Dealer II (2004)

Tam, kde jsem v jedničce trochu tápal v jejím vyprávěcím stylu a finálním přínosu pro kdejakého diváka, jsem se s dvojkou ztotožnil v téměř všech scénách a hlavně si ve druhé půlce dost užíval Refnovy typické filmařské kreace, ať už ve hře světel nebo netradičního záběrování. O nepříjemné hudbě, která jen umocnila navozenou atmosféru, se snad ani zmiňovat nemusím. [viděno v Edisonline 7.7.2023]

Dealer (1996)

Rozehřívačka trilogie, která tak trochu netradičně disponuje vzestupnou tendencí a já jí hlavně díky tomu odpouštím spoustu neduhů, kterými překypuje ve svém začátku a ze kterých se, doufám, vymaní v dění následujícím. Je radost vidět Kima Bodniu očima člověka, co ho tak zbožňoval v seriálovém Mostu. [viděno v Edisonline 4.7.2023]

Amores perros - Láska je kurva (2000)

Zpočátku kvalitně nekompromisní sonda do autentické špíny nelehkého mexického života, skrze druhou povídku už mírně matoucí vztahové drama a prostřednictvím té poslední místy až nezáživný mix střídmého thrilleru a neurčitého dramatu. První třetina s Octaviem a Susanou náběhem na zaslouženou nominaci na Oscara a pětibombu u mě na profilu. Zbytek už je jen prostě dobrý, ale nikoli výjimečný. [viděno na HBO Max 3.7.2023]

Smrtelné zlo: Probuzení (2023)

Horory naplněné litry krve jsem nikdy úplně nemusel, ale svým způsobem mě jeden z těch očekávanějších letošních nalákal už prvními trailery a ona zvědavost se naštěstí sešla ruku v ruce s finální spokojeností. Z postarších dílů kultovní série jsem viděl pouze sestřihy na YouTube, které mi bohatě stačily, přeci jen je Evil Dead tak profláklý, že mnoho zdejších referencí člověk postřehne i bez znalosti původního materiálu. Můžu už jen zmínit, že Alyssa Sutherland je ve své roli výborná a mnoho zdejších nervydrásajících scén mohlo být v kině solidně atmosférickým zážitkem. [viděno na HBO Max 2.7.2023]

8 MM (1999)

Joel Schumacher byl mág nekompromisních thrillerů a 8 MM je jednoznačně asi nejtemnější součástí jeho bohatého portfolia. Měl jsem je v hledáčku už předloni na HBO, odkud zmizely tak rychle, až jsem musel počkat do dnešního dne, kdy snímek přistál na jiné službě. Skočil jsem po něm tudíž okamžitě a přestože neuděluju plných 5 hvězd, thriller je to téměř bezkonkurenční, co se temné surovosti týče. [viděno na Netflixu 1.7.2023]

Stopy Járy Cimrmana (2023) (seriál)

Jak jsem již napsal v poslední epizodě na mém profilu věnujícímu se hodnocení jednotlivých dílů - takhle poutavý, zábavný a zároveň stále poučný dokucyklus tu nebyl v našich končinách dlouhé roky a já jako člověk odrostlý na cimrmanovském humoru nemůžu být spokojenější. Pan Táborský se průvodcování světem Járy Cimrmana zhostil s velkým nadšením a odhodláním a přítomnost všech současných cimrmanologů jen dokouzlila šmrnc už tak úžasnému cestopisu. Hned mám chuť si po letech zopakovat některou z jejich her. [viděno v iVysílání]

Pád - Série 3 (2016) (série)

Seriál dostál ve třetí sezóně svému názvu a dostavil se pád tempa a s tím spojené atraktivity pro kdejakého kdysi zapáleného diváka, protože tohle doznění jednoho velkého honu na ještě většího vraha už šlo velmi těžko dokoukat s takovým zapálením, co nastavil počátek seriálu. Postavy přestaly být prokreslovány a člověk jako by ztratil veškerý zájem o zjištění, jak to s nimi všemi nakonec skončí. Škoda, náběh tu byl velmi slušný. [viděno na Netflixu]

Pád - Série 2 (2014) (série)

S druhou řadou přišel The Fall s možná ještě zběsilejším tempem, dokonce až takovým, kdy jsem si říkal, co se sakra může odehrávat v té poslední, třetí řadě, jestli se všechno stihne semlít již v této šestici epizod. Jamie Dornan se tu vyprofiloval v opravdu slizkého zabijáka a nebylo se čemu divit, že tenhle seroš sklízel takové ovace. Škoda, že si svůj půvab neudržel i na poslední metě. [viděno na Netflixu]

Pád - Série 1 (2013) (série)

Dlouho odkládaný rest ze seriálové doby, kdy kvalitní krimiseriály o pár dílech byly ještě v plenkách a soupeřily o pozornost s nekonečnými braky o 22 dílech v rámci jedné z třeba i 8 sezón. Tvůrci Pádu se naštěstí v první řadě rozhodli pro pouhých 5 hodin vyprávěcího materiálu a díky tomu tempo šlapalo až neuvěřitelně rychle, třebaže ne tak, aby divák nestíhal vnímat, co že se tu vlastně děje. Naopak. Rychle jsme se zaháčkovali a čekali na další dění. [viděno na Netflixu]

Černé zrcadlo - Série 6 (2023) (série)

Po 4 letech se vrací antalogický seriál, co se každou epizodou snaží poukázat na zneužití nějaké moderní technologie či na zkázonosnost lidského pokolení samotného a i v 6. nástavci se mu to daří, byť s tím spousta zabedněných ovcí dle všeobecných ohlasů ne a ne souhlasit. Samozřejmě tu máme opět sérii, kde kvalita kolísá díl od dílu - nápad od nápadu, ale v celkovém součtu jsem se bavil víc než slušně, především u první a poslední epizody. [viděno na Netflixu]