snaked

• 23.8.2017  20:15

hudba Vladimíra Godára je skvělá

• 11.8.2017  23:55
    Čára (2017)

2-3. Na rozdíl od Čističe mi Čára nepřijde vydařená. Je tam zdánlivě všechno, ale pod slupkou není vlastně nic. A rozhodně nic, co by už člověk neviděl jinde. Osudy protagonistů mi byly lhostejné. Palec nahoru za některé komediálně laděné scény, které překvapivě fungovaly.

• 6.8.2017  15:12

4-5 // síla

• 6.8.2017  00:50

Viděno na LFŠ. Opravdu netradiční životopisný film. Nabízí hodně nevšední zážitek, který nesedne každému. Ale stojí za pozornost, pokud vám není lhostejná historie, (gulagová) literatura, Rusko atd. Mám ráda, když jsou filmy nepředvídatelné. A to 8 hlav šílenství splňuje, navíc je mi blízký jeho humor. Jediným highlightem rozhodně není Zedníček bez kníru.) V říjnu si film zopakuju.

• 21.7.2017  22:08

3-4 // Neherec Frantisek Stastny hraje podobne jako herec Svatopluk Matyas (kdo nevidel: Matyas je podobne spatny jako treba ve Zde jsou lvi, prazdny vyraz, odrikavani replik, akorat s ti rozdilem, ze ve Zde jsou lvi prehraval, tady podehrava - je fakt spatny a nevyrazny, kdo to nevidi, tak tomu zavidim). // Hudba zbytecne tlaci na pilu // Zajimavi padousi, vynikajici Mensik: "Brýtro fotr! Šéf už je tady? ... Už tady paříte, co?!" // Kdyby se vystrihla postava kapitana/majora VB, kterou hraje Josef Blaha, a to zejmena v zaveru, bylo by na ciste 4 hvezdy

• 4.5.2017  21:35

Závěrečný voiceover mi přišel zbytečný, jinak to po většinu času fungovalo.

• 4.5.2017  21:33

Film pro děti? Jen pro ty starší. Některé scény přivedly menší děti k pláči a dospělí se taky báli, protože ta "obluda" je fakt hnusná. Snad nebudou mít trauma a šedé vlasy v nich nevyvolají hysterický záchvat.

• 4.5.2017  21:22
    Zákal (2016)

4-5 / Ach jo, proč Poláci umí točit tak kvalitní, působivý filmy, a my ne?

• 4.5.2017  21:17
    Generace (2016)

2-3 / pouze ukázky z filmů vzniklých ve vratislavském filmovém studiu + propojení s Cybulskim je dost málo, zdá se mi, že si režisér usnadnil práci...

• 4.5.2017  21:13

Tři lidi v jedné místnosti. "Jenom" slova a emoce. Ani na chvíli jsem se nenudila.

• 4.5.2017  21:10
    Kamper (2016)

3-4

• 4.5.2017  21:08
    Vazby (2016)

Tak tohle se povedlo.

• 4.5.2017  21:03

Jeden z nejlepších filmů Kina na Granicy / Kina na Hranici.

• 4.5.2017  21:02
    Zrnko pravdy (2015)

Opožděný komentář: Velká očekávání, zklamání. Předloha je brilantní, tohle... Slabé 3.

• 4.5.2017  20:44
    Zvířata (2017)

verbal to popsal docela pěkně.) Tenhle film mě prostě bavil. Podle mě se nebere tak vážně, jak se někomu může zdát. Absurdní a groteskní situace to neustále rozbíjí. Divák si skládá příběh jen podle toho, co mu režisér dovolí. 4-5

• 4.5.2017  20:32
    Mžitky (2016)

Působivé. Takřka bez výhrad. 4-5

• 20.4.2017  13:55

Průměrná komedie. Přesně taková, jakou si jsem si ji po přečtení anotace představovala. Jen filmařsky mohla být trochu lépe zpracovaná. X-krát viděné situace (chrápání), ambivalentní hrdina, pár moralit, které ale na hlubší přesah nemají. Zřejmě díky českému vkladu můžeme vidět v české kinodistribuci. Přitom výrazně lepších filmů z post-jugoslávské kinematografie, které by si zasloužily tady být uvedeny, je řada. / (3 s odřenýma ušima)

• 12.2.2017  17:08

4-5 // síla

• 9.2.2017  22:46

slabší 4* // já jsem se tedy rozhodně nenudila, což je hlavně zásluha přesvědčivého Marka Taclíka

• 9.2.2017  22:31
    Domovoj (2017)

Velice zdařilý, vymazlený kousek. Bezvadně funguje kontrast mezi tím, co zaznívá v básni, a tím, co vidíme v obraze.

• 26.1.2017  10:12
    Vrba (studentský film) (2014)

Je to dobře natočené, se solidní atmosférou.

• 15.1.2017  18:54

Copyright 2016, stopáž 30 minut // Potenciál velký, dovedu si představit osudy Martina rozpracované do podoby celovečerního filmu. Chci vědět o hlavních postavách víc, v hlavě se člověku vynořují různé varianty, jak se příběh odvíjí dál... // http://25fps.cz/2017/pristoupili/

• 26.10.2016  10:41

Vynikající úlet se starým Trevorem Howardem. Viděno na Visions of Light v Brně už nevím před kolika lety.

• 15.8.2016  00:40
    ZOO (2016)

4-5 // Pokud tady zaznělo srovnání s nepovedeným filmem Road-Movie, osobně ho považuju za naprosto zcestné. V tomhle filmu je neustále přítomné napětí, protože "nikdy nevíš, kdo přistoupí", jinými slovy - jak se která postava zachová a jaké budou následky. Nevšimla jsem si, že by mi herecké výkony přišly slabé. Většinou je to rozhodně nadprůměr. Nejsilnější pro mě zůstává segment s mrazivým "Jarynem", který je jasně za 5*. Na pohledy Orlina Stancheva nikdy nezapomenu. Po dvou letech tahle část fungovala pořád výtečně. Těším se, až si film dám znovu. Pokud máte slabost pro vlaky (nebo filmy odehrávající se ve vlaku), tak je to must-see. Chci víc, jo a chci vědět, co se stalo v Zoo!

• 28.7.2016  14:42
    Jason Bourne (2016)

3-4 (4* dávám spíš proto, že 3* jsem dala Bourneovu odkazu, který byl podle mě ještě nepovedenější) // scénář achjo... // souhlas s DaViD´82

• 27.7.2016  16:15
    Paterson (2016)

Napřed zklamání, postupně mě ten film bavil víc a víc. Ale přesto jsem podle nadšených ohlasů čekala víc.

• 26.7.2016  11:31

Ano, předloha je silnější. Ve druhé části pro mě film ztratil trochu šmrnc, ale pořád je to pozoruhodná adaptace, zajímavé přepracování.

• 25.7.2016  00:09

Rozhovor s režisérkou Olgou Dabrowskou: http://www.filmovyprehled.cz/Revue/Rozhovory/Sklep-je-bez-nadsazky-lecivy

• 11.7.2016  00:09
    Švýcarák (2016)

4-5 // Krásná bláznivina

• 8.7.2016  16:24

Vynikající, drásavý film. O tom, že násilí plodí další násilí.

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15