ovšem závěrečná historka s návštěvou domu George Washingtona byla naprosto famózní a skvěle vystavěná.

Mark Normand: Soup to Nuts (2023) (pořad)

Mark Normand je určitě z té mladší generace komiků, které se vyplatí sledovat (Theo Von, Andrew Schulz,  Taylor Tomlinson). Jeho jediná vada je tempo/pace. Občas to tam hází moc rychle, neumí vybudovat správné napětí a pauzy. A prostě to tam jenom střílí ákáčkem jako high school shooter, teda pardon...

Nic ve zlým (2023)

The woman is wild/ she-cat tamed by the purr of a Jaguar/ Money's the matter/ if you're in it for love you ain't gonna get too far/ Oh, here she comes /Watch out boy she'll chew you up/Oh, here she comes/She's a man eater. /Watch out boy she'll chew you up/ (Daryl Hall & John Oates)

Ondřej Sokol: Celebrity (2023) (pořad)

Sokol neobjíždí republiku a nepiluje svůj stand-upu. Jistě, není to amatér. Jako herec, moderátor a improvizátor má průpravu. Jenomže tohle není krátký stand-up, tohle je 90 minut. Já osobně došel asi k 30. minutě. Některé vtipy nebyly špatné, ale Sokolovy zahraniční vzory to prostě umí líp. Takže jejich stand-up nevypnu, jeho mě brzo přestal bavit. Kdyby to osekal na 30 minut, třeba by to bylo mnohem lepší.

StB: Přísně tajné! - Punk a StB (2022) (epizoda)

Když si přečtete několik zdejších recenzí ve stylu "však ty feťáci si to stejně zasloužili", tak zjistíte, jak důležité jsou tyhle dokumenty. A jak je potřeba do připomínání této historie investovat peníze na vědu a výzkum.  - Mimochodem: Poslechněte si výpověď Stbáka a agenta Koníka. Je úžasné, jak se člověku změní dikce, když ví, že musí přiznat, že udával/nutil udávat. Je to tuna slovní vaty, za kterou křičí jediná věta "POSRAL JSEM TO A VÍM TO!"

Uzavřený kruh - Charger (2023) (epizoda)

Po první dvou epizodách. Ok, rozjíždí se to. Ale zatím teda nic, co by člověka posadilo na zadek. Chcete drsné prostředí amerických ulic, dejte si raději The Wire. Tak uvidíme, co bude dál.

Noc 12. (2022)

Tohle pro mě splňuje definici pseudoartu. Hodnotím ted pouze zápletku, protože atmosféra, kamera i herci jsou OK. Snaží se to být dalším Zodiacem, ale nemá to tu sílu. A zbydou z toho jen plky o ničem. Beze smyslu.

Tom Segura: Palice (2023) (pořad)

Některé vtipy jsou takové dost ohrané. Například posedlost tématem: "gays can't have babies when the fuck", což už jsme už mnohokrát slyšeli od Louise CK. Takže zasmál jsem se, ale je to takovej dost jednoduchej humor.

Úsvit (2023)

Úsvit je výbornej film. Je pravda, že LGBT tématika je dnes v každém druhém filmu, takže člověk má obavy, že uvidí něco, co už stokrát viděl. - Ale ten příběh je jinak vystavěný a dobře odvyprávěný. A zároveň je to celkem chytré rýpnutí do současného konzervatismu. Takový pozdrav/vzkaz z minulosti. Jak píše Marigold:  Úsvit patří k tomu zajímavějšímu, co česká kinematografie za poslední roky vygenerovala