Purl (2019)

Kto chce s vlkmi žiť, musí s nimi vyť. Animovaný kraťas o nástrahách v medziľudských vzťahoch na pracovisku. Preto je príbeh určený predovšetkým netolerantným dospelým.

The Feminine Touch (1941)

V hlavnej úlohe žiarlivosť, resp. ako sa s ňou vysporiadať alebo ju vyvolať. Príbeh má síce svetlé chvíľky, ale určite nebude patriť k tomu lepšiemu v komediálnom filme štvrtej dekády. Druhý komentár, osme hodnotenie.

V rannej hmle (1990)

Azda najlepší Zemanov film má svoju silu v dobrom scenári. Netradičný krimi príbeh vyšetrovateľa, ktorý sa stal podozrivým z vraždy má spoločensko-psychologický podtón a všetko funguje v symbióze.

Šípková Růženka (1990)

Tradícia slovenského filmu s nemeckými koproducentmi z 80-tych rokov pokračovala aj v tomto rozprávkovom filme, ale dopadlo to zle. Ako alternatíva k deju fajn, ale toto diváci neberú.

Občan se bouří (1974)

Talianské "poliziotteschi" má svoje verné publikum a bez nadsádzky sa dá povedať, že dokáže diváka pobaviť výživnou porciou akcie a násilia. Spoločenské a politické pomery v krajine si proste pýtali podobný subžáner. Občan sa búri je predovšetkým jazdou Franca Nera a určite nedosahuje úrovne väčšej ako priemer.

Tedeum (1972)

Spaghetti western sa už dávno udomácnil na plátnach kín, jeho humorné obohatenie podobne. Tedeum je však príliš uvrešťaná bláznivá "humusácka" komédia, ktorá ma skôr iritovala ako bavila. Takže to najlepšie bola záverečná pointa a hudba De Angelis. Druhý komentár.

Cesta do nemožna (2019)

Artová kompozícia obrazov, pestrá kombinácia s animáciou, úmyselne nedokonalé triky a farebný vizuálny opar - to sú len určité atribúty tohto zaujímavo poňatého filmu. V našich podmienkach ide o výnimočne spracované dielo, obohacované dobovými obrazmi a vynaliezavými prechodmi medzi scénami, ale treba podotknúť, že na Držiakov snímok sa treba naladiť. Bolo by naivné myslieť si, že Cesta do nemožna ( pekný odkaz na Méliésa ) je seriózny historický životopisný film, ale ako alternatívnu kinematografickú fantáziu treba oceniť tento počin.

Yummy (2019)

Yummy sú všetkým, čo sme už videli a určite ešte uvidíme. Takže zápletka určite nie je originálna, dokonca ani spracovanie. Pozitívom je, že sa film neberie vážne, takže dokáže diváka pobaviť.

Toša a Tomek (1977) (seriál)

Poľská televízna tvorba pre deti bola veľmi populárna aj u nás. Základom tohto seriálu je zámena dvojičiek, chlapca a dievčaťa, a z toho vyplývajúceho množstva komických situácií. Zaujímavosťou je, že hereckí predstavitelia súrodenci Anna a Wojciech Sieniawski neboli dvojičky. V roku 1980 bol natočený aj celovečerný film. Štvrtý komentár.

Život Leonarda Da Vinci (1971) (seriál)

Veľkoryso poňatý historický seriál produkovaný talianskou televíziou RAI sa venuje životu a dobe slávneho Da Vinciho, zaujímavosťou boli aktívne vstupy komentátora ako pri dokudrámach, čo bolo v dobe vzniku zrejme raritou. 5-dielny seriál bol uvedený v našej televízii v roku 1973 a v súčasnosti sa objavuje aj v Českej televízii.