Adaptace (2002)

Myslím že takoví herci dokážou líp, což je myslím režisérem. Přišlo mi že Meryl se na tu roli moc nehodí. Nějak mi to celkově nesedlo. Jinak příběh slušný. 73%

Africká Královna (1951)

Jeden z mála klasiky co nám komouši pustili, viděl jsem ho jako malý, je to koncertní duo i něco historie a jak stárnu, musím uznat že ona byla na tu dobu dost sexy. "Pane Ólnate?". 99%

...a jitra jsou zde tichá (1972)

U nás to byly dva díly, poměrně akční film na tu dobu. Myslím že tak trochu propaganda. 70%

American Honey (2016)

Zajímavá road movie zaměřená na vztahy a reakce rozdílných postav na různých místech a situacích. Scénář a příběh o ničem, zato herci všichni fantazie. Líbila se mi třeba nejistota co bude na grilovačce  se třemi texasany a dopadlo to brilantně. Režie i kamera super. U mě 75%.

Anděl Páně 2 (2016)

Hezky natočené, až tak vánočně... že to odkoplo Tři oříšky, na které kouká na vánoce půlka Evropy z národní pohádky na 2.svátek vánoční... Připomíná mi to vánoční reklamu na orion nebo coca-cola, v tomhle případě spíš na *.

Avatar: The Way of Water (2022)

S jedničkou se nedá srovnávat ani dějově ani technologicky, je to dlouhý ale dá se to, ve 3D myslím doposud to nej, dokonalá kamera, ikdyž asi bych to ještě prostříhal. Krása, za mě 90%.

Bledé modré oko (2022)

Předloha, kamera, kostýmy, herci,... vše super, jen scénář, střih a režie absolutně propadák. To že to byly dvě hodiny by nevadilo, ale absolutně tomu chyběl rytmus jako očekávání-napětí-lekačka-rozuzlení nějakého motivu,... nebo tak něco, bylo to pátý přes devátý, hudba taky bída. 50%

Bohemian Rhapsody (2018)

Je to hodně přikreslený, přibarvený a chybí tam dost věcí z jeho života, nevím jestli je to hudební film, nebo životopis. Za mě bída s pompézním doprovodem a propagandou.

Bojové nasazení (1986)

Film jsem dneska viděl snad po 25 letech a trochu se bál, jestli se budu bavit, ale ty kecy jsou fakt dobrý, třeba;¨ nevím co se dělá na takovym večírku? jen se nerozepni a nevytáhni čůro...¨.eastwood je fakt klasik.85%

Casablanca (1942)

Zajímavý/poučný dobře natočený příběh s jasnou zápletkou a milostným trojúhelníkem a velmi ¨hezkým¨ koncem. Přirozeně vystižená gesta a nálady postav. Je jen málo kvalitních filmů z té doby, ale Bogart ukázal později lepší role a ani celkově film není moc rozmanitý. 75%. To se jim to asi točilo ve studiích kolem baru a ve světě duněla válka.