Brooklyn (2015)

Jo, taky pamatuju časy, kdy jsme chodili za zábavou, nebo do biografu, vždycky pochopitelně za děvčaty nebo s děvčaty. Dívky si vždycky rády oblékly krásné vyšívané šaty, načesaly kadeře, nahodily hodobóžové střevíčky, na které si poctivě celý rok šetřily a vyrazily do kulturáků, kde ostýchavě postávaly v koutech, mrkajíc na chlapce, kteří přišli též za cílem si ve 14 letech zašukat, rovněž svátečně oblečeni a především doufaje, že si některý z nich právě onu dívku vybere, protančí s ní střevíce, někde na seníku jí udělá dítě a odejde na vojnu. No jo, moment, zase jsem se jednou nechal unést, teď je to spíš takhle: Vole, buchty na sebe, vole, něco hoděj, dovalej se do klubu, tam obdržej dárkovou sadu LSD do pití a když pěkně poprosí, tak i herák do jointa, samozřejmě oblečený a zmalovaný jak zaměstnankyně vykřičenejch domů, s jedinou touhou kleknout si na záchodech do chcanek a udělat onomu vysněnému mládenci za jednu lajnu moc hezky u šulínka. Jo a jaký z toho plyne ponaučení? Máš strach o děti? Tak si je hlídej, vychovávej a nebuď píča, nebo z nich tohle vyroste. Toť k večerní výchovný lekci.

Mechanik zabiják: Vzkříšení (2016)

Moc nechápu názory zdejších umaštěných somráků, kterým se pořád něco nelíbí, vyskakujou jim opary na konečníku, vytéká mícha, bobtná kůra mozková a na krku raší žábry. Oni sami by totiž všechny ty bojový kreace zpoza svejch monitorů zvládli daleko líp, ve všech scénách by se pochopitelně netvářili, jako když bábě zaskočí čípek, jejich dialogy by byly kratší, svižnější, nebo naopak delší a vleklejší. Souboje rychlejší, místy by dokonce připomínaly taneční variace kreací mozkovejch operací. Zdejší banda od popcornu zapatlaných tlam, plešatých bukvic a frigidních jalovic totiž akorát umí ťukat do klávesnice a jakožto světem nedotčení a především pohyboví panicové, dokáží jen a pouze zvracet své rádoby ftipné a především pohnuté názory do komentářu. Pokud se v tomhle komentáři někdo najde, jen dobře. Pusťte si slunko do života, netřeba ze sebe neustále dělat kokota. Když už se konečně dočkáme svižnýho akčního filmu, kde Jason předvádí velice slušnej výkon, rozkope nespočet tlam a hlavně-nechybí tam ani propracovanost nájemnejch vražd, Alba nás krásně oblažuje dudama a všechno je, sakra, tak pěkný, stejně se tu najde genitál, kterej si přes pupek ani na fíkus nevidí a přesto všechno potrollí. Je mi z vás fakt smutno, kokoti.

Máma má raka (2016) (amatérský film)

Kdo neviděl Život není krásný a Jehovovu pomstu si nemusí zoufat, film navazuje leda tak tím, že se sem tam objeví známé tváře z Mártyho předešlých dílů, to je ale všechno. Pohl tu zas vyzmrdil naprosto nekompromisní výtvor, který nemá u nás obdoby. Na pomyslné škále od jedné do deseti zvedám prostřední fakáč k nebi a jako správný ateista říkám "nachcat Kristu" a modlím se, abych nedostal rakovinu prdele. Řezníkova filmografie je ale natolik specifická, že pokud je někdo vůči produkci ZNK takzvaně corpus tabula rasa, určitě ho film nijak neosloví, znechuceně si zastrčí péro zpátky do kalhot a n vrchol jeho pyramidy potřeb se dostane možná tak chuť jít se vysrat. Celkově se nedá říct, že by se stylem humoru třetí film nějak lišil, Pohl starší opět homokláduje na výbornou, dokonce se objeví i taťka se synkem a jako vždycky správně zabijou. Řezník nezklamal! Vy zmrdi.

Mechanik (2004)

Ať už je to Patrick Bateman, nebo Trevor Reznik, oba Bale vyrobil dokonale, o tom žádná. Bateman je psychopat a sériovej zabiják, Reznik je insomniak. Jakožto správnej insomniak vypadá jako živej mrtvej, má pobledlou kůži, kruhy pod očima, z nocí si pamatuje jen strop, ovečky počítá do nekonečna, nemůže zabrat a to jediný, co si přeje, je spánek. Jenže, ten neni insomniakům dopřáván a tak je často najdete trojčit ve tři ráno před samoobsluhou, nebo třeba ve frontě na poštu. Nevýhodou toho, že můžete pracovat 24 hodin denně je pak ale to, že postupem času začnete vypadat jako lidská cigareta, už jen najít nějakýho toho tabákovýho bukanýra, aby vás vytáhnul jak zbytek Kofoly. Tohle všechno se ale Baleovi povedlo. Mně se během toho všeho otočil aspoň ttřikrát žaludek a kdybych jenom trochu chtěl, asi bych byl schopen vyskládat na talíř od snídaně až po večeři. Jenže, kromě excelujícího Kristiána na tom neni vůbec nic zvláštního, přiblblej, čitelnej příběh, postupně se rozvíjející šílenství jak hlavní postavy, tak diváka. Zkrátka stejne problém jako u Americkýho psycha.

Ve jménu krve (2016)

Je to správná drsoňovina. To musim uznat. Hodnocení jsem trochu nadhodil za vous Gibsona....ALE. Chybělo víc tvrďáckejch scén, větší prostor pro Hells Angels, místo toho je to místy unylá road movie, kdy nejvíc strhující okamžik nastane ve chvíli, když si ta malá feťácká dcerka strhne náplast. Místy buznující mexický Jonas Brothers nuděj k smrti...Čili, dojem smíšenej, spousta dobrejch nápadu-jako třeba sicario, ale nedotažený, málo prostoru, jak u Haliny v dekoltu.

Já, Mattoni (2016) (seriál) odpad!

Slovy klasika: "Mattoni už není, už to ve mně zase pění, čim to bude, že vaše voda chutná po semeni, chcete s lidma vymr-at, propadák, zmrdi, vole, Orlice už hoří, je to tak. Polejvám záhony tou vaší mr-kou Mattoni." Údajně nejdražší seriál v Čechách...proč se něco takovýho vysílá ve veřejnoprávní televizi? Je tolik osobností, o kterých by se daly natáčet seriály! Proč bychom měli sledovat něco, co nese v názvu jméno společnosti, která léta manipuluje už tak směšnýho Českýho Slavíka, která podporuje vlezdoprdelkovství a dělá z lidi ondýře? Nemluvě o hereckém obsazení. To zas asi holky kouřily za produkci klády. Páni lechtali pytlíky a odvolávali se na známé kamarádíčky. Obsadit totiž do seriálu za sto mega Dyka, Vilhelmovou a další zoufalce, může totiž jen zoufalec. Nebudu se rozčilovat, hlavně, že jsou prodavačky z Kauflandu a obsluha od benzínky spokojený, jakej supr telenovelovej seroš jim to ČT přichystala a můžou si svůj ložnicový život zpestřit o polohy, které je Vilhelmová, ostatně jako ve všem, v čem hraje, přiučí. Druhá série bude prej stát 200 mega a bude nést jméno: "Já, Zmrd"

Preacher - Série 1 (2016) (série)

Lidi, co jedou na párnu čtou dost komiksy, maj totiž tvrdý stránky a tak můžete v klidu dávkovat, zatim co si ještě stihnete trošku zalítat městem, nebo třeba zabojovat s mimozemšťany...což se dá na párnu ale i bez komiksu...no nic, perníku neholduju, tudíž jsem ani nečetl tenhle komiks a tudíž jako komiksový panic, chráním si svou nevinnost a střežím ji jako oko v hlavě, dychtíce přijít o to s tím pravým časákem. Právě proto byl pro mě Preacher totální objev a jsem rád, že jsem to našel. Do budoucna totiž slibuje víc než Merkelová uprchlíkům, tedy je na co se těšit. Problém ale nastává ve chvíli, kdy bych měl zhodnotit zatím to, co jsme dostali. Občas vás to, slovy erudovaného filmového kritika, "sežvejkne a vyplivne", občas si znuděně hledáte na varlatech bulku (pardon všem feministkám-občas znuděně hledáte někomu na varlatech bulku) a občas prostě jen tak čumíte, v očekávání, že konečně povstane něco jako Azazel a vypíchne vám konečně oči. Moc humoru, který tu všichni tak opěvují jsem taky nenašel. Nutno ale říci, že Gilgun by byl schopen táhnout seriál sám a doufám, že v příští sérii dostanne víc prostoru. Postava Kazatele toho zatím moc nepředvedla, snad dojde k rozvoji. Zatím to na mě působí tak, že Preacher chce být chladný jako Fargo, vtipný jako Misfits a záhadný jako Twin peaks, dohromady to ale moc nefunguje. Kamenem úrazu je taky fuckt, že všechno plyne hrozně pomalu, scénáristi nám fakta dávkují jak na odvykačce a to zásadní, díky čemuž bych chtěl dát 4 hvězdy, ale nemůžu, se dozvídáme až v posledním díle. Poslednní díl ale totálně vytře prdel všem, kdož zůstali věrni, bulku nenašli a vydrželi. Ten totiž považuju za víc než brilantní a hlavně otevírající dveře novým možnostem. Takže, miláčkové, do příště sežeňte herák, ať se nenudíte a těšte se na pořádnou prdel. A propos prdel. Dokážu ocenit to, že někde taky hraje Prdelní ksicht.

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Tihle Zmetci jsou ukázkovým příkladem, jak z naprosto neotesaných tupců, můžete udělat skvěle fungující partičku, která na obrazovce prostě skvěle funguje. První 2 série jsou bezkonkurenční, je to nápadité, neokoukané, náležitě vulgární, nechutné, zvrhlé, prostě téměř dokonalé. Všechny postavy mají svůj půvab, nicméně vyčnívá Sheehan a později postava Simona, která měla potenciál pro více sérií...Ve třetí řadě je Sheehan nahrazen Gilgunem, který do rozjetého vlaku naskočí s bravurou a pokračuje v téměř stejné rychlosti. Bohužel, tady už začíná osekávání původní party a zaměňování postav. Všechno vrcholí ve 4. řadě, kde se kromě Gilguna změní celé osazenstvo, tahle série je potom absolutně nejslabší a chvílemi dost drhne. Nicméně, vše nahradí 5., na nové posttavy jsme si už zvykli, ony dostaly větší prostor a dokonce máme mileneckou zápletku, která tomu všemu ve 4. řadě chyběla. Spojení těchto dvou postav potom považuji za mástrpiss. A konec je třešničkou na dortu. Humor Misfits mě opravdu bavil a především jsem se dokonce i několikrát uchechtl nahlas, což považuju za kurevskej úspěch! Sice se původní Misfits naprosto odlišují od těch, kteří seriál zakonnčují, ale ve výsledku tenhle odklon zas až tak nevadil. Bylo jen třeba zvyknout si nové prvky a jiný druh budování "příběhu". A jsem rád, že poslední probační vydržel tak dlouho, protože předvedl pár opravdu nezapomenutelných scén-například nabalování Finna zpěvem na schodišti alá Háj skůl mjůzikl.

Texaský kat (2011)

Při sledování těchhle americkejch příběhů z "Vesničko má středisková", jsem fakt rád, že jediný co se u nás (zatim) děje, je to, že si lidi tak maximálně záviděj novej model sandálů, občas někdo šlohne bábě chodítko a nebo voloupe sousedovi střechu. Naproti tomu za velkou louží maj trochu jiný problémy. To, že je to banda kokotů, kde se většina chová, jakoby zrovna opustila Neolit, je nám známo. Ovšem zabruslíme-li do nějakýho toho specificky roztomilýho státečku, kde otcové nutěj svý dcerky k honitbě u Hledání Nema, matky prodávaj šlapkám svejch synků fet a kdejakej zlizskej zkurvenec sem tam voddělá pár nevinnejch ženskejch, protože ho taťka jednou v tejdnu zavíral do skříně, zatimco upravoval mámě fasádu s ovčí maskou na ksichtě, je ten náš zaprdlákov s problémama typu "Tuzeman občas chlastá" opravdu ráj. Je to teda jinej svět, tahle Emérika.

Identita (2003)

"As I was going up the stair, I met a man who wasn´t there, he wasn´t there today, I wish he goes away." Timhle souvětím to celý začíná a vlastně i končí. Já jsem vždycky říkal, že chce-li bejt člověk dobrej schizofrenik, musí umět zabíjet lidi. A chce-li člověk dobře zabíjet lidi, musí umět nosit masku. To dá rozum. Těžký ale pak je, když se vám osobnost rozdvojí třeba čtyřikrát a vy už máte v palicích větší guláš, než rezident Jedličkova ústavu. Určitě nemůžu mluvit o nějaký extra hutný atmosféře, kdy by se napětí dalo krájet a pak balit po dekách do papíru, na druhou stranu je to ale 13 let starej film, kterej by si mohl v klidu na duši zatancovat s většinou novodobých fláků a ostudu by si určitě neudělal, takovej Harapes by mu k tomu možná ještě vystřihnul sólíčko. Kdo je vrahem, je sice tak nějak čitelný, alespoň pro mě, ale určitě potěší způsob budování celý tý jakoby zapletený pohádky.