PSH feat. James Cole: Vím já? (2010) (hudební videoklip)

Nie som poslúchač rapu ani hip hopu. Týmto dvom štýlom hudby veľmi nerozumiem, takže by som nemal kritizovať tento song, no mne sa vôbec nepáči a nechcem o ňom už ani počuť. Text je otrasný a rap sa mi nepáči. Za zmienku stojí možno len celkom vtipný videoklip, ale ja hodnotím len piesne samotné, škoda.

Offender (2012)

Film je trochu prehnaný, neverím alebo aspoň neviem o tom, že to v britských väzniciach funguje takto brutálne a že tam je takýto systém. No zápletka je zaujímavá, podobných je veľa (napr. prvý čo ma napadne je Zlí hoši so S. Peanom) no tento je natočený veľmi výborne a aj keď je v niečom prehnaný, pôsobi celkom realisticky. Bol by to (nad)priemerný väzeňský film nebyť veľmi dobrého hereckého obsadenia. Na päť hviezd to asi nie je, ale jednu tam tak nenápadne pridám. edit (16.12.2018): Mením hodnotenie...

Sigur Rós: Fjögur píanó (2012) (hudební videoklip)

Úžasný umelecký experimentálny videoklip (ktorému sa mimochodom nemôže dať menej ako 5) a k tomu aj celkom dobrá hudba. U videoklipov hodnotím len hudbu, ale tu tomu pre zmenu dám 5 hviezd pretože toto si vlastne menej ani nezaslúži.

Boruto: Naruto Next Generations - Saigo no džugjó…!! (2017) (epizoda)

Opäť dobrý diel, tentokrát Shina napadne nejaká sila a nebude sa môcť ovládať. Mitsuki znovu niečo predvedie a na chvíľu tam bude aj Naruto. Vyzerá to dobre, ďalší diel bude zaujímavý. 85%

Boruto: Naruto Next Generations - Nazo no tenkósei…!! (2017) (epizoda)

Tentokrát nám do deja pribudne nová, záhadná postava Mitsuki (spoiler: ktorá je mimochodom syn Orochimara) ktorá pochádza z Otogakure no Sato. Používa veľa pre deti nebezpečných technik a spolužiačky po ňom šalia. V tomto dieli je k tomu niekoľko bojov a ukáže sa že Mitsuki má veľkú silu. Slabšia stránka dielu je ale Shino Aburame - a to, ako si myslí že je zlým učiteľom. To uberá diel od jedného bodu. Záver je ale podľa mňa pokazený (keby pokračoval ďalej, dal by som len 3), od ďalšieho dielu pre to nečakám veľa (aj keď myslím, že celý sa bude zaoberať len akciou). Zatiaľ najslabší diel z prvých piatich, uvidíme čo ďalej. 80%

30 dní dlouhá noc (2007)

30 dní dlhá noc je, uznávam, výborný film. Predsa len to herecké obsadenie obsadenie je bohaté - napríklad taká M. George, ktorá si už po niekoľký krát zahrala v horore a hrá to vždycky priam perfektne. Tá si mimochodom zaslúži aj vyššie a lepšie postavenie v obľubenosti herečiek. Ale nielen ona podáva výborné výkony, pomáhajú jej aj ďalší herci ako B. Foster a J. Hernett, ale skvelí su všetci. Ďalšia vec, ktorá je na tomto filmu dobrá je atmosféra a hudba, to film robí hustým a napínavým. Postavy sa chovajú celkom logicky, nerobia blbosti, takže vam vadiť nebudú. Solídne vyzerajú aj masky záporákov - niekedy spravia aj také grimasy s ich xichtami, že vám to môže prísť vtipné. Teda keby som počítal tieto klady, dal by som filmu 4 hviezdy (keby to ale bolo možné, čo na csfd asi nebude - dám 4,5) pretože sa jedná o naozaj výborný a zaujímavý film. Ale. Čo mi liezlo na nervy a kvôli čomu som mal sto chutí film vypnúť bola kamera a strih. Keď sa točilo dnu len rozprávanie a bolo všetko v kľude, kamera bola dobrá (strih zas nie) no keď už prišla na rad akcia, všetko sa zrazu dodrbalo. Kamera sa veľmi triasla - hore dole ako o závod, bolo to neznesiteľné a skoro nič sme nevideli. Rád by som tomu dal 4 hviezdy, rád, ale toto ma naozaj sralo. Hviezda za herecké obsadenie, hviezdu sa atmosféru a hudbu, hviezda za menšie herecké výkony a minimum nudy. 70%

Rec 2 (2009)

Rec 2 je pre mňa veľké sklamanie. Po prvom úspešnom dieli som sa na pokračovanie veľmi tešil, no to už nie je ničím génialne, výborne a ani výnimočné. Skôr také nemastné neslané. Najviac mi vadil scénar - chovanie postáv bolo naozaj nepekné, nechovajú sa vôbec normálne alebo tak, ako by ste sa v danej situacii chovali vy. K tomu ešte pristanú aj nezmyselné dialógy, priznám sa - už od začiatku som to chcel vypnúť. Herci ušli a hodnotil by som aj štyrma, dokedy na obrazovku neprišli primitívni teenegari, ktorí mi naozaj liezli na nervy. Od vtedy to ubehlo pomerne rychlo, ale aj tak som ich nemohol vystáť. Napínavé to bolo veľmi, hlavne v prvej polhodine, ale škoda že tam nebola ani jedna lakačka - takže som sa ani raz nevystrašil a ani raz som ani necukol (zatiaľ čo v jedničke niekoľkokrát) Nadpriemer - 65%

Hra na vraha (2009)

Pri mojom prvom pozretí sa mi film Kill Theory celkom páčil, po druhom som už mal zmiešané pocity, ale stále som tie 3 hviezdy nechal aj keď len s prižmúrením okom. Po treťom (pre mňa povinnom) sa už ale tomuto filmu vyhýbam. Divím sa ľuďom, čo dali štyri hviezdy alebo viac - tá primitívnosť, debilita filmu ale aj trápne "herecké výkony" tu bijú tak do oči. Ani ten dej/zápletka nie je v ničom nová alebo nejak geniálna - filmov s podobným námetom je aj bolo viac a možno aj 2x kvalitnejších. edit (24.8.2018): Znovu to hodnotenie mením - Hra na vraha si nezaslúži ani tú druhú hviezdu. Proste nie.

Boruto: Naruto Next Generations - Dandžo taikó nindžucu gassen!! (2017) (epizoda)

Výborný diel. V tomto dieli sa stretneme s novými postavami a dočkáme sa aj boju medzi dvoma pohlaviami. Ako sa aj neskôr ukáže, hlavný hrdina seriálu, Boruto, má v sebe tiež nejakú nezvyčajnú chakru (ako ju mal aj jeho predchodca Uzumaki Namikaze Naruto), dokázal totiž privolať pomocou Kuchiyose No Jutsu nejaké zviera a to bez nejakých skúsenosti, ba dokonca nemal ani hodnosť genin. Anime Boruto zatiaľ vyzerá veľmi zaujímavo, dúfajme či to náhodou niečim neskazia. S prižmúreným okom dávam 5 hviezd - 100%