Sedm životů (2008)

I když se nedočkáme žádného výrazného děje a logiky, film nám sděluje závažné myšlenky a Will Smith opět nezklame.

Rande na jednu noc (2008)

Mě to dostalo svým citem pro okamžik a hlavně pravdivostí, s Michaelem Cerou jsem se dokázal ztotožnit tak přirozeně až mi to zarazilo, Rande na jednu noc dokonale vystihuje ten pocit, když víte, že byste se na tu rajcovní mrchu, co vás půl roku ignorovala měli vykašlat, ale když se na vás podívá, nemůžete si pomoct, uděláte všechno, abyste mohli být s ní a držíte se jakési iluze, i když to nikam nevede a vy to víte a to vás žere úplně nejvíc, chápete o čem mluvím? Náš hrdina to překonal a přebyl beznaděj láskou, ta rovina s gay kapelou by tam vlastně ani být nemusela, nicméně tato melancholická road movie nočním New Yourkem mi přirostla k srdci a neviděl sem jí naposled. Mimochodem skvělý soundtrack.

Rande měsíce (2006)

Rande měsíce boduje hlavně netradičním prostředím supermarketu a většina povedených scén vychází právě z něj a z typických figurek. Jinak se jedná o vcelku typickou romantickou komedii, ve které byla ovšem romantická rovina trošku odsunuta na vedlejší kolej, ani zvrat není nijak dramatický,hlavní hrdina nemusí udělat téměř nic, aby získal zpět přátele a vytouženou dívku. Nicméně souboj o zaměstnance je dostatečně zábavný, aby snímek utáhl, zejména slizký Dax Shepard a jeho mexický poskok mi několikrát výrazně rozesmáli.

Zjizvená tvář (1983)

Naprosto brilantní odzbrojující a brutální epos o americko - kubánském kokainovém snu s polokomediálním úvodem, který se postupně přejde v drama sirové až mrazí, geniální finále bere dech, Al Pacino ve vrcholné formě.

Terminator Salvation (2009)

Můžu říct jen to, že pohrdám zdejšími tříhvězdičkovými hodnoceními, McG hluboká poklona, nevěřil jsem tomuto videoklipaři, ovšem on věděl, že tohle je životní šance a využil jí maximálně, samotný vizuál je geniální, tu atomovou spoušť doslova cítíte, obvláště mě dostala scéna, kdy John Connor padá se sestřeleným vrtulníkem a kamera jako by se otáčela s ním, najednou leží na zemi a vy cítíte, jak je těžké se zvednout, vím, že je to detail, ale toho si právě vážím nejvíc, rozvěž odkazy na původní sérii vyšli na výbornou a možná přijde i Arnie. Další věc je ozvučení, které je svojí genialitou srovnatelné s novým Star trekem, opravdu doporučuji návštěvu kina. No a herecké obsazení, neskrývám, že obdivuju Christiana Bala, ale kdo by zahrál Johna Connora líp opravdu nevím, co jsem nečekal bylo, že ho herecky minimálně vyrovnal teď už né neznámý Australan Worthington, tomu chlapíkovi věříte, že dokáže utrhnout terminátorovi hlavu a přitom z jeho výrazu cítíte vnitřní rozpor a hledání sama sebe. Akční scény jsou fantastické, jediná malinká vítka, vykrádání trapných transformerů ani není nutné, strhující, napínavé, nadějné, nejdražší nezávislý film v historii je kurevská řežba, sice to není thriller s Arniem, ale je to válečná řežba s Balem, říkejte si co chcete, tohle se povedlo! PS: Pomo: "Danny Elfman nevýrazný" To si děláš srandu?

Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám (2008)

Přísahám, že sem to po prvních deseti minutách chtěl vypnout, film má špatný úvod a působilo to na mě jako nepovedený pokus o situační komedii, ale jsem rád, že jsem tak neudělal, protože jsem se do snímku vcelku zakoukal, Simon Pegg ze začátku působí jako naprostej dement, ale postupem času, teda možná je to tím, že jsem si na to zvykl, sem se začal královsky bavit, hlavně narážky na manýry celebrit a hláška, že nejlepší film všech dob je Con Air zvedají moje hodnocení, je to zvláštní film, tak trochu žánrově labilní, ale jako celek nakonec působí pohodovým dojmem.

RocknRolla (2008)

Guy Ritchie stále ještě má koule, extrémně zamotaná gansterka s milionem vedlejších postav, drsnými hláškami, namakanými Rusáky, kradením peněz a obrazů, celý film působí jako hodně ujetá absurdní zfetovaná honička, ovšem v tom nejlepším slova smyslu a je vidět, že se Guy Ritchie v žánru, který v podstatě založil, cítí jako ryba ve vodě.

Marley a já (2008)

Pokud jste měli někdy psa asi pochopíte, proč jsem na konci brečel jako želva, k filmu jsem si pozvolně získal vztah, sice to není žádné veledílo, ze začátku pes vše ničí a pak půl hodiny umírá, ale Wilson, Aniston a krásný labrador své role zvládli v maximální scénářem povolené míře.

Hrdost a sláva (2008)

Poctivá špinavá kriminálka s vynikajícími herci, možná sázka na jistotu, na druhou stranu skvělá kamera a atmosféra drží až do konce.

Velcí bratři (2008)

Pohodová lehce přisprostlá komedie opírající se hlavně o vhodně zvolené charaktery (Seann William Scott se zkrátka pro role všešukajícího fuckující flákače narodil), která baví už samotnými dialogy mezi ústředním duem, nebo rozhovory s vedoucí programu Velký bratr, vyléčenou feťačkou, která neustále naráží na svojí minulost hláškami typu, jdu si šlehnout koktejl a kafe si peru rovnou do žil. Prostředí je rozhodně nevšední a podporuje ulítlou atmosféru snímku, bavil sem se velmi dobře.