Jack a obři (2013)

Toto je presne ten typ filmu , ktorý si pustíte v nedeľu po dobrom obede a zaľahnete pred TV. Za posledné doby jedna z tých ozaj lepších rozprávok , ktoré som videl. Vhodné , či už pre deti alebo dospelých , ktorý radi vypnú pri nejakej tej klasike :)

Není král jako král (2000)

Moc som tomu nefandil , ale pár krát ma tie gagy slušne rozosmiali :) Odporúčam na takú večernú pohodu pred spaním.

Mr. Robot (2015) (seriál)

No začal by som tým , že veľmi oceňujem ako takú myšlienku tohto seriálu. Prvé 3 časti som zhtlol ani neviem ako , lenže čím ďalej sa to začínalo komplikovať , tým viac seriál strácal na akčnosti. Tých prekvapení tam bolo na mňa príliš v posledných častiach , ale určite je to kvôli druhej sérií , tak sa to dá pochopiť. Rami hral výborne absolútne som nemal problém s napätím čakať 20 sekúnd na jeho jednu vetu :D Som veľmi zvedavý ako s týmto seriálom ďalej naložia.

Devátá brána (1999)

Ale jo ! Rozpočet filmu nebol nejaký vysoký a predsa sa nám dostalo viac než priemerne dielo s výborným Johnny Deppom. Chvíľku som sa pohrával s myšlienkou , čo tá záhadná slečna je zač , o čo vlastne ide mr. Balkanovi , čo mam očakávať od ,,temnných knižiek,, , takže mysteriózno bolo na mieste , atmosféra sa mi taktiež páčila. Troška som bol smutný z konca ...predsa každý sa tešil na LCF !

Dokonalá vražda (1998)

Úžasne sa mi pritom podarilo zaspať , buď je to tým , že to podľa môjho gusta nenaplnilo žáner ,,thriller,, , alebo je chyba niekde inde :) Nemám nič proti hereckým výkonom , ale ten príbeh mi prišiel strašne klišéé...

Simpsonovi (1989) (seriál)

26 rokov vysielania myslím , že hovorí za všetko. Ten seriál proste ide s dobou , nesie so sebou množstvo odkazov na dianie vo svete , je vtipný. A samozrejme musíme pochváliť český dabing , ktorý je k tomuto seriálu určite najlepší na svete :)

Temný případ (2014) (seriál)

Práve mi bolo cťou dopozerať si 1. sériu na 2. sa nachystám z dôvodov , že si tento seriál chcem zapamätať ako najlepší v danom žánri aký som kedy videl. Odporučil mi ho jeden známy , ktorý ma vkus na seriály , keďže ja som skôr na filmy. Ale po tomto , čo sa mi dostalo pred zrak určite zvýšim svoju pozornosť aj týmto smerom. Na začiatok musím pochváliť opening song , ktorý neuspával , výborne ma naladil na sledovanie. Moje hodnotenie bude len a len kladné pretože sa jedná o môj obľúbený žáner tj. mysteriózny thriller navyše , keď je takto herecky obsadený. Matthew McConaughey bol absolútne neskutočný od začiatku do konca. Stáva sa , že sa vám postava sprotiví proste časom to dobré opadne , ale tento jav tu nenastal ani z ďaleka. Príbeh bol ,,klasický,, jemný zvrat s nedolapením Yellow King-a , ale tí čo tu kritizovali , že film nebol žiadny veľký mindfuck a prečo by aj mal byť ? Niektorí zase davaju 1-2 hviezdy za to , že ich nebavila druhá časť. Nikto im to nekázal pozerať , keď ich to nebavilo. Ohodnotiť 1 z najlepších seriálov aký bol kedy natočený jednou hviezdou je hanba hodnotiaceho ! Prajem čo najviac premenených nominácií.

Na odstřel (2009)

Mne v tomto filme nechýbalo absolútne nič. Možno, že by to mohol byť priamejší príbeh s viac napätou atmosférou. Režisér sa tam viac menej hral len s tou novinárčinou , ale vôbec mi to neprekážalo. Výborne zahraté to bolo z každej strany neviem čo tu všetci píšu o Affleckovi , kebyže je to nahovno herec asi nie je tam , kde je absolútne mi jeho výraz nevadí a praveže sa hodí presne do určitých záležitostí...akou bola aj táto.

Téměř dokonalý zločin (2000)

Úplne presne neviem v čom je pre popredných užívateľov tejto stránky tento film taký ,,výborný,, Musím uznať , že atmosféru si to držalo , bola naozaj ponurá jak sa patrí. Ale chýbalo mi tam napätie to čo ma drží priklincovaného k sedačke som si tam ja akosi nenašiel. Nebol to zlý film to ani z ďaleka , ale do nebies by som ho nevychvaľoval. Taktiež koniec ma absolútne sklamal, či už odhalenie vraha ktoré dali najavo už skôr, alebo to ako ju zachránil Buddy (zomrel)...tam som sa nenašiel. Dobrý priemer stačí vidieť raz.

Po přečtení spalte (2008)

Taká pohodovka na večer to čo som očakával sa mi dostalo pár krát som sa z chuti zasmial hlavne Malkovich ma strašne bavil...herecky to bolo zvládnuté výborne jasne , že to nie je film s hlbokou myšlienkou , ale komédia dobrá zasmial som sa z chuti v znameni krimi sa to nieslo celý čas a dráma ? no tak to bude asi Pitt-ov koniec ktorý som teda kurva nečakal :D