Mrtví jako já (2003) (seriál)

Skvělý černý humor. Je mi líto, když nevidím nějaký díl, ale díly na sebe naštěstí moc nenavazují, tak to zas tak moc většinou nevadí. Ty lidi si tam hned oblíbíte a i jejich speciální rysy povah. Má to trochu i filosofický podtext (?). Chytlavé a udělané tak, aby se to lidem líbilo......

Devátá brána (1999)

U hodnocení tohoto filmu jsem váhala, protože je fakt divnej. Na jednu stranu se mi líbil, na druhou vůbec ne, takže tři hvězdy jsou asi tak akorát. Doteď nevím, co si o tomto filmu myslím. Je prostě divnej.

Dode's-Ka Den (1970)

Zvláštní, jak u jedné scény se zasměte nad "dode's-ka den", u druhé scény zakroutíte hlavou nad otčímem a jeho nevlastní dcerou, která se kvůli němu div nesedře a u třetí scény vám přeběhne mráz po zádech kvůli dvěma žebrákům, co každý den žebrají o jídlo a přesto si na nic nestěžují a jsou se svým osudem "smířeni."Střídá se to s děsivou pravidelností a když se na to člověk dívá, s plným břichem, se střechou nad hlavou a normálním sourozencem po pravé ruce, říká si: "Co mi chybí? Nic."

Interview s upírem (1994)

No, nijak zvlášť mě to teda nevzalo. Je to podle mě něco mezi třema a čtyřma hvezdičkama. Přijde mi, že takovýhle námět musí zpracovávat leda blázen, přesto to nebylo zas tak strašné až na konec, který mi přišel trochu moc přehnaný.

Notting Hill (1999)

Celkem zajímavý romanťák. Anglie a USA by měli možná spolupracovat více. Britský humor i prostředí je pro mě přitažlivější a Amerika rozruší takovou tu "upjatost". Mohly to být i čtyři hvězdy, ale nijak mě to "nechytlo za srdce." Je to taková hezká odlehčující podívaná.

Pollock (2000)

Hezky a atraktivně ztvárněný životopis jednoho malíře.

Hlava nad vodou (1996)

Divné. Já jsem se u toho fakt bála. A byla jsem napnutá od začátku až do konce. Takže svoje poslání tenhle film splnil.

Klokan Jack (2003)

Ach jo. Takovou nudu při filmu jsem snad zažila jen dvakrát třikrát za svou dráhu filmového konzumenta.Tohle je přesně ten typ filmu, kterej neni ani tak dobrej, aby se tomu dalo smát a ani tak hroznej, aby se tomu dalo smát (viz. Python 2). Nevydržela jsem se na to koukat déle jak půl hodiny. A to jsem se hodně držela.....

Stopař (1986)

Já nevím. Je to béčko? Není to béčko? No, jestli to je béčko, tak to je dobrý béčko. Jestli si myslíte, že nemůže být dobře natočené béčko, tak se na tohle koukněte. A posuďte sami.:-) Mám ráda překvapení a tady jich je hned několik.

Cesta do fantazie (2001)

Filmová lahůdka. Člověk se úplně vcítí do malé holky, která se ocitne sama v zemi, kde se to hemží tvory, o kterých se jí nesnilo ani v těch nejpodivnějších snech. Když jsem Cestu do Fantazie dokoukala, tak se mi zdálo, že se úplně rozplývám. Slast pro moje mozkové buňky. Dávám zatím nepřekonaných pět hvězdiček.