Líbáš jako Bůh (2009)

Moje hodnotenie je 5945-te v poradí a vzhľadom k ostatným v podstate nadpriemerné. Čo ma trochu vydesilo, ale keďže si idem svojou cestou, tak na to kašlem. Pravdou je, že Poledňákovej scenáristická exhibícia, poplatná detským komédiam, sa utápa v trápnosti. Chovanie postáv je zmätočné a chaotické. V debilnej teen komédii by to bolo pochopiteľné, bohužiaľ, tu je to kontraproduktívne. Ale... Svojim spôsobom chápem ošial a túžby stredného veku a tým podobným bláznovstvám, ktoré prežívajú, som ochotný uveriť. Nechcú sa stratiť vo svojej dobe a bojujú o svoje šťastie. Kladom sú i herecké výkony štyroch hlavných protagonistov, ktorí si postavy užívali a na výkonoch je to poznať. To je hlavný dôvod k trom hviezdičkám.

Hernani (1967) (TV film)

Veršovaná dráma podľa Victora Huga s vynikajúcimi hereckými výkonmi, prepracovanými scénami a kostýmami.

Taký bol ... (2008) (pořad)

Ukážky z tvorby nezabudnuteľných hercov moderuje Kamila Magálová.

Magie kouzla zbavená 2 (1998) (TV film)

Pozerať na kúzla je vždy zaujímavé, ale ak vám ukážu ako sa trik robí, je to ešte zaujímavejšie.

Svätohor (1984) (TV film)

V štúdiu Jiřího Trnku vznikla prepracovaná adaptácia ruskej rozprávky. Som nadmieru prekvapený.

Čápi s mákem (2010) (pořad) odpad!

Stretli sa blbci na večeri. Totálny výplach !

Mezi nebem a zemí (1958)

Podľa scenára Podskalského a Brodského vznikla satira na byrokratický aparát na úrade, na škodu veci je, že druhá polovica sa dostáva do závozu a kazí dojem. Navzdory tomu vzniklo zábavné dielko, zaujímavým poznatkom je skutočnosť, že už 10 rokov po komunistickom puči sa natočila komédia, ktorá pranierovala byrokratizmus a plánované hospodárstvo. Prvý komentár.