Banzai (1997)

Banzai je sled neuvěřitelně trapných gagů, povětšinou dosti předvídatelných, ale na druhou stranu musím provinile přiznat, že jsem se u nich smál jako blbec a nemohl si pomoct.

Příběh kmotra (2013)

Solidní a dobře řemeslně zvládnutý český film. Díky za to.

Přeber si to znovu (2002)

Netušil jsem, že se jedná o druhý díl. Pár vtipných okamžiků a výborní herci bohužel nestačí k lepšímu než podprůměrnému hodnocení. Největší slabinou je samotný scénář.

Kosmos - časoprostorová odysea (2014) (seriál)

Kdybych tuto sérii shlédnul jako dítě, tak jsem dneska možná experimentální fyzik:). Ovšem i jako dospělý divák jsem měl možnost dozvědět se mnoho nového. Zejména zdůraznění vědecké štafety, zobrazení příběhů velkých objevů a zaujetí vědeckým postupem jako takovým považuji za největší klad této série.

Díra u Hanušovic (2014)

Podhodnocený snímek. Do své režisérské prvotiny se Krobotovi perfektně podařilo vdechnout svůj suchý a přímý smysl pro humor, pro který mám slabost (Příběhy obyčejného šílenství). Kritizovat, že Díra u Hanušovic vlastně nemá děj, je podle mě nespravedlivé. Smyslem snímku jednoznačně bylo přiblížit atmosféru jesenického zapadákova se všemi svými pozoruhodnostmi a tragikomickými postavičkami. A to se povedlo na výbornou.

Divergence (2014)

Kdyby mi bylo třináct, tak je hodnocení určitě dvojnásobné. Pro dospělého diváka je nutné při sledování snímku moc nepřemýšlet nad nelogičnostmi. Pokud to dokáže, může být Divergence příjemnou a vcelku napínavou zábavou.

(Ne)zadaní (2013)

Neurazí, nenadchne. Univerzální romantická zápletka a pár povedených gagů. Tento styl globálního bezpohlavního humoru už podle mě nemá čím překvapit.

Zlodějka knih (2013)

Poněkud předvídatelná a prvoplánová freska toho druhého pohledu na válku. Na tom by nebylo v podstatě nic špatného, kdyby se to celé tak nějak nevleklo. V polovině filmu už jsem byl tak znuzený, že mě i okamžiky, které měli být emotivní a napínavé, nechávali ledově klidným.

Transcendence (2014)

Námět je zajímavý, ale Wally Pfister se bohužel více soustředí na zajímavé záběry, než na udržení nějakého napětí, či rozumného děje. Škoda.

Noe (2014)

Dramatické a drsné znázornění biblického příběhu. Ale to je vše. I já se musím přidat k těm, co od Darrena prostě očekvají pokaždé něco mimořádného, a to Noe není.