• Krátkometrážní

Pizza Time (2019)

Tak to je poprvé co jsem viděl Jacobus(e) v roli záporáka.

Blindsided (2016)

Slepej Jacobus nakope prdel třem " hipíkům ".

Rope a Dope 2 (2015)

Oproti prvnímu dílu rozhodně vtipnější. Fighty dobré stejně jako v jedničce.

Vyproštění (2020)

Tak tohle byla solidní akční jízda.Dlouho se tady neotálelo a po chvilce se rozjela akce. Ještě nebyla ani půlka filmu a Ch. Hemsworth byl rozbitej jak cikánský hračky a já si jen říkal jak tohle chce doklepat do konce. Ale jak už to u podobných kousků bývá tak hrdinové i největší záporáci mívají téměř nadlidskou odolnost a přežijí doslova nemožné. Dalším klasickým klišé které patří k těmto filmům je triviální zápletka. Kdo hledá vyšperkovanej scénář ten tady tvrdě narazí. Ale takový filmy si snad nikdo nepouští kvůli scénáři. O to tady vůbec nejde. Proč řešit zápletku když samotnej film je nabitej akcí a nedá tak prostor k tomu aby se divák nudil. Jak už tu psal Flipnic-RE je to bodobnej nářez jako Raid nebo Night Come for Us. Oproti nim ale trošku pokulhává. Ch. Hemsworth nebyl vůbec špatnej a zahrál skvěle, ale Iko Uwais je Iko Uwais.

Chatova země (1972)

Mysleli si že honí rudocha ale opak byl pravdou. Chato si je vodil jako loutky přesně tak jak potřeboval. Nevím jestli byl tak chytrej a oni tak hloupí ale neskutečně s nima vyjebával ( voda, koně ). Ale i tak by se dalo říct, že celou tu dobu k nim byl celkem milosrdnej. Vše se změnilo když Chatovi znásilnili ženu. Potom teprve začíná ta pravá revenge. Kromě " Death Wish " jsem s Ch. Bronson(em) neviděl žádnej film. Nejsem zrovna jeho fanouškem a westernům neholduju už vůbec. I přesto jsem to prubl a nelitoval jsem. Bronson se na roli Chata neskutečně hodil a nešlo mu nefandit. Je ale pravdou že větší prostor ve filmu dostala banda těch trotlů která se ho snažila dohonit. Tomuhle snímku můžu vytknout dvě věci. První je že v úplném závěru ( překvapivě ) trošku ztrácí dech. Druhou věcí která mi celkem vadila je že nebyly přeloženy rozhovory s indiány a po titulcích taky ani stopy. Viděno na ČT2 v českém znění. Nevím jak je to v originále s původním zněním. To ale vlastně není chyba filmu. Proto si dovolím film o hvězdu nadhodnotit. Jelikož snímek měl co nabídnout i přesto že jde o " western s Bronson(em). Pro mě opravdu nečekané překvapení.

1BR (2019)

Nepovedená adaptace do komunity. Tak tenhle snímek se zrovna nemůže pyšnit zrovna originálním námětem. Ale i přesto mě ze začátku celkem zaujal. Ale zhruba od půlky mu začíná docházet dech a to se nespraví až do konce. Navíc samotnej konec mi přišel takovej nemastnej, neslanej a tak nějak odfláklej. Mě osobně ani moc nesedla hlavní představitelka Nicole Brydon Bloom ( ale to je můj problém ). Za mě celkem zklamání. Čekal jsem něco víc.

Cyklus (2003)

Snímek s ponurým vizuálem. Po filmařské stránce ( kamera, střih ) je to taky zvládnuto velmi dobře. Snad jen pointa filmu je x krát viděná a hodně napoví i název. I tak dávám slabší 4 hvězdy.

Za zády (2016)

Průměrnej krátkometrážní duchařskej snímek na kterým se dá vypíchnout výkon M. Gómez, atmosféra a obstojné finále.

Paris by Night of the Living Dead (2009)

Krátkometrážní horor natočený s pořádným kusem nadsázky. Takže se to musí brát jako hororová komedie. Ze začátku jsem si říkal to zas bude chujovina jakých je na netu mraky. Ale ono se to rozjede a dokáže pobavit. Čerstvě sezdanej páreček se ze zombíkama vůbec nemaže a kosí je ve velkým. A tak povedené efekty střídají ty méně povedený. No myslím si že si novomanželé představovali svůj svatební den trošku jinak. Ale co nakonec došlo i na to šáňo a došlo i na Happy End. Takže konec dobrej, všechno dobrý. Závěrečný titulky navnadí na " Tokyo by Night of the Living Dead " ale pochybuju že se toho někdy dočkáme.

Byl jsem mladistvým intelektuálem (1999)

Dobrej a celkem vtipnej nápad dotažený ad absurdum. Dalo by se říct, že jde o parodii na filmy o zombie či upírech. Po kousnutí se z vás stane intelektuál ...jedna, dvě intoš si pro tě jde... Příznávám že jsem se bavil. Hvězdu dolů musím dát za konec kdy přichází Michal David. Smrt pro intelektuály ale i pro mě momentálně nebo mentálně ( nebo jak to vlastně je ) zaostalýho jedince.