• Krátkometrážní

The Demon Disorder (2024)

Za mě teda zklamání. Film se snaží šokovat nechutnostmi které ale ty kteří už mají něco nakoukáno nemůžou nějak překvapit či snad rozhodit. Čekal jsem osobně větší hardcore. Pochválit tak lze snad jen špinavost snímku a práci maskérů. Škoda, že všechna ta vynaložená snaha šokovat a znechutit byla na úkor totálně prázdnýho příběhu kterej mě vůbec nebavil. Příště bych prosil ten rádoby šokující hnus obalit do alespoň trochu atraktivnějšího příběhu. Pak půjdu s hodnocením možná výš. Takhle je to jen za 2hvězdy

Can I Call You (2006)

I takhle může dopadnout nevydařené první rande přes seznamku. Dotyčného to sice asi nepotěší ale oko hororového fanouška jistě rozplesá. Tenhle hororovej kraťas má slabší rozjezd ale o to víc silnější konec. 4hvězdy

Cestující (2006)

Animovaná krátkometrážní lehce hororová komedie na pobavení o tom, že hudba dokáže dělat divy. Po tomto zjištění už ale přichází očekávanej a ničím nepřekvapující konec. Svůj účel tenhle kraťas ale splnil. 3hvězdy

Generace Zombies (2023)

Nenáročná zombie odreagovačka která přichází s pár dobrými fórky a nápady a celkově dobrým a originálním námětem z kterého se dalo ale podle mě vytěžit ještě víc. I tak kousek na pohodu. 3hvězdy

Hlasy (2014)

Vše začalo rodičema a traumatem z dětství které se na Jerrym podepsalo a táhne se to s ním až do dospělosti. To pak přichází zas ty jeho stavy kdy slyší hlasy z jeho hlavy. Hodí pokec se svým psem a číčou a pak jde odkráglovat svojí kolegyni z práce kterou miluje. Čím to všechno jen začíná. „Schizofrenní" cynická černohumorná jízda do hlubin duše sériového vraha. Lepší 3hvězdy

De dødes tjern (1958)

De dødes tjern je film kterej jsem měl už delší dobu ve chci vidět. Ale až díky diskuzi VRK se mi tento snímek konečně dostal „do rukou" a já si ho tak mohl vychutnat a zároveň vyškrtnout ze seznamu. Snímek vypráví příběh o šestici přátel která se vydává do chaty poblíž jezera které je obestřeno temnou legendou. Čeká je tu pátrání potom co stojí za zmizením bratra jedné z žen. Může za to snad záhadné zjevení z legendy nebo se vše dá reálně vysvětlit? I přestože jde spíš o mysteriózní hororovou konverzačku než o film nabitý akcí, nechybí tajuplná atmosféra ani napětí. 4hvězdy

In the Box (2014)

In the Box je lehce klaustrofobickým thrillerem o ženě která je s každou přibývající minutou blíž a blíž smrti. Ocitá se totiž svázaná v kufru auta(z čehož se sice po chvíli dostane) zavřená v garáži která se plní plynem z výfuku jednoho ze zde stojících aut. Zanedlouho jí zazvoní mobil který má k dispozici a cizí mužský hlas jí oznámí, že má už jen zhruba 78minut na záchranu svého života. A tak žena začne všelicos vymýšlet a zkoušet. Moc efektu to ale nepřináší. A tak se začne dostavovat strach, panika, zoufalství a beznaděj. Určitě to má svoji atmosféru a není nouze o chvíle napětí. I herečka v hlavní roli Antónia Lišková(slovenka žijící dlouhodobě v Římě) si to střihla obstojně. Tak nějak se ale nemůžu ubránit dojmu, že jsem od toho čekal ještě o malinko víc. Ale ti co mají rádi komorněji laděný thrillery který si vystačí s minimem prostoru i s minimem postav, tak ti by měli zbystřit. Tohle by mohlo být něco pro ně. Za tip na film děkuju darkrobykovi. 3hvězdy

The Well (2023)

Původ Federica Zampaglioneho se nezapře a tento film je jakousi poctou starým italským hororům a velká inspirace je zde cítit(jak už zmiňovali i ostatní) ve filmu Castle Freak(1995). Vůbec mi nevadí, že film svým vizuálem působí jakoby byl natočen o několik let naz5. Myslím si, že to byl i záměr. Děj možná není až tak smysluplnej ale to k tomu tak nějak patří. Zampaglionemu se podařilo vystihnout skvěle i atmosféru a nechybí ani napětí. Jako bonus přibalil perfektní masky a výživné gore efekty. Spokojenost. 4hvězdy

Sektor 36 (2024)

Vše pěkně a výstižně popsal ve svém komentáři uživatel Radek99. Film Sektor 36 je krimi thriller made in Indie kde se nedá věřit snad nikomu a ničemu. Perfektně zahráno i natočeno. Rozhodně stojí za vidění. 4hvězdy

Septic Man (2013)

Film asi nezaujme žádným propracovaným dějem(což se asi dalo čekat) ale za to nabídne spoustu špíny, shitu, blití, mrtvol a kontaminované vody. V tomto téměř „lázeňském prostředí" kanalizačních stok zůstane uvězněn Septic Man Jack. Tahle „léčebná kůra" místních vod má na něj ale neblahé účinky takže na konci vypadá jako Toxický mstitel. Aby nebyl děj úplně fádní tak tvůrci Jackovi do kanalizací hodili dva kamarády v podobě dvou lehce zdegenerovaných bratrů kteří občas zavítají k Jackovi přes poklop na čumendu(hlavně jeden z bratrů). A sem tam mu tam hodí i nějakou tu mrtvolu aby si měl Jack s kým popovídat. Tož možná film o💩 ale mně to celkem sedlo. Pro normálního diváka to asi nebude a mohl by být spíš zhnusen. Škoda, mohlo být víc gore(jedno rozpůlení to nevytrhne) ale za pochvalu aspoň stojí práce maskérů. 3hvězdy

Časové pásmo bylo změněno