• Krátkometrážní

Bazén (2005) (seriál) odpad!

Všechno špatně!Tady to nazachrání ani polonahá Alice Bendová v plavkách.

Královna Alžběta: Zlatý věk (2007)

Jedním slovem zklamání. Shekhar Kapur je možná dobrým vizionářem, ale o to horším vypravěčem. Děj je až příliš rozkouskován na malé příběhy a podpříběhy, které mají různé formy. Jjednu chvíli se Zlatý věk tváří jako duchovní očista, na druhé straně se film odvíjí od konverzaček ústředních postav, a v neposlední řade se tu marně vyskytuje cit pro vystižení dané situace. Co mi vůbec nesedlo byl střich a hudební doprovody,tyto dva aspekty tu jsou spíše na obtíž,než aby filmu pomáhali dostat se z těch nudných pasáží.Těch nudných a zdlouhavých pasaží,respektivě dialogů je tu až přespříliš,Cate Blanchett sice svou roli zahrála bravurně a suveréně kraluje celému filmu,ale i ta tu má až moc proslovů a nešikovně vyhlížejících dodatků.Když jsme u toho obsazení,tak musím vytknou jednu věc,která mě dost štve a to,že herecký potenciál takových hreců,jež tu po celou dobu vystupovalo se měl aspoň z poloviny využít,ale dopadlo to přesně naopak,postava tu vlastně nemá prostor a ani smysl cokoli předvádět,neb scénář je opravdu velmi,ale velmi špatný!!!Co dodat,snad jen že Na Cate bych se mohl koukat ještě hodně dlouho,ale už bych asi nesnesl takovýhle popcornový epos,kde jediná akční scéna je plavající kůň v moři...

Ronin (1998)

Až na pár efektivních scén(honička v Paříži je úžasná)a dvou zvratů,je to jen další tuctová akční zábava.Výkony Rena a De Nira jsou pro mě celkem zklámáním...

Bitva v Ardenách (1965)

Podívaná která je sama o sobě jako samotná válka-Dlouhá a zbytečná.

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Kult kultů a pro mě zásádní filmové dílo v dějinách kinematografie.Člověk si ani neuvědomuje,jak je Star Wars komplexní a neomezený svět úžasně sepsaných postav,vztahů,soubojů,lásky a odvahy.Samo o sobě Star Wars zůstává jen filmem,ale pro celý svět znamená novou vlnu filmu a pro polovinu současných reřisérů(Cameron,Scott,Emmerich) to znamená filmový pojem globálního formátu,a pro mě samozřejmě též.Star Wars forever!P.S:George Lucas je génius,časem ho doceníte všichni!

Once (2007)

Tak skvělý film tu dlouho nebyl.Američani by se mohli utlouct,aby aspoň z poloviny natočili něco takového.Nádherná,pravdivá,jednoduchá,originální a upřímná podíváná,která zasáhne každého kdo má srdce na správném místě.Glen Hansard a Markéta Irglová jsou úžasní hudebníci a herci a já si říkám,jak je možné,že je nikdo nezná,ale otázkou je,jestli o to opravdu stojí.Once je pro mě film,kterýmu nemám co vytknout,to ani nejde.Během filmu jsem snad ani nerozpoznal,že sedim v kině,cítil jsem se jako v nebi,tak hřejivý pocit z filmu,jen z filmu jsem snad ještě nezažil.101%

Van Helsing (2004)

Namistrovaná slátanina. Van Helsing je sice výpravnou podívanou, ale potenciál akčních scén není zcela využitý. Postavy, který mají dosti času vyniknout, jsou příliš jednotvární, až na Kate (její východoevropský přízvuk je sexy) .Kdybych na to nešel v patnácti letech, asi bych se zbláznil nudou a obracel oči v sloup. Takhle to byla poměrně zábavná popcornová jízda. Klidně bych tomu dal i za tři hvězdy, ale Budapešť jako Prahu jim neodpustim. P.S:Alan Silvestri na hrad!

Škola Na Výsluní (2007) (seriál)

Hodnotit to zatím nebudu,leč jsem viděl pouze pilotní díl,ale i tak mi to stačlilo.Naivně hloupý,hrůzostrašně nudný a pořád dokola opakované téma "škola základ života" aneb "škola frustrace života" plus nějaké ty dramatické výjevy z manželských etud už mě opravdu nebaví..

Dlouhá cesta (2004) (seriál)

Ewan McGregor je vyjímečný herec a úžasná osobnost,ale to co podnikl se svým dlouholetým kamarádem Charleyem Boormanem je absolutně dechberoucí.Výtečný dokumentaristický seriál z produkce BBC potěší nejen fanoušky filmu,ale i fanatiky do motorek či náruživé cestovatele.Klobouk dolů za tímhle pozoruhodným dílem.