Stopy Járy Cimrmana (2023) (seriál)

Jak jsem již napsal v poslední epizodě na mém profilu věnujícímu se hodnocení jednotlivých dílů - takhle poutavý, zábavný a zároveň stále poučný dokucyklus tu nebyl v našich končinách dlouhé roky a já jako člověk odrostlý na cimrmanovském humoru nemůžu být spokojenější. Pan Táborský se průvodcování světem Járy Cimrmana zhostil s velkým nadšením a odhodláním a přítomnost všech současných cimrmanologů jen dokouzlila šmrnc už tak úžasnému cestopisu. Hned mám chuť si po letech zopakovat některou z jejich her. [viděno v iVysílání]

Pád - Série 3 (2016) (série)

Seriál dostál ve třetí sezóně svému názvu a dostavil se pád tempa a s tím spojené atraktivity pro kdejakého kdysi zapáleného diváka, protože tohle doznění jednoho velkého honu na ještě většího vraha už šlo velmi těžko dokoukat s takovým zapálením, co nastavil počátek seriálu. Postavy přestaly být prokreslovány a člověk jako by ztratil veškerý zájem o zjištění, jak to s nimi všemi nakonec skončí. Škoda, náběh tu byl velmi slušný. [viděno na Netflixu]

Pád - Série 2 (2014) (série)

S druhou řadou přišel The Fall s možná ještě zběsilejším tempem, dokonce až takovým, kdy jsem si říkal, co se sakra může odehrávat v té poslední, třetí řadě, jestli se všechno stihne semlít již v této šestici epizod. Jamie Dornan se tu vyprofiloval v opravdu slizkého zabijáka a nebylo se čemu divit, že tenhle seroš sklízel takové ovace. Škoda, že si svůj půvab neudržel i na poslední metě. [viděno na Netflixu]

Pád - Série 1 (2013) (série)

Dlouho odkládaný rest ze seriálové doby, kdy kvalitní krimiseriály o pár dílech byly ještě v plenkách a soupeřily o pozornost s nekonečnými braky o 22 dílech v rámci jedné z třeba i 8 sezón. Tvůrci Pádu se naštěstí v první řadě rozhodli pro pouhých 5 hodin vyprávěcího materiálu a díky tomu tempo šlapalo až neuvěřitelně rychle, třebaže ne tak, aby divák nestíhal vnímat, co že se tu vlastně děje. Naopak. Rychle jsme se zaháčkovali a čekali na další dění. [viděno na Netflixu]

Černé zrcadlo - Série 6 (2023) (série)

Po 4 letech se vrací antalogický seriál, co se každou epizodou snaží poukázat na zneužití nějaké moderní technologie či na zkázonosnost lidského pokolení samotného a i v 6. nástavci se mu to daří, byť s tím spousta zabedněných ovcí dle všeobecných ohlasů ne a ne souhlasit. Samozřejmě tu máme opět sérii, kde kvalita kolísá díl od dílu - nápad od nápadu, ale v celkovém součtu jsem se bavil víc než slušně, především u první a poslední epizody. [viděno na Netflixu]

Hříšný tanec (1987)

Je to velká limonáda, co by kdekomu už dneska nemusela jít po chuti, na všechna ta romantická klišé jde ale tak nenásilně a za doprovodu fajnových tanečních kreací a samozřejmě již legendární hudby je milým osvěžením parného večera. Upřímně jsem čekal, že půjde o mnohem naivnější romanci, tudíž jsem až mile překvapen. [viděno na Netflixu 29.6.2023]

Duch (1990)

Jedna z nejklasičtějších romanťáren konečně odškrtnuta, ačkoli s brzdou velkých očekávání v srdceryvnou love story. Swayze je zde vynikající, vtípky ve scénách s Whoopi Goldberg hrají na správnou strunu, ale Demi Moore nepředvádí žádné pamětihodné herecké kreace a kromě dvou ikonických scén s ještě ikoničtější písní se tu moc romantického faktoru neskrývá. Příběh samotný ovšem rozhodně nenudí. [viděno na SkyShowtime 28.6.2023]

Květ pouště (2009)

Čekal jsem, že to bude velká síla už jen vzhledem k mým nezměrným empatiím vůči Africe jako takové, ale že mě to až takhle rozsápe, v mých domněnkách vůbec nebylo. Nedílnou součástí mého vodopádu slz je i pod kůži vlézající soundtrack, který jen umocňuje veškeré hrůzy, kterými si musela Waris Dirie během svého mládí projít. O to víc jí obdivuju za to, kam se dokázala dostat a čím dokázala změnit svět. [viděno v Edisonline 24.6.2023]

Boj sněžného pluhu s mafií (2014)

Klasický příběh pomsty, který ale zásluhou zasazení do drsné severské přírody a účasti pravé norské absurdity vůbec ničím neirituje a hlavně několika řádně prokreslenými charaktery v mnoha momentech i slušně baví. Seveřani ty nekompromisní thrillery zkrátka ovládají. [viděno v Edisonline 23.6.2023]

Vyproštění 2 (2023)

Chris Hemsworth je zpět coby Tyler Rake, nesmrtelný žoldák, co zachrání leckoho před leckým. K jeho štěstí se i tentokrát dostal do prostředí, v němž se dá využít skvělé inovace v rámci akčního žánru a ona proklamovaná dost dlouhá scéna na jeden záběr mě opravdu posadila na zadek. Po ní jde už jen o sterilně dobrý akčňák, co alespoň rychle odsýpá a nenudí. Ale já se rozhodně stavím do menšiny, co si víc užila řádění v Bangladéši. [viděno na Netflixu 18.6.2023]