• Krátkometrážní

Pustina (2016) (seriál)

Po posledním dílu jsem opravdu nadšený, sice mi možná trochu vadila atypičnost detektivky, a to že k vrahovi nesměřovalo příliš indicií, ale rozhodně jsem rád, že si tvůrci zvolili tuhle originálnější cestu. Něco tak depresivního jsem dlouho neviděl a opravdu jsem příjemně potěšen, že v českých poměrech vznikl TAKOVÝHLE seriál.

Bourák (1993)

Nejsem zrovna do sportovních filmů, ale Rudy mě velmi bavil a je to slušně odvedená práce, i když bych možná občas trochu ubral na patosu.

Téměř dokonalé Vánoce (2016)

Příjemný duch Vánoc je asi tak jediné, co má film k nabídnutí. Evidentně míří pouze na cílovou skupinu Afroameričanů, tudíž ho nějak extra jiní lidé neocení. Upřímně by mě ale překvapilo, kdyby ho i černošské diváctvo tak milovalo, protože je až odporně stereotypický.

Desierto (2015)

Desierto velmi těží ze současné problematiky, kterou mladý Cuarón poměrně solidně naplácal na kostru akčního thrilleru, který není hloupý, ani nudný, ale místy možná ne úplně logický a také nijak světoborný. Každopádně dobrá práce.

Hra peněz (2016)

Není to nic ohromného, ale naštěstí to v rámci žánru dokáže fungovat natolik, aby to diváka celých těch 90 minut bavilo. Trochu mě mrzí, že tam s takovou bandou výborných herců zanikají jakékoliv výkony, ale špatné to opravdu není.

Lovingovi (2016)

Vytkl bych filmu až příliš pomalé tempo, ale jinak se jedná o opravdu nádherně odvedené zobrazení příběhu manželství, které bylo rozerváno rasistickou společností. Joel Edgerton u mě zatím jako herec příliš nebodoval, ale v téhle roli si mě vážně dostal a o jeho filmové partnerce ani nemluvím. Herecky skvostné.

Kosmo (2016) (seriál)

Mezi těm pěti díly jsou slabší místa, ale hlavně ve vesmíru je to opravdu pořádný úlet, který jsem si celou dobu užíval a nasmál se nad těmi všemi narážkami a skvělým obsazením. Prostě bomba, něco tak dobrého jsem nečekal.

Trollové (2016)

Celkem hloupá pohádka, která tupě kopíruje šablony všech animáků se svou "záchrannou misí," ale bohužel nemá nic než pár vtipů navrch. Po výtvarné stránce je bohužel také velmi slabá.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Na mě až moc efektů, ale trochu přivírám oči. Byla to celkem jízda a vlastně takový druhý Suicide Squad, který jedni milují a druzí proklínají. Jako rozjezd pro následující díly je to poměrně slušné, funguje to jak v humorné části, tak v té druhé temnější a celkem úspěšně to i navazuje na existující svět. Trochu mě mrzí, že se tu dost ohýbají daná pravidla potterovského světa, nebo si ignorují a nebo se vymýšlejí věci, o kterých se jinak neslyšelo. Každopádně to jsou menší výtky, tou největší je až přehnané užívání vizuálních efektů. No, dost to vytahují herci, zábava a ne špatný příběh. Ale co, pro mě je Harry taková srdcovka, že odpustím kde co a ještě rád zaplatím.

Sophiina volba (1982)

Stejně jako knížka tomu celkem podtrhává nohy začátek, kdy se nic neděje, a člověk prakticky ani neví, že Sophie byla v koncentráku. Pak ale přijde finále, které člověka rozdrtí, takže jsem jako u knihy s hodnocením rozpolcený. Prostě je to velmi dobré, ale nevyvážené dílo, tady ještě umocněno famózním výkonem Meryl.