Román pro pokročilé (2019)

To je už několikátý případ, kdy kroutím hlavou nad tím, co u nás jde do kino distribuce. Jako nějaká televizní jednohubka by to pro mě bylo přijatelné, nijak by mě to neuráželo.. Ale jak jsem koukal, do kina na to těch 160+ tisíc lidí přišlo, tudíž se už možná kují plány na Nějaký další Román.

Král Artuš (2004)

To mi teda dlouho unikalo, že Keira hrála takovouhle Avatarku..

Ženská na vrcholu (2019)

A když nebudeme vědět, co dál, budeme poskakovat ve sněhu nebo se prostě Anička bude chvíli pitvořit. Ukrutně nudná slabota.

Jen pro tvé oči (1981)

Jsou tu zásadní a vtipný honičky, v podstatě jedna za druhou. A holka se mi taky líbí.

Malý princ (2015)

Knížku jsem nikdy nečetl (fakt). Kvůli neustále někde sdíleným "moudrům" z ní je mi spíš protivná. Ale na film jsem se shodou náhod s dětmi podíval. Pro děti to nakonec bylo moc složité a nepřehedné, tak jsem si to asi užil nejvíc z nás všech:) I podnět k zamyšlení jsem si z toho vzal, ale neřeknu jakej. A celkově by možná stačilo říct: Bylo to krásné a dojemné.

Jak se zbavit celulitidy (2011)

Jasně, je to celý pošahaný, trhlý, svým způsobem nesnesitelný. Prostě kravina, ne? Jenže já na to celou dobu vydržel čumět vlastně fascinovaně. Určitě i proto, že dámy byly sexy.

Bitva u Midway (2019)

Moje první reakce byla: Tyvole toje digitální!. Pak jsem si na ten lesklý cirkus zvykl a vlastně mě docela vtáhl. Příběh to má, téma samo o sobě je pro mě poutavé a některé bojové scény prostě jsou atraktivní.

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Joj, to je překvapení. Zase film ke kterýmu jsem se dostal náhodně. Podle názvu mě absolutně nelákal, skoro jsem byl až votrávenej, že si něco takovýho pustím. Ale dostalo se mi skvělého zážitku, velmi atraktivní tématiky i vtahujícího provedení. Místama jsem skoro nedejchal. A Emily k tomu jako bonus za pátou hvězdičku.

Ledové království II (2019)

O dost komplikovanější než jednička. Do půlky filmu se to plácá od ničeho k ničemu.Už jsem si říkal, že to snad vůbec nechytí žádnej jasnej směr. Naštěstí ve druhé polovině už se příběh dostal do obrátek, takže celek smysl dává. Nelze si pochopitelně nevšimnout "povinného" ekologického aktivismu - nu což, taková je doba. Oproti jedničce tu jsou také méně zapamatovatelné písně. Po prvním díle jsem hned měl v hlavě Ráda sněhuláky stavím a Najednou - tady mi zatím neutkvělo nic.