• Krátkometrážní

Falcon Lake (2022)

Prázdniny, které budou pro Bastiena zásadní. První párty, první láska, první erotický dobrodružství. Prázdniny, které změní životy všech v okolí Bastiena nejenom ten jeho. Prázdniny odehrávající se na břehu jezera Falcon Lake, které je obestřené legendou, která se možná teprve začíná tvořit. Knižní předlohu jsem nečetl takže hodnotím pouze samotný film. A na to, že jde o režisérskou prvotinu(doposud) jenom herečky Charlotte Le Bon tak si počínala velmi dobře. A jsem velice zvědav na její další film.

Zlato, tomu neuvěříš (2020)

Tip na tenhle film jsem dostal od uživatele HorrFi a vlastně mi k němu i dopomohl za což mu tímto děkuju. Co se týče filmu tak to je slušná chujovina. Humor je někdy funkční někdy na hranici trapnosti. Zkrátka jde o film u kterýho netřeba zapojovat mozek a na pobavení postačí. Normálně bych dal asi 2hvězdy ale v tomhle případě nadhodnotím. Proč? Odpověď je jednoduchá. Protože to vyplodili kazachstánci. A ruku na srdce. Už jste někdy viděli hororovou komedii z Kazachstánu? Já ne. Protože žádná není. A já si této snahy cením a dávám 3hvězdy.

Shiryo no wana (1988)

Zpočátku se to tvářilo jako slasher ale je to zakončeno jako podivnost tak jak se na soudruhy z Japonska sluší a patří.

Vyšinutý (2020)

Vypasenej Russell Crowe thrilleru ve kterým mu tak "trochu" ruply nervy. Poselství filmu je asi jasný. Chovejte se za volantem jako lidi a né jako zvířata. Lidská psychika je křehká a nikdy nevíte na jakýho magora(psychicky slabšího jedince) narazíte. Slabší 3hvězdy.

American Dream (2021)

Scott a Nicky touží po svým snu což je dokončit svůj stavební projekt. Jenže to je bude stát ještě spoustu snahy, úsilí, odříkání a peněz ale ani to nebude stačit. Začátek mě popravdě moc nenadchl. Film začal být zajímavější až poté co oslovili špatný lidi. Od té doby to už nebylo jen o penězích ale tady začalo jít i o jejich životy. I díky přijatelný stopáži jsem snímkem tak nějak proplul nutno ale říct, že bez nějakýho většího vzruchu, napětí či zapamatovatelný scény. Snad kromě jedné. Nebylo to špatný, že bych to ale vyloženě někomu doporučil tak to asi né. Určitě to může sednout ale raději od toho žádnej velkej filmovej zázrak nečekejte. Za mě slabší 3hvězdy.  PS. Spíš mě zaujal první zdejší komentář uživatele sochoking kterej odkazuje na film Dług (1999). Po přečtení komentářů k tomuto filmu si zde dovolím použít komentář uživatele cpt.Lynch k tomuto filmu který napsal "Velmi surové, kruté, napínavé a deptající... octnout se v kůži hlavních hrdinů bych si ze všeho nejvíc nepřál." A tohle mi u filmu American Dream právě chybělo.

Last Survivors (2021)

Last Survivors je filmem, kterej se zpočátku tváří jako post-apo aby se po chvíli ukázalo, že o žádný post-apo vůbec nejde. To jen pantáta krmí synáčka blábolama o třetí světový válce ke který mělo údajně dojít v prosinci roku 2002. Přeživší lidi jsou jen bezcharakterní zrůdy kteří jsou pro ně hrozbou. Synáček však začne (i díky záhadné ženě Henrietě se kterou se seznámí)zjišťovat, že pravda je úplně někde jinde. Podle mě má film žánrově nejblíž k dramatu s hodně pomalým tempem a s pointou, která mě osobně až tak moc nepřekvapila. Myslím si, že právě díky pomalému až ubíjejícímu tempu kdy se toho ve filmu opravdu až tak moc neděje tenhle film moc lidem nesedne a je tak předem odsouzen k neúspěchu.

Imagine a World (2019)

Takhle se prodává rychlejší internet. Lehce úsměvné. Přece jenom zbytečně dlouhé. Slabší 2hvězdy.

Smile (2021)

Úsměv prosím...

Zabiják proti své vůli (2019)

Předem svýho komentáře upozorňuju, že Daniela Radcliffa nemusí. Jeho xicht mám neodmyslitelně spojenej s Harrym Poserou kterej mě nikdy nezajímal. Další filmy s Radcliffem jsem tudíž nikdy nevyhledával. Viděl jsem jen The Woman in Black(2012)-2hvězdy a Jungle(2017)-3hvězdy. Na tenhle film jsem narazil ve spojitosti s herečkou Samarou Weaving. Námět mě celkem nalákal a tak jsem se rozhodl, že dám Harrymu Poserovi třetí šanci. A kupodivu mi tady Redcliffe až tak nevadil. Rozhodně bych si ale v téhle roli dokázal představit lepšího herce. Neskutečně se mi ale líbila právě výše zmiňovaná Samara Weaving v roli Nyx. Jako by jí ta role byla šitá přímo na míru. Samara mě začíná poslední dobou herecky bavit. Film sám o sobě je neskutečná jízda plná akce a vtipnejch situací a hlášek. Fakt prdel. Prostě oddechovka u který dáte mozku voraz. Na 4hvězdy mi přece jenom něco chybělo. Takže volím silnější 3hvězdy.

Last Moment of Clarity (2020)

Asi nejde o nic co by nadchlo natolik, že by to uvízlo delší dobu v paměti ale rozhodně nejde o nic co by urazilo. Celkem mě to udržovalo v napětí(co a jak) ikdyž je pravda, že konec bych přece jen zkrátil. Každopádně jde o obstojnej thriller, kterej podle mě za jedno zkouknutí rozhodně stojí. Lepší 3hvězdy

Časové pásmo bylo změněno