V karavanu po Česku (2021) (seriál)

Já miluju naší zemi a miluju cestopisy a obzvlášť v době, kdy nemůžeme cestovat ani po té naší vlasti, se tenhle pořad vyloženě šiknul. Čekal jsem teda, že se seriál natáhne na tolik dílů, co máme krajů a ne jen na 6 vybraných. Naštěstí mi tím tvůrci ukázali alespoň několik míst tady u nás v Plzeňském a hlavně v sousedním Karlovarském či Jihočeském kraji, která musím navštívit hned, jakmile to půjde. [viděno v iVysílání]

Futurama - Série 3 (2001) (série)

Simpsony mám dojeté už skoro všechny na pár novodobých dílů, u nichž už stejně není o co stát. Normálně by mi bylo líto, že v rámci takového seriálového konceptu nemám už na co koukat, naštěstí tu je ale Futurama, která je díky stejným tvůrcům vlastně téměř totožná. A jelikož jsem se jí nikdy pořádně nevěnoval, je pro mě valná většina jejích částí stále nová. V třetí sérce jsem se tedy nebavil tolik jako ve dvou předešlých, ale věřím, že to nejlepší na mě ještě čeká v těch čtyřech nadcházejících. Nejlepší epizody: Bender mezi tučňáky, Tak skáče čas a Pracant egyptský.

Paradise PD - Part 3 (2021) (série)

Ujetější animovaný seriál na Netflixu asi pravděpodobně nenajdete a to jsem z nich viděl valnou většinu, tudíž mohu oprávněně soudit. Tak úchylná témata nejsou schopni řešit ani tvůrci South Parku. I přes nějaké záležitosti, které jsou silně přes čáru, je ale tenhle animák ryze vtipnou zábavou, která se ráda chytá nejrůznějších životních i společenských klišé a já se rád za rok podívám na další řádku ujetých kreslených nechuťáren. [viděno na Netflixu]

The Mandalorian - Season 2 (2020) (série)

V prvních i posledních epizodách jsem absolutně neváhal, že by druhý přídavek do Mandalorianí ságy nebyl za plný počet. V pomyslném prostředku série jsem se ale začal trochu nudit a vířily se kolem mě obavy, jak se série zacelí. Její konec naštěstí opět trumfnul většinu filmových dílů a já se už teď nemůžu dočkat další sérky.

Život a doba soudce A. K. - Série 2 (2017) (série)

Jakožto milovník soudních a právnických filmů jsem se těšil, až vyzkouším český televizní výtvor, který se rozhodl směřovat do těchto vod. Jeho první série se jich poměrně důstojně držela a dokázala je divákovi podat ve většině případů zajímavě. V té nadcházející jsem se ale už musel hodně přemlouvat, abych se při sledování nenechal rozptylovat čímkoli jiným, protože mě přestala tankovat i jakákoli snaha o postranní linie. A přes co jsem se nedokázal rozhodně přenést, byly nelogické rozdíly mezi dějstvím první sezóny a dějstvím této. Kde Klos najednou vzal dceru? On se stačil oženit? Co se stalo s vyděračem z první řady? [viděno v iVysílání]

Až po uši - Série 2 (2017) (série)

Mně průměr na druhém profilu, kde hodnotím jednotlivé epizody, sice vykazuje hvězdy 4, já musím jít ale chtě nechtě níž. První řada Až po uši byla svěžím větrem, který omámil veškeré mé kritické pudy a dokázal mě okouzlit skoro každou epizodou. Ta druhá se ale po té tříleté odmlce bohužel vydala zcela jinou cestou a ve stylu přihlouplých českých romantických komedií začala kombinovat otravné charaktery s naprosto debilními životními kroky. Důstojnost si zde zachovala skutečně špetka obsazení a to mě na seriálu zklamalo úplně nejvíc. [viděno na HBO GO]

Až po uši - Série 1 (2014) (série)

Extrémně dlouho přehlížený výplod českého HBO, který mi LÉTA ležel v sekci Chci vidět. S těmi braky, které Hřebejk splácal kolem onoho roku 2014, nelze uvěřit, že vedle nich stvořil pravděpodobně nejlepší tuzemský romantický seriál s absolutně vypiplaným obsazením a tak směle vykonstruovanými vztahovými peripetiemi, že ani při jedné nepomyslíte na to, zda nesledujete spíše telenovelu. [viděno na HBO GO]

Všemocný (2011)

Jeden z těch obecně nejoblíbenějších filmů o drogách jsem viděl rozkouskovaně už kdysi dávno, ale s absencí celistvého zážitku a s mým tehdy ještě nízkým věkem na hlubší pochopení jsem nemohl Všemocného považovat za zhlédnutého. Nyní jsem konečně napravil a přestože jsem čekal o něco údernější počin, zklamán neodcházím. S Bradleym je totiž radost sledovat téměř cokoli. [viděno na Voyo 29.3.2021]

Gerald's Game (2017)

Ať už se jedná spíše o psychologický thriller nežli horor, je Geraldova hra důstojným napětím protkaným filmem, kde sice nebudete sedět jako na trní po celou stopáž, nudu ale nepotkáte. Z adaptací knih Stephena Kinga jsme se dočkali už hodnotnějších děl, je ovšem třeba brát zřetel na to, že tenhle námět nemá obdoby. [viděno na Netflixu 27.3.2021]

Pozemšťan (2007)

Pokud milujete konverzačky, pusťte si tenhle film. Pokud jste byli na základce a na střední odpůrci dějepisu a nemáte více než nejzákladnější ponětí o historii, nepouštějte si tenhle film. Precizní myšlenka o tom, jak by mohl člověk vnímat klíčové události dějin, kdyby je všechny mohl zažít. A k tomu spousta vypilovaných doplňujících argumentů, co všechno by na tom bylo dobré a co nikoli.