Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Šel jsem na to né úplně s chutí a věděl že budu trpět, nakonec to nebylo tak špatný na půl hodinky jsem si zdřímnul. Zaujala mě úvodní scéna tančícího klacka, což je předělávka ch.walkena z klipu f.slim(https://www.youtube.com/watch?v=wCDIYvFmgW8). Je tam víc zajímavých obrázků, ale vyznívají moc jako kopie než vlastní pohledy režiséra a vůbec chybí souznění děje. Je to trochu chaoz i v hereckých výkonech i v ději. Vyvrcholením je David Hasselhoff. 55% za originalitu.

To (2017)

Napětí nechybělo, trochu moc zvuku. Líbila se mi Pipi dlouhá punčocha. První třetina se mi líbila, napětí, strach, bez zbytečností, které potom dorazily... US akční horor.... škoda. 65%

Vetřelec: Covenant (2017) odpad!

Strašný... neherci, dialogy, scénář,... tým podobný těm z prostřeno nebo nějaké reality show. Absolutní defraudace Vetřelců.

Wind River (2017)

Šel jsem do kina s tím, že to bude napínavý a akční, bylo to navíc trochu jiný, herci neměly ty standartní výrazy obdobných filmů, bylo tam hodně přírody, nechyběla syrovost filmu a prostředí. Bylo tam ale hodně minelů, který mě vytahovaly z děje; jeden za všechny; snad ani jednou nešla nikomu pára od pusy... Hodně jsem to srovnával se Zmrzlou zemí s N.Cagem a je to jen o chloupek lepší... 75%

7 životů (2017)

Někdy absolutně nechápu počeštěné názvy filmů. Není to poprvé co se dva filmy jmenují stejně. Zvláštní sci-fi, ta myšlenka mě moc nechytla, ale zvláštní masochystický pojetí, chvílema až brutální, chvílema až porno. Ikdyž nechybělo napětí, celkově nic moc. 65%.

American Honey (2016)

Zajímavá road movie zaměřená na vztahy a reakce rozdílných postav na různých místech a situacích. Scénář a příběh o ničem, zato herci všichni fantazie. Líbila se mi třeba nejistota co bude na grilovačce  se třemi texasany a dopadlo to brilantně. Režie i kamera super. U mě 75%.

Anděl Páně 2 (2016)

Hezky natočené, až tak vánočně... že to odkoplo Tři oříšky, na které kouká na vánoce půlka Evropy z národní pohádky na 2.svátek vánoční... Připomíná mi to vánoční reklamu na orion nebo coca-cola, v tomhle případě spíš na *.

Lída Baarová (2016)

Téma bylo parádní, příběh, druhá světová, nacistický outfitty, prapory, plameny, národní hérečka,... Čekal jsem od toho teátrálnost, koketnost, erotiku, drama, ukázat trochu svět kde jsme... bohužel zbyla jen koketnost a parodie. Rodinné scény byly v té linii, ale zbytek scén celkem fraška. Za trest bych mu dal přetočit Plechovou kavalerii nebo Okres na severu. Je to opět výsměch všem zapáleným studentům a různým skupinám, kteří se snaží sehnat peníze na svoje prvotiny. Sejmula mě zcela scénka s prsama. Nechápu. 45%.

Smrt ve tmě (2016)

Když opominu některý ty patový situace a shrnu je jako ¨nevykopat se jakkoli z dřevěnýho baráku¨, vše ostatní je parádní; herci, režie, příběh, realistický scény, přiměřený lekačky, napětí, závěr,... Líbily se mi i ty závěrečný titulky. Jen ta logika někdy vázla, ale to by to nedostali na s těží 1,5hodiny. 85%. Určitě stojí za to. (zamkněte se a půjčte si radši psa od sousedů)

Teorie tygra (2016)

V kině, asi v polovině filmu; moje 2.1/2: ¨myslíš že to tak fakt někdy je?¨ já: ¨ano, představ si je obráceně....., nedává to smysl, co?¨ Je to další z Těch českých komedií, s Těma hercema, Tou kamerou, Tím příběhem. Alespoň se to trochu oddělilo od Líbáš jako sněženky v říji. Ale ne moc.