Walk a Tightrope (1964)

Zaujímavý noir ladený príbeh ženy v nebezpečenstve, pri ktorom si divák nemôže byť istý ničím. Jednohubka na pobavenie pre milovníkov žánru. Šieste hodnotenie a druhá recenzia.

The Return of Doctor X (1939)

The Return of Doctor X je svižným filmom, ktorému dopomáha striedma stopáž. Zmes žánrov je tentokrát vítaná.

The Mask of Fu Manchu (1932)

Boris Karloff exceluje, ale inak nejde o žiadnu slávu. Trochu rasisticky poňatý snímok o snahe zlikvidovať bielu rasu a nastoliť ázijskú krutovládu... V časoch premiéry mali s týmto veľké problémy aj čínske úrady.

Kůň (2022)

Nenápadný snímok síce nebude patriť k výkvetu, ale nežným i štipľavým spôsobom ukazuje, akí sme a ako sa vieme správať. Vedel by som si však predstaviť isté úpravy v scenári, aby nebol taký uponáhľaný hlavne v závere.

Ženská pomsta (2020)

Dušan Rapoš sa opäť posadil na režisérsku stoličku a výsledok je zrejmý a očakávaný. Rádoby komédia, ťažkopádna a biedna, síce so slušným obsadením, sa nemu a jeho manželke Vejmělkovej vôbec nepodarila.

Dům cizinců (1949)

Dráma rodiny, ktorá nikdy nefungovala ako by mala. Edward G.Robinson podáva vynikajúci výkon, jeho postava hlavy rodiny je prehliadkou herectva.

The Red House (1947)

Typický príklad, ako sa film, ktorý má všetky znaky zaujímavého príbehu a spracovania, nikdy nedostane z priemerných vôd. Pravdou je aj to, že Edward G.Robinson je skvelý herec a film stojí výsostne na ňom.

Na nože: Glass Onion (2022)

Dialógová smršť v prekombinovanom príbehu a vzťahov medzi predstaviteľmi je niekedy kontraproduktívna a detektívka akoby od Agathy Christie dostáva vážne trhliny.

Miluj svého robota (2021)

Vidieť v tomto filme len romantiku by bolo chybné a zjednodušené. Príbeh ponúka všetky jemné nuansy a odtiene ľudskej povahy, zvykov a samotného vnútra. Je to v kontraste s humanoidom a jeho logických vysvetlení rôznych záležitostí, ktoré síce ako ľudia vieme pomenovať, ale vlastným egoizmom a neúprimnosťou sa tomu bránime, lebo nechceme poznať pravdu a už vôbec nie o sebe. Film neponúka odpovede, ale naliehavo nastoľuje otázku, či sa aj v medziľudských vzťahoch chceme spoliehať na robotov ako vedomú náhradu za človeka.

Pinocchio Guillerma del Tora (2022)

Pinocchio Guillerma del Tora je nádhernou ukážkou fantázie, krásy a filmárčiny. Netradičné "dospelácke" poňatie predlohy ponúka prekvapenia na každom kroku.