Vyprávěj (2009) (seriál)

Tak v první řadě, ta holka je zářivě krásná. Nic jiného se mi zatím dodávat nechce. Aktualizace (7.11:09): Jak "zestárla", tak už neni tak krásná. A celý je to o hvězdičku blbější. Aktualizace 22.12.10: pro změnu jednu hvězdu přidávám. Líbí se mi Vagnerová a sexuální zápletka. Aktualizace 19.10.2012: pro změnu jednu hvězdu ubírám. Ten seriál teď zblbnul. Jak se snažej zachytit převrat, tak tam jsou hrozně škrobený dialogy.

Hitlerova kariéra (1977)

Dokumenty o Hitlerovi už mi lezou na nervy. I pro svou kvantitu a nekvalitu. Na "kariéru" jsem se proto ani nechtěl dívat, ale nakonec jsem přepnul a víceméně vydržel. Mohou za to především tuny dobových záběrů, které opravdu nakopávají tenhle film do výšin. Máme tu co dělat spíše s psychologizujícím pohledem na Hitlera, logicky se proto nedočkáme tolika historických dat a bitevních vřav. Ostatně, kdyby tam chtěli tvůrci narvat všechno, vznikl by splácaný dort pejska a kočičky.

Bláznova kronika (1964)

Jakkoli je to Zeman a jakkoli je Vašáryová krásná, já jsem se u toho nudil. Bohužel.

T.M.A. (2009)

Jsem rád, že se u nás někdo pustil na tuhle půdu (nebo spíš do tohoto sklepa:). Docela mě to vtáhlo, psycho atmosféra u mě vznikla, nějaké drobné kostrbatosti jsem neřešil a těšil jsem se z toho, že dívky jsou nahé a zdi ošuntělé, jak žánr velí. Nebýt předimenzovaného množství linií v závěru, těšil bych se ještě víc.

Tango (1993)

Nechal jsem se inspirovat vysokým hodnocením uživatelů čsfd a zaběhl do Levných knich pro dvd. Opět jsem si potvrdil, že francouzský humor ve stylu "to je ale veliká taškařice, že ano?" mi prostě nesedí. Dokonce mi film nepřijde ani tak antiženský, jak tu někdo psal, jako spíš antimužský. Sdělení (nesporně pravdivé) pro mě je: My, chlapi, jsme šašci. Ženy nás sice štvou, ale ve finále nás stejně dostanou na tu svoji....nabídku:) A ještě dodatek k disku samotnému: pokud jako já nevládnete francouzštinou, tak jste odkázáni na české audio. České titulky na disku nejsou. (Tento fakt ale mé hodnocení neovlivnil.)

Dobře placená procházka (2009) (divadelní záznam)

Má to příjemnou retro atmosféru, velkorysé množství účinkujících, dobrý zvuk a bohužel velké výkyvy v tom, jak dokáží upoutat jednotlivé sekvence. Měl jsem rozpětí od zívání po zírání.

Sex Drive (2008)

Navzdory varování tvůrců jsem se podíval na unrated verzi. Bavil jsem se, a o to u komedie přece jde.

Chci se líbit (2005)

S manželem sice sex mám, ale už mi to nic neříká. Tak se u toho pro jistotu už ani nehnu. Čekám, až se udělá, dívám se při tom do stropu, nebo z okna. Někdy přemýšlím, co namažu na chlebíčky a co je potřeba nakoupit....Nojo, to jsem z toho filmu vybral vlastně dost atraktivní část. Ve skutečnosti jsem otrávenej. A nebo je to možná tím, že čt2 dala dva večery po sobě ve stejném čase podobnou vztahovou tlachárnu. Mě to nebavilo. Kdyby to aspoň bylo francouzsky s titulkama, třeba by na člověka dýchla atmosféra. Ale "dobrodiní" dabingu všechno kouzlo odstranilo (bylo-li tam nějaké). Přežil jsem to jen díky té pohledné blondýnce.