• Thriller

Štastné konce (2005)

Tragikomicka mozaika,se skvelimi herci.Neco v tom filmu je opradu smutne a neco opravdu vtipne,na americky film celkem vyvazene.

Sejmi eso (2006)

Vyborny Ryan Reynolds a Ray Liotta (kdyz vam nevadi patos). Andy Garcia jako vzdy profik. Scenar-no to uz jste parkrat videli. Par dobrych vtipnych i vaznych scen. Nekolik neuveritelnych klisovitych trapnosti jako treba banda techno-nacku, banda prostytukek "spicich" na zemi.

Zatóiči abare himacuri (1970)

Dalsi dil filmove serie s hlavni postavou slepeho masera a bojovnika.Tentokrat okorenena pritomnosti jedne z nejvetsich japonskych hvezd Tatsuya Nakadaie(Kagemusha,Ran,Harakiri)ztvarnujici podobnou postavu jako ve filmu Zbesilost(the sword of doom).Velice vypjate sceny na ostri mece a vtipna postava mladeho "gangstra"-trochu holcicky-trosku chlapecka :-).Pro nemilovniky orientalni uchylnosti 4hvezdicky dolu.

V ložnici (2001)

Tezky,tezky film.Ne takovy na jaky se rado kouka.Ne zabavny,ale velice silny zazitek.

A Fei zheng zhuan (1990)

Snad ma tento film chyby. Snad... ovsem krome atmosfericke kamery, skvelych hereckych vykonu ( Andy Lau v roly policisty, Maggie Cheung synonymum asijske krasy :-). Zacatek fimu je tak silny a vtipny.

2046 (2004)

Wong Kar-wai mozna nekoho nudi, mozna pro nekoho jsou jeho filmy malinko neuchopitelne...a ja to chapu. Chapu ze ne vsichni maji pochopeni pro asijskou melancholii, estetiku a zvlastni zpusob vypraveni. Me je blizka, velmi blizka. Reziser pracuje skvele s hudbou i kamerou a hlavne herci. Tony Leung je vyborny herec ve vsech filmech co jsem ho zatim videl. Mysteriozni Meggie Cheung..., Ziyi Zhang je dobra herecka, ale co z ni tady reziser dostal...to je uchvatne. Zajimave jsou taky navrhy kostymu, hlavne ve futurysticke casti.

Na dno vášně (1997)

S "Mluv s ni" muj nejoblibenejsi Almodovaruv film. Uchvatni herci (Javier Barden je absolutni borec) a uchvatne herecky, skveli, zvlastni dej. Hispanska vasnivost.

Vše o mé matce (1999)

Almodovara mam moc rad. O to vic me prekvapilo, ze jeho vlastne nejproslulejsi dilo me nechalo chladnym. Ne kuli napadu, ne kuli hercum a zpusobu nataceni ,ale nejak mi to prislo prazdne, mozna prave proto kolik se toho tam deje.

Čínská čtvrť (1974)

Tohle je jeden z vrcholu americke kinematografie nejen sedmdesatych let. Jen malo co je takhle dobre. Asi nejoblibenejsi film meho detstvi. (Ano tajne jsem se dival skulinou mezi dvermy.) Co psat vic...? Ano nejlepsi herci,nejlepsi kamera,nejlepsi hudba a scenar. Duch Phila Marlowa konecne spocinul v klidu.

Čest rodiny Prizziů (1985)

Kdyz jsem tento film videl poprve bylo mi jedenact.Kdyz jsem tento film videl podruhe bylo mi 22 a kdyz jsem jej videl po treti tak mi bylo 29.Vzdycky me absolutne dostal.Svym vtipem,hudbou,spadem,uzasnymi herci(mlady Stanley Tucci,mladsi Anjelica Huston a Jack....A TOHLE JE FILM V KTERYM ZIJE JACK.