• Krátkometrážní

The Covenant (2023)

Film bych rozdělil na dvě části. První část je dobře natočenej válečnej survival. Druhá o něco kratší část je spíš dramatem o pocitu viny, o bezmoci a touze oplatit pomoc. V druhé části se divák větší akce dočká až v posledních minutách. Pochválit bych chtěl kameru a hereckej výkon Dar Salima. Jake Gyllenhaal se mi do toho filmu až tak nehodil. Na to, že jde o celkem jednoduchej příběh jsem se celkem bavil. Guy Ritchie's The Covenant to má u mě za lepší 3hvězdy.

Rozhněvaný muž (2021)

Tak za mě rozhodně záživnější záležitost než Ritchieho poslední film Operace Fortune: Ruse de guerre(2023) ale ani tak z toho nejsem nějak extra odvařenej. Slabší 3hvězdy.

Still: Příběh Michaela J. Foxe (2023)

Neskutečně silnej skvěle natočenej životopisnej dokument kde nechybí emoce ani motivace. Michael J. Fox má můj respekt. DOPORUČUJU👍💪👏👌

Operace Fortune: Ruse de guerre (2023)

Můj komentář a i hodnocení je potřeba brát s velkou rezervou jelikož bondovky, Mission Impossible a obdobný akční špionážní filmy už dávno nejsou mojí krevní skupinou. Do tohohle filmu jsem šel vlastně jen kvůli Stathamovi, kterýho mám celkem rád a už jsem s ním delší dobu žádnej film neviděl. Teď už pár slov k filmu. Příběh mě absolutně neoslovil. Ukecanost a rádoby vtipný hlášky vítězí nad akcí, které je opravdu pomálu. Statham zahrál asi co měl ale určitě hrál v zábavnějších kouscích. A co se týče samotnýho Guy Ritchieho. Ten mě bavil spíš ve svých začátcích( Sbal prachy a vypadni, Podfu(c)k ) dnes už mě jeho filmy moc neberou a tenhle film mi to jen potvrdil. Fandové Ritchieho a fandové akčních špionážních filmů si ale evidentně přijdou na svý o čemž hovoří i zdejší hodnocení(65%). Já radši preferuju přímočarou a možná i samoúčelnou řež alá  The Raid(2011), The Raid 2(2014). Operace Fortune: Ruse de guerre to má u mě za hodně slabý 2hvězdy.

Sisu (2022)

...Opravdu si myslíš, že je nesmrtelnej? Ne. Jen odmítá zemřít... Dostal jsem co jsem očekával. Zábavnej "válečnej" splatter revenge. Mám k tomu svoje výhrady ale i tak převládá velká spokojenost.

Matka (2023)

Jennifer Lopez mi nikdy nevadila ale zároveň moc nehraje ve filmech, který bych vyloženě vyhledával. Jelikož je dnes Den matek rozhodl jsem se dát tomuhle snímku s názvem The Mother šanci a po delší době tak zkouknout nějakej ten film s Jennifer. A musím uznat, že i ve svých 53letech je pořád štramanda a ačkoliv jsem jí tu roli vražedkyně až tak nevěřil jsem rád, že jsem ji zase v nějakým filmu po delší době viděl. Co se týče samotnýho filmu je to něco mezi akčním thrillerem a dramatem. Má to nějaký světlý chvilky(povedený scény) ale veskrze nejde o nic originálního. Jde o takovej tuctovej film kterých běží na TV obrazovkách nespočet. Nemůžu říct, že bych se u toho vyloženě nudil a myslím si, že na jedno podívání to je dostačující. Samozřejmě nejde o film, kterej bych potřeboval vidět dvakrát. Osobně si myslím, že kdyby v tom nehrála J. Lo tak zde má film ještě míň procent.

Dead or Alive: Hanzaisha (1999)

Tak tímhle film si u mě Takaši Miike o5 připsal plusový body. Samozřejmě, že jeho Visitor Q(2001) zůstal nepřekonán ale tohle je taky dobrej úlet. Zmíním jen údernej videoklipovej začátek, čistku v baru po 70minutě a posledních pár minut, který vás vystřelí do vesmíru. Chápu, že režisérův styl nemusí sedět každýmu mě ale zatím žádnej z jeho filmů zatím nezklamal. Už se pomalu poohlížím po nějakým jeho dalším kousku, kterej si dám třeba někdy v budoucnu. Takaši Miike má navíc pestrou filmografii takže je z čeho vybírat.

Kamisama to iu tóri (2014)

I přestože má Takaši Miike celkem pestrou filmografii tohle je zatím můj čtvrtej film co jsem od něho viděl. Zatím u mě jednoznačně vede Visitor Q(2001). Nejinak je tomu po shlédnutí tohoto filmu. Hned pár minut po začátku jsem si říkal, že je jasný kde seriál Hra na oliheň potažmo režisér a scénárista v jedné osobě Dong-hyeok Hwang čerpal inspiraci. Po dokoukání jsem se ze zdejších zajímavosti k filmu dozvěděl, že nejsem sám. Ikdyž sám režisér Hry na oliheň Dong-hyeok Hwang konspirace odmítl s tím, že pouze první hra ve filmu je podobná jeho show a že na konceptu pracoval už roky předtím, než v roce 2014 As The Gods Will vyšlo. Čert ví kde je pravda. Pro mě osobně je ale důležitější fakt, že jsem se u filmu bavil. Klasickej úlet, kterej dokážou vyprodukovat snad jenom japonci. 3/4 filmu zábava. Konec už je ale slabší. Hlavně jde o film, kterej nelze brát absolutně vážně. Pokud se divák dokáže odprostit od toho, že film nejede dle zajetých filmových stereotypů a dokáže tuhle japonskou taškařici alá Hra na oliheň brát s nadhledem pak je tu možnost, že se bude bavit tak jako já. Škoda té poslední čtvrtiny kdy už zábavnost začínala přecházet v nudu.

The Tank (2023)

Plusem filmu je určitě výběr lokace a obojživelnej tvor. Jehož vzhled byl fakt povedenej. Jenže co z toho když jde o film kterej je jen o pár hercích takže tihle tvorové nemají koho zabíjet. Dvě oběti na film je hodně málo. Akce je o5 snímána roztřepanou kamerou a o5 se pomáhá chaotickým střihem. Ve scénách pod vodou pak není vidět skoro nic. Mohl z toho být alespoň průměrnej Monster Attack(potenciál díky killerům by tu byl) ale chtělo by to víc potravy(obětí).  Axolotl mexický je tvoreček, kterýho si v už delší dobu chci pořídit takže zmínka o něm potěšila. Ale ani tak nemůžu dát víc jak 2hvězdy.

Hladový Joe (2020)

Celkem slušnej krátkometrážní psycho nátlak. Tohohle smrdícího otesánka by jste doma nechtěli. Lepší 3hvězdy.