• Krátkometrážní

Lišky (2012)

Lišky jako téma pro horor ? Mě by to nenapadlo, ale Finnegan z toho udělal celkem zajímavou, atmosferickou, krátkometrážní podívanou.

Stav ztroskotání (1983)

Na film jsem narazil náhodou. Ani jsem nevěděl, že existuje. O to větší to bylo překvapení. Sympatická stopáž, vodáctví a znamí herci za mlada. U mě je to za 4 hvězdy.

Rosemary má děťátko (1968)

Tenhle kultovní film jsem odkládal, protože jsem si chtěl nejdřív přečíst knižní předlohu, kterou napsal můj oblíbenej spisovatel Ira Levin. Knížku jsem sehnal přes bazar a s chutí se do ní pustil. Rosemary v knížní podobě je neskutečně napínavý a poutaví čtení už od úvodních řádků. Knížka mě očarovala a za dva dny byla přečtaná. Teď už jsem si konečně mohl pustit film. Filmová podoba je oproti té knižní hóóódně ořezená. Chybí tu taky některé postavy ( př. teplí sousedi z patra ), charaktery některých postav zase nejsou nijak extra rozvinutý ( př. Hutch ) a úplně tu chybí myšlenkový pochody postav. Ale všechny negativa snímku jsou logický, protože jinak by musel trvat nejmíň pět hodin aby se víc přiblížil knize. Může to působit, že na film plivu jenom špínu, ale opak je pravdou. Myslím si totiž, že se Polanski tohoto nelehkýho úkolu jakým je zfilmování strhující knížky, zhostil na výbornou. Celkem se mu podařilo zachytit atmosféru knížky a spokojenej jsem byl i s obsazením herců. Nesedla mi jen Minnie, kterou jsem si představoval úplně jinak a moc mi nesedl ani Guy. Naopak Mia Farrowová v roli Rosemary si to střihla excelentně a do své role seděla jak řiť na hrnec. Když to shrnu tak jsem s filmem nadmíru spokojenej. Přesto si myslím, že kdybych nečetl knížku před filmem, hodnocení by vypadalo trochu jinak. Takže film je good, ale na kvality knihy nedosahuje ani stěží. Zároveň jsem se opět přesvědčil, že sebe líp natočenej film nemůže říct ( obsahově ) tolik co dobře napsaná knížka.

Blood Runs Cold (2011)

Tak jsem zas chytl slinu na nějakou vyvražďovačku a narazil jsem na Blood Runs Cold. Což mi v těchto parných dnech přišlo jako ideální volba. Čekal jsem slasher ve stylu Fritt vilt a daleko od pravdy jsem nebyl. Plusem je rozhodně zasněžená krajina, protože cákance krve na sněhu vypadají vždycky líp. Sympatická je i stopáž a celkem se povedl i killer. Co mi naopak moc nesedlo byly postavy. Fritt vilt měl alespoň charizmatickou hrdinku. Tahle si moje sympatie zrovna dvakrát nezískala. Pravdou je že tu mohlo být víc gore a krve, ale tak převládá spokojenost. Slabší 4 záležitost.

La Meute (2010)

Moje doporučení před puštěním filmu zní: Nečtěte si obsah filmu. O to větší může být překvapení. Já věděl do čeho jdu,ale i tak mi tenhle kousek sedl, ikdyž mnohokrát vykrádá jiné hororové klasiky. Škoda jen že tenhle špinavej Hixploťák ke konci ztrácí dech. PS: Neskutečně mě sralo chování té mladé pipky. Rozhodně jsem jí za její debilitu nepřál nic hezkýho a fandil jsem záporákům.

Jeruzalém: Brána do pekel (2015)

Úvod mě celkem chytil a navnadil mě na celkem slušnou hororovou podívanou. Pak ale přišel prostředek filmu, kterej byl v podstatě o ničem, ale pořád se to dalo vydržet. Vše pohřbila až závěrečná část. To byla neskutečná 3,14čovina. Takový fantazmagorie jdou mimo mě. Za sebe říkám nebrat. Nebýt povedenýho začátku dám jasnej odpad.

Aldabra: Byl jednou jeden ostrov (2014)

Aldabra je dokumentem jako stovky jiných. K vidění je krása a rozmanitost fauny a flóry, ale není tu nic co by jsme už neviděli někde jinde. Kaiser jako vypravěč mi tu sedl tak 50/50. Když mluvil k seriózně a k věci tak bylo vše OK, ale nepovedený vtípky a dabování zvířat mi tedy moc nesedly. Dětem se to ale asi bude líbit. Za mě je to pouze průměrnej dokument, kterej zapadne " v davu " jiných a mnohem lepších.

Psí poslání (2017)

Život tak jak ho vidí pes. Zajímavej nápad, ale myslím si že se z toho dalo vyždímat daleko, daleko víc. Koukat se na to dá, ale stejně se nedokážu ubránit zklamání.

Static (2012)

Komentář může obsahovat spoiler. Nemůžu si pomoct, ale mě se Static líbil. Vůbec jsem nevěděl do čeho jdu a o to víc jsem byl překvapenej. Film sám osobě se dá jen s těží zařadit do nějaké kolonky. Je to mix Thrilleru, home invasion a duchařiny. A v tom je síla tohoto filmu. Nesourodej mix, ale chaos to není. Uznávám, že to není extra pecka a 3 hvězdy by byly spravedlivým ohodnocením. Ale jelikož vidím ,že tenhle kousek tady nemá moc kladných ohlasů, lehce nadhodnotím a dávám 4 hvězdy. Velkým kladem je zakončení. Čekal jsem všechno, ale tohle mě nenapadlo. Za mě určitě palec nahoru.

Oči mé matky (2016)

V podstatě jde o příběh Francisci s kterou se život zrovna nemazlil. Tohle není klasickej krvavej hororovej zářez a proto si myslím, že tenhle kousek nesedne každýmu. Mě osobně film sedl. Měl zajímavou atmosféru a svý udělal i černobílý look. Jedinou slabinou filmu pro mě bylo zakončení. Tenhle film si podle mýho názoru zasloužil jiný zakončení. Jinak spokojenost.