Po zániku Země (2013)

V době, kdy jsem ujížděl na sci-fi snímcích všeho druhu a o jiné žánry jsem vlastně ani nechtěl zavadit, mi bylo absolutně jedno, jak je After Earth vlastně hrozně špatným filmem a kolika Zlatými malinami byl ověnčen. Já jsem si Smithovic dobrodružnou jízdu vesmírem poměrně užil a dodnes na tom trvám, ačkoliv opět musím konstatovat fakt, že bych při zhlédnutí v dnešní době hodnotil ve finále pravděpodobně úplně jinak. To se ale musí očekávat, s přibývajícím věkem se člověk začíná upírat na zcela jiné druhy filmů.

Muži v černém (1997)

První Muži v černém jsou zaručená klasika subžánru sci-fi komedie a naprostou povinností vlastnit je na VHS pro všechny, kteří vyrůstali v době jejich uvedení nebo se, jako já, narodili těsně po tom. T. L. Jones a Will Smith se dají dodnes považovat za jednu z nejvtipnějších a nejsehranějších dvojic, se kterými jsem měl napříč obrovským vesmírem komedií tu čest. Jejich souboje s opravdu nechutně slizkými emzáky mi jako úplně malému naháněly strach a zároveň mě ohromně bavily. Dneska už ale tenhle typ filmů zcela nevyhledávám, i to je jeden z důvodů, proč jsem dodnes neviděl třetí díl, přestože jej vlastním již asi 5 let na DVD. Spíš mě zajímá, jak se (ne)vyvede oznámená 4. část s Chrisem Thorem Hemsworthem.

V hlavě (2015)

Existuje dokonalejší Pixarovka? Pravděpodobně ne. Samozřejmě nikdy nezavrhnu mé dětství po boku Hledá se Nemo, Toy Story nebo rodinky Úžasňákových, z těch novějších mě Inside Out ale naprosto odbouralo. Tolik originality. co se tvůrcům podařilo nacpat do zdejších 95 minut, jsem v animovaném filmu nezažil již dlouhé měsíce. A to že se animákům i vzhledem k mému věku snažím věnovat alespoň prostřednictvím 1-2 kousků měsíčně. Žasl jsem nad nápaditostí celého filmu, smál jsem se v patřičných pasážích a kochal se dokonalou animací. Zasloužená pozice mezi mými 3 TOP animáky.

Liga spravedlivých: Záchrana světa (2013)

Jako milovník seriálového Flashe jsem si tenhle DC animák nemohl nechat ujít, přestože se těmhle kresleným "kraťasům" zas až tak moc nevěnuji. A také v době, kdy jsem Záchranu světa viděl, jsme nikdo ještě neměli sebemenší tušení, že si s příběhem Flashpointu vyhrají i v oblíbeném CW seriálu. V tomhle animáči všechno šlapalo jako hodinky a já si oblíbil naprosto všechny zúčastněné postavy. Konec byl možná trochu hektický, po tolika zhlédnutých filmech se člověk ovšem musí naučit jisté nedostatky přehlížet.

Futurama: Benderovo parádní terno (2007) (video kompilace)

Nemiluju Futuramu tolik jako Simpsonovi, i když je už delší dobu mým plánovaným cílem se na ni vrhnout v okamžiku, kdy konečně dojedu všechny díly žluté rodinky. Ovšem veškeré "video kompilace" či filmová podání příběhů Planet Express jsem si nemohl nechat ujít, protože jsou všechny do jednoho extrémně zábavné a já jim nemohu naprosto nic vytknout.

Pozdravy ze spermabanky (2013)

Tuhle komedii musíte vidět jen proto, abyste dokázali zírat, co ze sebe Chris Pratt dokázal vysekat, aby se mohl stát Star Lordem v MCU. Jinak je to další ničím excelentním nepřekypující komedie se vždy průměrně hrajícím Vincem Vaughnem a spoustou vedlejších postav, které odněkud velmi dobře znáte. Typický film, ke kterému sedí věta - Jednou a dost!

Parchanti (2010)

Ty akční týmovky jsem po zkušenosti s dokonalými Expendables doslova žral ve velkém a nemohli mi ujít i stejně skvěle obsazení Losers, u nichž byl velmi okatý nižší rozpočet, přesto dokázali zaujmout a pobavit v měřítkách, která se od nich očekávala. Za mě tedy spokojenost mezi dobrodružně laděnými akčními snímky.

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Můj srpnový MI maraton se konečně přesunul k velmi kvalitní akční jízdě, kde jsem až na návrat přiblblých masek absolutně nepomyslel na méně jak pět hvězd. Nebudu lhát, že jsem většinu času neslintal nad mou švédskou múzou Rebeccou Fergusson. Její sex appeal si snad ze všech již mnou zhlédnutých snímků nechala právě pro Rogue Nation. Ale abych byl objektivní, v Cruisově pátem dobrodružství šlapalo naprosto všechno a jedině doufám, že Fallout bude třešničkou na dortu. Už jen kvůli slizké roli Henryho Cavilla a opět kvůli nejkrásnější švédské herečce.

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Ke čtyřce jsem se kdysi dostal zcela omylem, lze říci, během nemocného ležení doma místo školy. Uchvátila mi Cruiseova odvaha šplhat po mrakodrapech v Dubaji, myslím si, že touhle scénou Ghost Protocol hodně vyniká, přičemž zatím nevím, zda ho letošní Fallout v čemsi nepřekoná. Casting opět válí, Jeremy Renner je skvělý sympaťák, co mi bude v šestce opravdu chybět. Jako celek se Ghost Protocol stále drží ve vodách kvality předchozí části.

Mission: Impossible III (2006)

Deset let po uvedení jedničky se vrátil špionážní nádech, který mírně vykompenzoval pokles dílu z roku 2000. Nejvíce oceňuji výborný casting, který je část od části bohatší a bohatší na známé tváře, čímž si mě dokonale získává. Akce je zde prvotřídní, výběru lokalit celá série MI vévodí, jako milovník cestování tuhle řadu filmů naprosto zbožňuju právě pro tuto rozmanitost. Ale opět zdejší pozitiva ani nešlapou na paty novějším bráškům celého Mission: Impossible.