Parfumér (2022)

Umělecká detektivka je vždycky průser.

Třináct životů (2022)

Silný skutečný příběh, skvělé zpracování, nehysterické emoce, logické napětí (dost pomohlo, že jsem si z médií už nepamatovala, jak to vlastně dopadlo) a jako bonus Viggo s Colinem, kteří si zase jednou mohli střihnout role pořádných mužských hrdinů!

Šťastně až do smrti (2022)

Dobrý nápad se počítá. Konečně zajímavý film. A Dar Salim to dával sakra empaticky.

Zmizení v Lørenskogu (2022) (seriál)

Téměř celých pět dílů to bylo na 4 hvězdy, bylo to hezky komponované (police, novináři, právníci), ale finále mě natolik zaskočilo a naštvalo, že hned jednu srážím. Tohle se vážně v seriálu nedělá -  nedodat závěr, natož v detektivním, to je prostě podvod na divácích. Pokud jim to připadalo natolik zajímavé, že se tím chtěli zabývat, měli to pojmout rovnou celé jako dokument a ne v závěru jen bezradně krčit rameny.

Manifest (2018) (seriál)

Stala se z toho moje srdcovka, takže musím dát plnou palbu. Po dvou sériích už ty milé, hodné a sympatické lidi beru jako rodinu. A pořád mě to baví, ačkoliv těch dílů na jedno brdo je trochu moc, o tom žádná. Proto samozřejmě chápu, že na to spousta lidí nemá trpělivost. A taky je jasné, že autoři asi ještě stále netuší, jak to důstojně a aspoň trochu logicky ukončit, což je prostě klasický problém všech těchto extra mysteriózních a překombinovaných pohádeček.

Ďábel v Ohiu (2022) (seriál)

Nějak mě to nedokázalo chytit. Všichni lidi tam byli divní a napětí také veskrze žádné.

V pasti - V temné pasti (2021) (série)

První série byla rozhodně lepší, ale i tak se mi líbilo vidět zase staré známe - Andriho a Henriku. A Island, ten se neokouká.

Jen na skok (2022)

Bylo to pomerne hnusné a zdlouhavé. Začátek byl nadějný, ale neudrželi to.

Stínohra (2022)

103 minut šílené depķy, co víc si přát 🤦‍♀️