Zvětšenina (1966)

Zmocňuje se mě pocit, že slavný, rovná se špatný. Zvětšenina je dalším filmem, ve kterém mnoho lidí vidí mnoho, zatímco já v něm nevidím nic. Smysl, pointu, poselství, natož pak filozofii. 4/10

Jasmíniny slzy (2013)

Vcelku zklamání. Woody po pár letech zase tlačí na dramatickou strunu a až nebezpečně moc se přibližuje Darebáčkům, kteří jsou z Woodyho filmografie pro mě doposavad jeho největším průserem. 5/10

Muž z oceli (2013)

Co lepšího si vybrat pro 3000 hodnocení, než další blockbusterovou blbost, která sice nepředčí svou hrůzností božské Avengers, ale svojí závěrečnou půlhodinou jim bezpochyby zdatně konkuruje? Pominu-li prvních 20 minut, které působí jako mix Klony útočí a Avataru, je Muž z oceli takový průměrný biják, které komiksové nenadšence nijak moc neuchvátí ale ani neurazí. To se však mění ve zmíněném finále, které se promění v naprosto šílenou změť na efekt působících soubojů, které mi dojem z filmu srazily někam hodně dolů. Nechápu, jak tohle může tahat lidi do kin. Pitomé bezduché mlátičky bez jakéhokoliv smyslu, padesát milionů efektů, které vizuál posílají někam do vod animací a počítačových her a naprostá degradace všeho normálního, co se doposavad ve filmu událo. 4/10

Život Adèle (2013)

Velice velice zajímavý film. V mnoha ohledech vymykající se běžné produkci a posouvající pravidla točení i hraní. Výkon Adèle Exarchopoulos je neuvěřitelný a musel být obrovsky vyčerpávající. Její obličej uhraje s přehledem 3 hodinový film spočívající z velké části z detailů její tváře aniž by nudil. Naopak. Adele trvá pocitově nanejvýš 2 hodiny a obzvlášť v některých chvílích vás přemýšlet o čase ani nenapadne. Většina vypjatých scén je naprosto skvěle zvládnutá a působí silně realisticky, což samozřejmě podporují především zmíněné herecké výkony. Nicméně na konci filmu jsem nedokázal určit, co že se vlastně Život Adele snažil sdělit a kam ty 3 hodiny mířil. A tak tenhle film působí jako několik spíše oddělených dokonalých scén a životních etap, které vás silně rozžvýkají ale nedodají vám závěrečnou pointu. 8/10

Zapadákov (1973)

Božsky natočený weird film. Malick je obrazový mág a už ve svém prvním filmu hypnotizuje každým svým záběrem. Nicméně po obsahové stránce mě Badlands tak úplně nezhypnotizovaly. Především racionální chování obou hlavních postav téměř neexistuje. On bez jakéhokoliv svědomí zabíjí na potkání. Ona, poté co On zabije i jejího otce, bez váhání odchází s ním a tupě ho následuje. Malick je silný v myšlenkách a pochybách postav, což mi tím pádem tady chybí. Ale možná právě ta netečnost k jakémukoliv svědomí je ta filozofická podstata, kterou se Malick snaží ve své prvotině sdělit. 7/10

Mr. Morgans letzte Liebe (2013)

Komerční Láska. Všechno to je strašně milé a dojemné. Michael Caine by z vás dostal i poslední slzu soucitu a Clémence Poésy je opět andělská. A možná proto tenhle film nefunguje. Chvilku jakoby se už Haneke měl bát o svůj copyright a za moment se patláme ve vztahovce plné klasických klišé twistů. Je to škoda, ale pokud jsem alespoň trochu přísný, nemůže Last Love projít bez kritiky. 6/10

Čas sluhů (1989)

Kterak se ultra kráva pro*ukala ke spokojenému životu. Film vymaňující se z českého průměru pomocí mnoha aspektů, především pak jejich skvělým propojením. Hudba, kamera, herecké výkony, scénář, atmosféra. 8/10

Poslední Mohykán (1992)

Fantasticky, úchvatně, epicky hrozný film. Dvouhodinová tmavá slátanina, ve které jakákoliv logika chování postav zmizela kdesi v divočině a zbyly jen pouze scény bojůvek, které vyprovokují bojůvky následující, a ve kterých evidentně o nic nejde. Je mi velice líto, že do toho Dlouhá Karabina šla a vyplácala několik měsíců příprav na tento spektákl, aby ho pak Michael Mann pohřbil kdesi v temných útrobách jednotlivých scén a naprosto znemožnil možnost užít si velkého božského herectví, kterým bezpochyby Dlouhá Karabina oplývá. 4/10

Stud (2011)

Režijně naprosto skvělý film, který si po celou svou délku drží zvolenou formu a díky ní dokáže přenést na diváka přesně takové pocity, jaké chce. Stud je hodně sugestivní a pocitově hrozně moc prázdný film. K tomu jednoznačně přispívá šedá barva celého snímku a naléhavý jednoduchý soundtrack. Tohle je přesně ten druh současného dramatu, který mě baví. 9/10

Dotek Medúzy (1978)

Nějak jsem vůbec netušil, že Dotek Medusy není čisté krimi drama, ale že se v průběhu dočkám takového až skoro fantasy hororu. Dotek Medusy má pěkně hustou atmosféru a sám někdy o půlnoci bych si ho raději asi nepustil. Je asi vážně škoda, že se podobných filmů už dneska moc netočí. Navíc takovou atmosféru dnes prostě už neuděláte. 8/10