• Fantasy

Mistrův syn (1978)

Naprosto skvělý! Zábavný příběh, dokonalá old-chool atmosféra se skřípavou hudbou, propracované zápasy a Jackie-Chan exceluje. Poklona, už se těším na dvojku.

Trable v ráji (2009)

Sám doma a na PC bych se na to asi těžko podíval a dal 3 hvězdy...ale v kině se slečnou po boku jsem se opravdu bavil (ano, smál jsem se a dost) a nelitoval...a pro všechny přítomné odpadáře a jednohvězdičkáře: během filmu se smál celý sál a to jsem čuměl =) o tom komedie má být ne?

Mystery, Aljaška (1999)

Bohužel i přes dobré obsazení obsahovala Mystery Alaska na můj žaludek a momentální náladu příliš mnoho klišé. Celkově působí naprosto nerealisticky a i přes dobrý nápad jako nešikovně ztvárněné...ve filmu mě mockrát přišlo na mysl, že dialog, který měl být vtipem, dabing naprosto nezvládl a v češtině vyšel nesmyslně až trapně...1 hvězda za zajímavý nápad filmu a 1 hvězda za motiv hokeje, národního toho českého sportu.

Policajt v Beverly Hills (1984)

Ve své době to určitě byl nadprůměrný film. Dnes už má ale divák přeci jenom vyšší nároky, jak na krimi, tak na komedii...přesto to je sympatický snímek, člověk si trošku zavzpomíná, trošku se pokochá amerikou 80.let a 105 minut mu příjemně uteče.

Valkýra (2008)

Největší dramata píše sám život. A podle skutečné události natočená Valkýrie (Die Walkure) je drama par excelance. Úctyhodně důvěryhodný obraz nacistického Německa a nálady uvnitř velení armády, odpovídající herecké výkony a solidní hudba vytváří silný zážitek z kvalitního filmu...ale... Film má pro mě 2 velké (Gross) chyby.: 1. Kdy už konečně americká produkce (i když ve spolupráci s Německou) pochopí, že nejde točit historické filmy o Německu v angličtině???!!! To je naprosto k smíchu a i trochu urážející mentalitu diváka. Pochopil jsem už, že jsou Američané líní číst titulky, ale tak ať se laskavě v tom případě vyhnout tématice 2.sv.války! 2. chyba, která mě nejde přes pysk, je totálně profláknutý ,,ksicht" Cruise v hlavní roli. Nechme stranou to jestli je kvalitní herec nebo ne (zde zahrál podle mě dobře) ale pokud si ho i hodně podprůměrný divák pamatuje z 50 dalších filmů a rolí tak si ho lze těžko dosadit do historického filmu ještě k tomu, když mluví anglicky! I tak dávám 4 hvězdy, protože jsem vděčný za každý (obsahem) neurážející současný snímek o 2.sv.válce.

Tobruk (2008)

Bez napětí, bez akce, bez dialogů, bez nápadu...bez komentáře...2 hvězdičky jako pocta československým vojákům 2.sv.války

Far Cry (2008)

Bylo to o fous lepší než jsem čekal...nejspíš ale jen kvůli tomu, že mám Til Schweigera oblíbeného z Klepání na nebeskou bránu a Ralfa Moellera z Gladiátora =) jinak naprosto průměrný akční béčko, které nenadchne ale pokud zapomeneme na fyziku, stupiditu ,,cvičených" vojáků tak ani nezklame...dávám plus za honičku zombie vs. Til v areálu pily =)

Kids (1995)

V době, kdy jsem to viděl (hodně tomu dlouho) mě to oslovilo jako dost slušné varování před AIDS, takže pokud na to nebude koukat naprostý neandrtálec tak film účel musí splnit. Ovšem nechutnost z americké mládeže (už 14 let tomu) zůstává přesto jako pachuť (i když asi trpce realistická)...

Stmívání (2008)

Mě se to líbilo =) asi jsem tu jeden z mála a už slyším ty vaše myšlenky o mých nízkých nárocích na film, všechny ty nonšalantní epické fráze o tom co tu je špatně a jak má ,,správný" film vypadat a ,,správní" herci hrát...Ne ne, naopak, já jsem velice náročný divák a od filmu Twilight jsem dostal přesně to, co jsem chtěl. Zábavu, napětí, romantický příběh a trošku té akce...opravdu povedená směska novodobého filmu o upírech, vlkodlacích (jen tušíme) a upírech vegetariánech posazený (pro zaujmutí větší šíře diváků) do středoškolského prostředí mladých lidí. První třetina filmu, kde jen tušíme, čteme náznaky..nejprve drobné - pohledy, poté i fyzické...že tu něco nehraje...ano ta první třetina je opravdu nejpovedenější. Ale pozor! Romantický příběh tu není vůbec naškodu! Nevyznívá jako klišé, režisér nám dá dostatek času pro vytvoření empatie se sympatickými herci a to nejvíc teen (jak někteří zde píší) je pouhý polibek....určitě zhlédnu znova. 8/10.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Dokonalý, takhle si představuji filmovou zábavu. 100% akce, 100% vtipu, 100% hudba i kamera, 100% napětí...na to že jsem od počátku považoval Transformers za hovadinu (asi vlivem seriálu) tak o to víc jsem příjemně potěšen. Krásné (jedno že nereálné, ale je to kua sci-fi ne?) záběry bojujících robotů vedle U.S. army, hřmot zbraní neutichá a krev i provozní kapaliny tečou proudem. Vidět to tak na plátně! =(