Český žurnál - Dělníci bulváru (2014) (epizoda)

Dokument o bulváru, jemuž ale vévodí samozvaný koktavý zmrd Pavel Novotný. Ten je bezpochyby inteligentní člověk, který ale absolutně a totálně rezignoval na morálku a zřejmě už i překročil hranici, z které by ještě byl krok zpět. Nicméně on sám by podle mě vydal na plnohodnotný dokument, na který bych se milerád podíval, stejně tak samotný bulvár jako celek. Dělníci bulváru jsou jen taková hodinová návnada na obě tato témata, ovšem návnada která funguje a nemá hluchá místa. 9/10

Stříbrný vítr (1954)

Já tomuhle prostě věřit nemůžu. Naopak. Když si přečtu nějakou knížku, napsanou před sto lety, udiví mě vždy to, jak se vlastně doba a svět nemění, pokud jde o naše myšlenky, úvahy a víceméně i chování. Takže to, že byl Krška gay, je pro mě jediným logickým vysvobozením, jak přijmout takhle stylizovaný a přehrávaný film. Což o to, ty myšlenky svojí váhu mají, ale ten balast okolo? 4/10

Malý velký muž (1970)

Malý velký muž mi v počítači ležel už pěknou dobu, a když jsem si ho konečně pustil, došlo mi, že jsem vůbec netušil, že tohle není klasické westernové drama, ale v podstatě Forrest Gump na pozadí divokého západu. Obzvláště u prvních komediálních scén jsem si říkal, jestli vlastně koukám na ten správný film. Ale v průběhu jsem úspěšně přepnul na ten komediodramatický mód a prostě si film užil. Arthur Penn mě už potřetí přesvědčil, že sázka na jeho další filmy rozhodně nebude zklamáním. 7/10

Nenávist (1995)

Království steadicamu a záběrů, u kterých ani nemůžete přijít na to, jak byly natočené. Prostě po formální stránce výjimečný film, který nádherně vypadá. Zároveň mě ale obsahově trochu nudil. Ale přeci jenom ta poslední scéna, ta to zas trochu dostala nahoru a trochu zase dostala obsah na úroveň formy. 7/10

Volný pád (1993)

Hodně zajímavý a příběhově dosti, v hollywoodské produkci, neobvyklý film. Schumacher však zálibu v podobně neobvyklých thrillerech prokázal už vícekrát. Tahle chodící road movie je chvílemi až překvapivě společensky přesná a donutí vás se jak smát, tak i trochu zapřemýšlet. 8/10

Vetřelci (1986)

Ačkoli se dá říct, že Vetřelci jsou oproti komorní jedničce akční podívanou, oba díly na mě působí docela podobně. I když nejsem fanouškem podobných vyvražďováků, zábava na večer je to víc než dobrá a tahle série má prostě dobrou atmosféru a zpracování. 7/10

Koně se také střílejí (1969)

Sydney Pollack natočil celou řadu výborných filmů, ale troufnu si říct, že žádný není tak unikátní a originální jako Koně se také střílejí. A troufnu si říct i to, že podobný film se hledá těžko i napříč celou kinematografií. 9/10

Podivnější než ráj (1984)

Jarmusch střídá geniální filmy s těmi průměrnými, lépe řečeno s těmi, které mi toho až moc neříkají. Atmosféra filmu svého režiséra nezapře, nicméně stejně jako třeba ve Zlomených květinách mám pocit, že příběh jde takříkajíc odnikud nikam, a že nic hlubšího v něm zároveň taky nenajdu. 5/10

Moje levá noha (1989)

Tohle je takové to hodnocení, které nechci dát, ale musím, protože bych si potom zase lhal do kapsy. Daniel Day-Lewis je tu, stejně jako ve svých jiných rolích, fantastický a svého prvního Oscara si bezesporu zasloužil. Samotný film je vlastně také skvělý a nemám mu co vytknout. Bohužel už jsem ale zcela unavený z filmů podobného ražení (Skafandr a motýl, Uvnitř tančím, Nedotknutelní), kdy se z vás po celou dobu snaží snímek vymačkat emoce, především pak soucit s postiženým hrdinou. Dějová linka je naneštěstí také málokdy originální a vcelku odhadnutelná. Neboli Moje levá noha je výborný film a rozhodně bych ho všem doporučil, ale já osobně už jsem z podobných filmů znuděný a potřebuju od nich pauzu. 6/10

Dočasný domov (2013)

Hádej hádej hadači, kdo v tomhle filmu emaří. Všichni. 6/10