• Krátkometrážní

Ráj hned teď (2005)

Dokument,který nejlépe objasňuje činy teroristů.Dokument je podán velmi realisticky a dějově velmi vyspěle.I když tu neni moc prvků k zasmání,je to poměrně vtipný film,i když má velmi drsné podtóny.

Sahara (2005)

Příjemná oddychovka,u které jsem jen nepochopil,co tam dělá moje milovaná Penelopita.

Saw 2 (2005)

Sice je to odvar prvního dílu,ale není vůbec špatný.Druhý díl tvůrci pojali vesměs stejně,jen originalita zůstala v neodvratnu.

Severovýchod (2005)

Ultradrsný pohled na obchod s bílým masem. Na filmu je nejvděčnější Solanasův racionální přístup k vykreslení depresivní polohy a celkový dojem tak díky tomu ani na chvíli nezklouzává k senitimentálnímu patosu. Těžká depka. Důležitý film.

Sladká Laura (2005) (seriál) odpad!

Peklo jsem neviděl ale za to jsem viděl 20 sekund Sladké Laury.Otřesný zážitek!

Štěstí (2005)

Film ze života, z českého života, nic víc, nic míň.

V zajetí rychlosti (2005)

Na autobiografii málo patosu,na obyčejný film zase moc. Vše je ale v nejlepším pořádku v rámci tématu. Ten kdo točil tenhle snímek je opravdovým milovníkem Burta Munroea a je vidět, že si na tomto snímku nechal hodně záležet .Hlavně realita a únik od topornosti mění tento "obyčejný" snímek na mimořádný a nezapomenutelný. Absolutorium bych udělil Anthonymu ,protože s jakou parádou a elánem ztvárnil hlavní roli je ozbrojující a je poznat, že si svoji úlohu ve filmu pořádně promyslel. V poslední době můj určitě největší filmový zážitek.

Ztracené město (2005)

Pane Garcio,upřímně smekám před vaším filmem.Splnil jste si celoživotní sen,natočit film,který by mapoval křivdu a výraznou trhlinu ve vašem životě.Natočil jste sice "Ztracené město" jen z jednoho úhlu pohledu,ale objektivnost a upřímnost se nevytratila.Síla s jakou je snímek vyprávěn je tak emocionálně nabitý všim co jen Kuba může nabídnout(a že toho není málo).Jinak zdůrazňuji,že Andy Garcia tímto filmem debutoval na režisérské židli,seděl za kamerou,složil si k tomu hudbu a zároveň zde hrál.Vše dopadlo na jedničku a já se ptám,dokázal tohle někdy někdo(opomeni-li Orsona Welse,který ale hudbu neskládal)?Nedokázal je správná odpověď,stejně nikdo nedokázal s takovým citem a bez zbytečného patosu natočit film o sobě a svém domovu.

Bokovka (2004)

Příjemná komedie, která je sice kvalitní, nicméně nepřináši nic nového. Ideální obsazení, překrásné lokace a hlavně vytříbený scénař, ale jak říkám nic převratného i když musím přiznat, že po shlédnutí jsem se začal zajímat o víno jako takové, takže je to svým způsobem převratné:)

Dlouhá cesta (2004) (seriál)

Ewan McGregor je vyjímečný herec a úžasná osobnost,ale to co podnikl se svým dlouholetým kamarádem Charleyem Boormanem je absolutně dechberoucí.Výtečný dokumentaristický seriál z produkce BBC potěší nejen fanoušky filmu,ale i fanatiky do motorek či náruživé cestovatele.Klobouk dolů za tímhle pozoruhodným dílem.