Bitevní loď (2012)

Totální americký patos se špatným scénářem a nulovou možností pro diváka vybudovat si nějaký vztah k postavám. Ale po technické stránce vynikající, výbuchy vypadají cool a ufouni také nejsou k zahození.

Avengers (2012)

Zcela podle očekávání se jedná o slušnou porci zábavy, která je nabitá akcí a nablýskanými efekty a divák není ochuzen ani o Downeyho hlášky. Přesto se jedná o takový ten zastaralý klasický typ superhrdinského filmu, takže nečekejte žádný myšlenkový přesah, na pobavení ovšem více než dobré.

Transformers 3 (2011)

Ani miliony dolarů, ani supermoderními efekty a ani dekolt Rosie Huntington-Whiteley neschovají, že tohle není film, ale oslava tuposti a konzumu, neboli slátanina volně přecházející v totální kokotinu. Už se těším na čtyřku.

Green Lantern (2011)

Lehká popcornová jízda s Reynoldsem, kterému ta role lehkovážného floutka, jemuž se dostane do rukou velká zodpovědnost, vyloženě sedí a daří se mu i držet humor. No a Blake Lively to rozhodně sluší, takže proč ne... Nicméně na Thora či Iron mana to nemá a přiznám se, že jsem ke konci snímku i chvilku kluncnul.

Černé zrcadlo (2011) (seriál)

První povídka je tak absurdní, až ve mně zarážejícím způsobem definuje populistický směr, kterým se ubírá současná politika, aneb 80 % lidí si myslí, že byste to prase měl ošukat. Druhá povídka je moje oblíbená. Polemika nad dobrovolnou ztrátou soukromí a identity v blízké budoucnosti. Bezduché šlapání na rotopedu za účelem stát se součástí reality show, jež určuje naše ráno a náš večer. Působivé a navíc brilantně natočené. Poslední příběh komornějším způsobem upozorňuje na to, že přijetí technologie má své klady a zápory.

J. Edgar (2011)

Historicky a životopisně zajímavý snímek s vynikajícím DiCapriem, který dostává pouze průměrné hodnocení, jelikož šel až za hranu dokumentarismu. Příliš dlouhá stopáž vyvolala, že na mě J. Edgar místy působil až moc suchopárně a dědkovsky. Nicméně nepochybuji o tom, že stojí za zhlédnutí.. za jedno zhlédnutí ovšem.

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)

Pořád náser útočící nebezpečným způsobem na mentální vývoj třináctiletých dívek. V porovnání s předchozím dílem musím ovšem konstatovat velký pokrok v tom ohledu, že se daří dodržovat alespoň základní filmařské postupy, jako stupňovat napětí, ale to je tak vše.

Hotel Paradise (2012) (pořad) odpad!

Nemohu se rozhodnout, které slovo od písmene d zvolit. Demence či degradace. A je větší u účinkujících, nebo u těch, jež je nadšeně sledují?