• Krátkometrážní

Ohavný Dr. Phibes (1971)

Chytnul jsem slinu na nějakej starší kultovní horor a padlo to na tenhle kousek. Popravdě jsem čekal o něco víc, ikdyž z výsledku zklamanej nejsem. Nejvíc mi celkovej dojem kazila ta detektivní linie. Vyšetřující vypadal komicky stejně tak jako jeho marný vyšetřování. Naopak Vince Price v roli Dr. Phibese předvedl skvělej výkon a jeho vraždy v podobě deseti egyptských ran jsou cool. Zub času sice trochu ubral filmu na síle, ale i tak se jedná o povedenej horor a měl by být povinností každýho hororovýho fanouška.

Všechno nebo nic (2017)

Po dlouhé době povedená a příjemná česká komedie. Film si určitě užije víc ženský pohlaví, ale já jsem se taky bavil. Ikdyž je tam na můj vkus moc romantiky. Ale jinak obrovský a nečekaný překvapení.

Experiment Belko (2016)

Greg McLean mě zatím pouze jednou přesvědčil o tom, že umí. A to byl případ Wolf Creek(u) 2. Po zkouknutí The Belko Experiment je u mě stále pouze Wolf Creek 2 jediným filmem z McLean(ovi) režijní filmografie, kterej za něco stojí. " Belko " je pouhou vykrádačkou toho co jsme už 100krát viděli jinde. Neoriginalita tady číší na všechny strany. O vyvolání nějakých emocí či náznaku napětí nemůže být ani řeč. Herecké obsazení je neatraktivní a tak otřesně zvolenou hudbu ve filmu jsem už dlouho neslyšel. Čekal jsem tak, že se " Belko " výtáhne aspoň kulervoucím závěrem, ale ani tady se nekoná žádnej záchvěv originality. Takže pokud má někdo rád filmy podobnýho rážení, jako je skupina lidí uzavřená v nějakým komplexu ze kterýho nemůžou ven, psychologie a chování postav v krajních situacích a vybuchování hlav ve velkým, tak za sebe doporučuju neprávem opomíjený nízkorozpočťák The Human race. Podle mě je The Human race i s menším rozpočtem daleko kvalitnějším filmem. " Belko " mě neskutečně zklamal. Jen doufám, že se McLean vzpamatuje a Wolf Creek 3 bude stejná pecka jako dvojka. Pokud ano, bude vše odpušťěno. Zatím má u mě McLean víc mínusovejch jak plusovejch bodů.

PROXY: A Slender Man Story (2012)

Slender Man je skvělým tématem na horor. Už tu sice jsou nějaký pokusy na horor s tímhle dlouhánem bez ksichtu, ale podle zdejšího hodnocení asi za moc nestojí. Tenhle kraťas je tak asi zatím to nejlepší co téma Slender Man nabízí. Ale snad se blejská na lepší časy. Tahle vymyšlená postava má totiž velkej potenciál.

Máma (2008)

Film až na ten zprasenej konec celkem ušel. Ale tenhle kraťas mi spíš připadal jako špatnej vtip.

Lišky (2012)

Lišky jako téma pro horor ? Mě by to nenapadlo, ale Finnegan z toho udělal celkem zajímavou, atmosferickou, krátkometrážní podívanou.

Stav ztroskotání (1983)

Na film jsem narazil náhodou. Ani jsem nevěděl, že existuje. O to větší to bylo překvapení. Sympatická stopáž, vodáctví a znamí herci za mlada. U mě je to za 4 hvězdy.

Rosemary má děťátko (1968)

Tenhle kultovní film jsem odkládal, protože jsem si chtěl nejdřív přečíst knižní předlohu, kterou napsal můj oblíbenej spisovatel Ira Levin. Knížku jsem sehnal přes bazar a s chutí se do ní pustil. Rosemary v knížní podobě je neskutečně napínavý a poutaví čtení už od úvodních řádků. Knížka mě očarovala a za dva dny byla přečtaná. Teď už jsem si konečně mohl pustit film. Filmová podoba je oproti té knižní hóóódně ořezená. Chybí tu taky některé postavy ( př. teplí sousedi z patra ), charaktery některých postav zase nejsou nijak extra rozvinutý ( př. Hutch ) a úplně tu chybí myšlenkový pochody postav. Ale všechny negativa snímku jsou logický, protože jinak by musel trvat nejmíň pět hodin aby se víc přiblížil knize. Může to působit, že na film plivu jenom špínu, ale opak je pravdou. Myslím si totiž, že se Polanski tohoto nelehkýho úkolu jakým je zfilmování strhující knížky, zhostil na výbornou. Celkem se mu podařilo zachytit atmosféru knížky a spokojenej jsem byl i s obsazením herců. Nesedla mi jen Minnie, kterou jsem si představoval úplně jinak a moc mi nesedl ani Guy. Naopak Mia Farrowová v roli Rosemary si to střihla excelentně a do své role seděla jak řiť na hrnec. Když to shrnu tak jsem s filmem nadmíru spokojenej. Přesto si myslím, že kdybych nečetl knížku před filmem, hodnocení by vypadalo trochu jinak. Takže film je good, ale na kvality knihy nedosahuje ani stěží. Zároveň jsem se opět přesvědčil, že sebe líp natočenej film nemůže říct ( obsahově ) tolik co dobře napsaná knížka.

Blood Runs Cold (2011)

Tak jsem zas chytl slinu na nějakou vyvražďovačku a narazil jsem na Blood Runs Cold. Což mi v těchto parných dnech přišlo jako ideální volba. Čekal jsem slasher ve stylu Fritt vilt a daleko od pravdy jsem nebyl. Plusem je rozhodně zasněžená krajina, protože cákance krve na sněhu vypadají vždycky líp. Sympatická je i stopáž a celkem se povedl i killer. Co mi naopak moc nesedlo byly postavy. Fritt vilt měl alespoň charizmatickou hrdinku. Tahle si moje sympatie zrovna dvakrát nezískala. Pravdou je že tu mohlo být víc gore a krve, ale tak převládá spokojenost. Slabší 4 záležitost.

La Meute (2010)

Moje doporučení před puštěním filmu zní: Nečtěte si obsah filmu. O to větší může být překvapení. Já věděl do čeho jdu,ale i tak mi tenhle kousek sedl, ikdyž mnohokrát vykrádá jiné hororové klasiky. Škoda jen že tenhle špinavej Hixploťák ke konci ztrácí dech. PS: Neskutečně mě sralo chování té mladé pipky. Rozhodně jsem jí za její debilitu nepřál nic hezkýho a fandil jsem záporákům.