Šerif a mimozemšťan (1979)

Mám rád Buda Spencera, ale takhle ne. Pro mě asi jeho nejméně podařený snímek a to se mě nelíbil i jako malému prckovi.

Svět (2000)

Žáby byly alespoň tošku ke koukání Ale toto nemá vůbec nic a ona pointa o hovně je na hovno+mizerně natočené a děsne natažená. Jedině co se Tománkovi podařilo, je atmosféra v úvodu-byť to je zásluha spíše pár set let mrtvého Itala, než dnes žijícího Tománka.

Ztracený na Sibiři (1991)

Dobře zahráno, průměrně a lehce schematicky napsáno a nezáživně natočeno. Silný příběh, unylý film a divákovi je to doopravdy líto. Škoda.

Kde alibi nestačí (1961)

Ikdyž mnoho našich klasických kriminálek zestárlo, mají stále svůj půvab, atmosféru a někdy i zajímavý děj. Kde alibi nestačí má velký klad na opravdu hvězdném hereckém obsazení (zajímavě obsazená legenda Oldřich Nový). Sice je film lehce poplatný době svého vzniku, přesto i dnes se řeší podobné případy hyenismu.

The Six Million Dollar Man (1974) (seriál)

V šedé totalitě v druhé polovině 80tých let, jsem jako malý prcek, hltal tento sci-fi seriál na ORF1 a děsně se mě líbil. Upřímně, však nevím co bych tomuto svému dětskému snu řekl dnes (jen A-team přežil skoro bez větších ztrát:-)).

Zoufalé manželky (2004) (seriál)

Ze začátku zajímavé a tošku i místy originální. S ubíhajícímy díly to jde však z kopce a Zoufalé manželky začínají být nudné manželky. Zkrátka osud jako Sex ve městě.

Jmenuju se Earl (2005) (seriál)

Zprvu se mě to moc nelíbilo a dal jsem ***, pak jsem se z nudy na Earla podíval znovu a znovu a znovu a pomalinku své hodnocení zvyšuji až na max *****. Skvělý komediální a originální serial.

Zrůda (2003)

Silné drama o masové vražedkyni pohledem žen před i za kamerou. Zrůda je napsaná, zrežírovaná i zahraná zcela pokorně, bez žádných líbivých efektů, či snach o jakkékoliv podbízení se divákovi. Výkon exmodelky Ch. Theron je doopravdy oscarový, svou antihrdinku zvládla jak nejlépe to šlo a dala jí za pomocí scénáře dostatečnou hlouku, že Aileen nelze jen tak odsoudit. Neb i ona byla obětí, bohužel i vrahem. Velice znepokojivý film, kladoucí na diváka otázky o vině a trestu a o etice americké a vlastně i naší společnosti.

Černý prapor (1958)

Na dobu a poměry v jakých Černých prpor vznikl se docela povedl. Po technické stránce je to vlastně i malý zázrak, který je sice dnes tošku k smíchu, ale pokud si uvědomíme, že se to celé točilo u nás, lze toho spoust odpustit. Pochválit hlavně musím příběh. Scénaristé naštěsti nepsali čistě jen o válce v Indočíně a jejích poměrech s politickým podtextem. Sadili na souboj dvou mužů Čecha a Němce (bývalý SSák) a kolem nich teprve budovali děj a postavy. Přes to všechno se jistý rudý nádech a černobílost postav ve film nachází, ale další Akce B se nekoná. Černý prapor je kvalitním žánrovým snímkem, jedním nejpodařenějším co u nás vznikl. Byť silně zestárl, dá se na něj bezproblému dívat a nemýt takový ten zvláštní pocit, jaký já mám u většiny našich snímků z 50tých let.

Veroničiny svůdnosti (1997) (seriál)

Vtipný sitcom, který sice po čase zapadnul, ale mě dokázel mnohokrát pobavit a to je primero uno těchto pořadů.