• Krátkometrážní

Trnovník (2022)

Tohle by mohla být ukázka špatného festivalového filmu. V kině se nikdo ani jednou nezasmál. Říkáte komedie?

Idol - Hvězdy patří světu (2023) (epizoda)

Krásný generační střet. Většina z nás asi netuší, kdo je Abel Makkonen Tesfaye. A AutiXrist zase netuší, že jistý chlapík jménem John Lennon napsal píseň Jealous Guy. Není to žádná zpověď Weeknda.  Jinak ta Weekndova cover verze není vůbec špatná. Dokonce je možná lepší než Imagine od Perfect Circle a to mám PC hodně rád. Seriál mě baví, ale hudebně mám raději jiné žánry. Když v tomto díle zazní Deftones, tak to pro mě válcuje vše, co zatím seriál nabídl. Ale tak snažím se být otevřený.

Černé zrcadlo - Joan je hrozná (2023) (epizoda)

Všichni jsme se těšili na novou sérii BM. Problémem samozřejmě je, že dystopické nápady nerostou na stromě jak banány na Kanárech. První díl je variací na něco, co už jsme párkrát viděli. Šlo to, ale od BM a Charlieho Brookera čekám víc.

Setkání s múzou (1969)

Tenhle film je kouzelný kýč. Narazil jsem na něj zrovna ve chvíli, kdy v tisku vrcholí debata o tom, zda editovat a přepisovat staré romány. Tenhle příběh o lásce starého a slizkého boomera k nezletilé dívce by byl jistě první, který by někteří kritici rádi přepsali. A já jsem právě rád, že zůstal takový jaký je. I se svědectvím k oné době se všemi nelichotivými konotacemi. Tedy že starý bohatý muž si může zaplatit lásku chudé dívky. Ostatně to může samozřejmě i v roce 2023, jen už je to méně společensky akceptovatelné. Proto je dobře, že umělecká díla nepřepisujeme. Atmosféru má film kouzelnou a s Helen Mirren byste jistě chtěli také být na opuštěném ostrově. Nicméně film je kýč jak bič, ač je to feel good movie. Děj je velmi jednoduchý.

Hannah Gadsby: Něco extra (2023) (pořad)

Kritik Viktor Palák z Odvážných palců asi 4krát zmíní, jak si HG maže všechny čtyřicátníky a staré boomery na chleba. Otázkou ovšem je, jestli HG není ve svých 45 letech taky stará boomerka, která křičí na mraky. Ale zdá se, že pro Viktora jsou staří a mimo vždy jen ti, se kterými nesouhlasí. No nevím. Proti Chappellovi, se kterým např. Hannah  často bojuje, mi ty její vtipy přijdou jako školní besídka. Všichni ti kritikové si neustále stěžují na Boomery a jejich kňučání o cancel culture. No, Hanah nám zase kňučí jak jsou straight white people zlí a nechtěli jí dopřát její lesbickou svatbu. Nevím, tyhle fóry už jsou dost ohrané. Anebo to prostě nejsou vtipy, což je OK, pak je to forma divadla/storytellingu, kterou jistě někdo ocení, například Viktor. Hlavně si ale myslím, že Palák lže v tom, když tvrdí, že Hannah je hodná a laskavá a její oponenti jsou ti zlí. To je samozřejmě nesmysl. Humor vždy útočí. Gadsby útočí na Chappella. Chappelle na ni. Pokud máte pocit, že jeden z nich to dělá hezky a druhý škaredě, tak to jen ukazuje váš bias a že si tuhle pohádku potřebujete sami sobě namluvit. Namluvit si ale, že boomers stand-upeři (Chappelle., Gervais) chtějí někomu ublížit, ale HG humorem hladí je strašně naivní. Mladej bílej heterák, když si poslechne nějakou klasickou tirádu, jak je největší zlo, se může cítit stejně zraněný jako transgender osoba, když si poslechne Gervaise. Humor zraňuje. Humor útočí. Venkoncem si tak každý může vybrat, kterého boomera si poslechne. Já jsem Hannah zkusil a volím jejího "veřejného nepřítele" Chappella. A Gervaise.

Iveta - Série 2 (2023) (série)

Druhá série je slabší. Když se někdo neorientuje v životě IB, tak ho jistě pár momentů překvapí. Ale celkově je to prostě takové přesvícené prázdno. První série byla lepší.

Ted Lasso - La šatna aux folles (2023) (epizoda)

Sledovat fotbal v TV mě nebaví. Ale baví mě Ted Lasso. Poslední díl navíc otevírá témata homosexuality ve fotbalových šatnách a chování diváků na stadionech. A dělá to opravdu skvělým způsobem. Smál jsem se a byl jsem dojatý.

Volha - BALBA (2023) (epizoda)

Poslední Volha jede podle předchozích dílů. Celkem ten motor šlape. Pan scenárista si mohl odpustit ten fór "do prdele ne!". To je fakt tak starej fór, že je to už jen trapný. Ale jinak cajk.

Život je jen boží mlýn (2023) (TV film)

Mám rád Brabence. Mám rád například rozhlasové vyprávění Rychlíka o jeho uměleckém životě. Měl bych být teda ideální cílovka. Nicméně tohle je fakt nuda. Vraťa chlastá a glosuje život. Většinou to jsou jen takové ty hospodské plky po 5 panácích. Waste of time.

Louis C.K.: At the Dolby (2023) (pořad)

Live at the Dolby je o něco propracovanější než live stream Back to the Madison Garden. Logicky. Ale ten, kdo viděl nejprve ten první stream se pochopitelně tolik bavit nebude, jelikož vtipy jsou většinou stejné. Řekl bych, že Louis přidal tak cca 4 až 5 jiných vtipů/historek. V obou stand-upech má Louis vtip o pornu a pokaždé o jiném. V tomhle před ním smekám, protože oba ty vtipy jsou výborné. Abych to neprodlužoval, pokud jste velcí fanoušci CKje, tak samozřejmě musíte vidět oba stand-upy z roku 2023. Ostatní by jeden z nich měli vynechat a počkat si další rok či dva na nový materiál. Good Job, Louie.