snaked

www.25fps.cz // CZ film

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 30.8.2018  20:43

Zhlédnuto na NFF 2018. 3-4 / Hodně slow-paced, ale povedené. Olivia Thirlby dost dobrá.)

• 29.8.2018  13:42

Zhlédnuto na Noir Film Festivalu 2018. Často se v dokumentech stává, že ač měla daná osobnost velmi zajímavý život a tvořila pozoruhodná díla, do výsledku se to nepřenese. Tohle naštěstí není ten případ. A to zejména díky tomu, že dokument vychází z výtečné Fullerovy autobiografie. Hodnocení: 4-5

• 10.8.2018  13:25

Film sice v mnohém zastaral, ale pořád je působivý zejména ve scénách, kde figuruje Václav Voska. Hodnocení na ČSFD neodpovídá skutečným kvalitám filmu. :) Souhlas s komentářem vitekpe.

• 6.8.2018  14:50

Jeden z objevů LFŠ 2018

• 6.8.2018  14:49
    Škytavka (1992)

Objev LFŠ 2018. Z Klickových filmů, které jsem viděla, byl tenhle nejlepší. Protagonistka naprosto kouzelná. Nejvtipnější film Filmovky spolu s Vrah zůstal po škole.

• 6.8.2018  14:48

Naprostá nádhera. A nepamatuju si, kdy by mi jindy u sledování filmu tekly smíchem slzy...

• 9.5.2018  22:44
    Psí ostrov (2018)

Wes to zase dokázal. Brilantní.

• 9.5.2018  22:43

4-5 / jízda

• 29.1.2018  22:59
    Štvanice (studentský film) (2017)

Vizuálně poutavá a informačně výživná záležitost. Povinnost nejen pro fanoušky hokeje a milovníky hokejové historie!

• 13.1.2018  01:40
    Nebezpečný člověk (TV film) (1964)

3-4 / stojí za zhlédnutí zejména kvůli hereckým výkonům

• 1.1.2018  01:18
    Superbia (2016)

Koprodukční krátký snímek Superbia (což v latině znamená pýcha) se představil v prestižní sekci Týdne kritiky na 69. ročníku festivalu v Cannes 2016 jako jediný animovaný film. Jeho maďarská autorka Luca Tóthová prozradila v jednom z rozhovorů, že ideou bylo zobrazit společnost, v níž je vžitá nerovnost. - V imaginární krajině žijí jako divošky nahé dominantní ženy, jejichž prsa symbolizují moc a sílu, která bývá tradičně spojována s muži. Ti jsou naopak v pozici slabších usedlých tvorů, působících jako snadná kořist. V harmonii přebývají v jeskyni. Bytosti budují oddělená společenství na březích životodárné Mléčné řeky, vyvěrající v horách z vemene posvátné krávy až do chvíle, než zavedené pořádky naruší přirozená přitažlivost a objeví se první smíšený pár… - Režisérka převrácením tradičních rolí vytváří zajímavý kontrast. Na běžně prezentovaný ideál krásy reaguje vykreslením ženských těl v nejrůznějších podobách a detailech. Velkoryse využívá mnoho motivů a symbolů, z nichž některé použila už ve svém absolventském filmu The Age of Curious (2013, Období zvědavosti). Oba snímky spojuje precizní práce s barvami, jež vyjadřují nálady a umocňují smyslovost. Atmosféru dokresluje hudební a zvuková (smích, sténání) stopa. - Superbia byla do české distribuce uvedena jako předfilm k dokumentu Nechte zpívat Mišíka (2017; r. Jitka Němcová) a rovněž se dostala mezi bonusy na stejnojmenném DVD. (http://www.filmovyprehled.cz/cs/film/401654/superbia)

• 2.11.2017  23:52
    Lajka (2017)

4-5 // Po dvou zhlédnutích stále nenacházím příliš problematických míst. Většina písniček je naprosto skvělá. Quirkrk je dost možná nejzábavnější postava, která si pro sebe "krade" všechny scény, kde se objeví. Bavit se budou víc asi starší diváci (Jurij Levobočkin a všechno kolem SSSR, ale i kritika USA a požírání), ale pro děti je toho ve filmu spousta.

• 23.8.2017  20:15

hudba Vladimíra Godára je skvělá

• 11.8.2017  23:55
    Čára (2017)

2-3. Na rozdíl od Čističe mi Čára nepřijde vydařená. Je tam zdánlivě všechno, ale pod slupkou není vlastně nic. A rozhodně nic, co by už člověk neviděl jinde. Osudy protagonistů mi byly lhostejné. Palec nahoru za některé komediálně laděné scény, které překvapivě fungovaly.

• 6.8.2017  15:12

4-5 // síla

• 6.8.2017  00:50

Viděno na LFŠ. Opravdu netradiční životopisný film. Nabízí hodně nevšední zážitek, který nesedne každému. Ale stojí za pozornost, pokud vám není lhostejná historie, (gulagová) literatura, Rusko atd. Mám ráda, když jsou filmy nepředvídatelné. A to 8 hlav šílenství splňuje, navíc je mi blízký jeho humor. Jediným highlightem rozhodně není Zedníček bez kníru.) V říjnu si film zopakuju.

• 21.7.2017  22:08

3-4 // Neherec Frantisek Stastny hraje podobne jako herec Svatopluk Matyas (kdo nevidel: Matyas je podobne spatny jako treba ve Zde jsou lvi, prazdny vyraz, odrikavani replik, akorat s ti rozdilem, ze ve Zde jsou lvi prehraval, tady podehrava - je fakt spatny a nevyrazny, kdo to nevidi, tak tomu zavidim). // Hudba zbytecne tlaci na pilu // Zajimavi padousi, vynikajici Mensik: "Brýtro fotr! Šéf už je tady? ... Už tady paříte, co?!" // Kdyby se vystrihla postava kapitana/majora VB, kterou hraje Josef Blaha, a to zejmena v zaveru, bylo by na ciste 4 hvezdy

• 4.5.2017  21:35

Závěrečný voiceover mi přišel zbytečný, jinak to po většinu času fungovalo.

• 4.5.2017  21:33

Film pro děti? Jen pro ty starší. Některé scény přivedly menší děti k pláči a dospělí se taky báli, protože ta "obluda" je fakt hnusná. Snad nebudou mít trauma a šedé vlasy v nich nevyvolají hysterický záchvat.

• 4.5.2017  21:22
    Zákal (2016)

4-5 / Ach jo, proč Poláci umí točit tak kvalitní, působivý filmy, a my ne?

• 4.5.2017  21:17
    Generace (2016)

2-3 / pouze ukázky z filmů vzniklých ve vratislavském filmovém studiu + propojení s Cybulskim je dost málo, zdá se mi, že si režisér usnadnil práci...

• 4.5.2017  21:13

Tři lidi v jedné místnosti. "Jenom" slova a emoce. Ani na chvíli jsem se nenudila.

• 4.5.2017  21:10
    Kamper (2016)

3-4

• 4.5.2017  21:08
    Vazby (2016)

Tak tohle se povedlo.

• 4.5.2017  21:03

Jeden z nejlepších filmů Kina na Granicy / Kina na Hranici.

• 4.5.2017  21:02
    Zrnko pravdy (2015)

Opožděný komentář: Velká očekávání, zklamání. Předloha je brilantní, tohle... Slabé 3.

• 4.5.2017  20:44
    Zvířata (2017)

verbal to popsal docela pěkně.) Tenhle film mě prostě bavil. Podle mě se nebere tak vážně, jak se někomu může zdát. Absurdní a groteskní situace to neustále rozbíjí. Divák si skládá příběh jen podle toho, co mu režisér dovolí. 4-5

• 4.5.2017  20:32
    Mžitky (2016)

Působivé. Takřka bez výhrad. 4-5

• 20.4.2017  13:55

Průměrná komedie. Přesně taková, jakou si jsem si ji po přečtení anotace představovala. Jen filmařsky mohla být trochu lépe zpracovaná. X-krát viděné situace (chrápání), ambivalentní hrdina, pár moralit, které ale na hlubší přesah nemají. Zřejmě díky českému vkladu můžeme vidět v české kinodistribuci. Přitom výrazně lepších filmů z post-jugoslávské kinematografie, které by si zasloužily tady být uvedeny, je řada. / (3 s odřenýma ušima)

• 12.2.2017  17:08

4-5 // síla