• Fantasy

Dej si pozor! (2016) odpad!

Větší hovadinu jsem letos neviděl. Co na tom, že to ten spratek zahrál výborně, když scénář je kokotina na entou.

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Za mě nejlepší film několika posledních let. Neskutečně zábavně a zajímavě zpracovaný motiv pomsty, násilí ale hlavně odpuštění (viz šerifův dopis na rozloučenou, džus v nemocnici pro Dixona, přiznání Mildred v závěrečné scéně). Obrovské odhalení lidskosti v postavách, u kterých by jste to vůbec nečekali. Závěrečné zpochybnění odhodlání msty. Frances McDormand je pro mě druhá Ellen Ripleyová. Vsadím se, že potkat vetřelce, nakopne ho do koulí. Po dlouhé době považuji Oscary za více než spravedlivé. Inteligentní scénář + geniální casting + brilantní dialogy i monology + LIDSKOST až na dřeň = 10/10.

Antikrist (2009) odpad!

Veselohra o tom co se stane, když ženský jebne v palici.

Dobrou, mámo (2014)

Schizofrenní blitka vyztužená vteřinovým lepidlem. Na konci už mě je úplně jedno, jestli je magor matka nebo ten fagan. Pokud mě režisér sto minut láduje rádoby artovou nudou zabalenou do tupých výrazů dvou smradů, nemůže čekat, že se na konci budu bičovat štěstím. Kdo seje hovna, sklízí sračky. 3/10.

Znamení (2002)

Jeden z nejgeniálnějších scénářů všech dob. Propletení a spojení zprvu nesrozumitelných linek - ztráta a nalezení víry, poslední slova manželky, otázka znamení a zázraků a hlavně: Je možné, že neexistují náhody? Grahame, dívej se! Merille, pořádně máchni! Bemmp!!! 10/10.

Ledová smrt III (2010) odpad!

Jak se říká: tak to mě poser krumpáč. Vypatlanější prequel týraného sodomity snad nemohli vymyslet ani v Norsku. Chápu, že olizování žabiček v tajze a okusování těch srandovně chutnajících lišejníku je národní sport, ale že by měly až takové účinky? Céčkovský horor založený na stejně trapném principu jako jednička a dvojka. Zničehonic se zjevující metrákový tichošlápek + herci s qvíqvé severské veverky po lobotomii. 1/10 za hudbu.

Výheň (2011)

Mrzí mě nevyužitý potenciál, mohla to být pecka mít propracovanější děj a neidiotské chování herců, kteří se chovali, jak děti z mateřské školy na procházce v parku. 4/10.

Pásky z Nagana (2018)

Tak nějak už vím, že dojetí z tohoto turnaje mě neopustí po celý zbytek života. Opět geniální, opět dojemné, opět husí kůže, opět slzy... Tolik symboliky, emigrace Petra Svobody, Jagrova 68, rozhodující gól a nad tim vším jedinečný DOMINATOR!!! Děkuji. 10/10.

Ledová smrt (2006)

Postavte se do řady a vyberte si krumpáč. Dřív aspoň učili tyhle komparsisty, kteří se nazývají herci, křičet na celou hubu. Teď už stačí, když umí blbě čumět a krvácet. 2/10.

Ledová smrt II (2008) odpad!

Horor o blbcích pro blbce. Vrah je všude a vždy přesně. Ač má dva metry dvacet a 130 kg, vždy neslyšný jak baletka po chronické anorexii. Herci se chovají jako cvičené opice s polovinou jejich inteligence, policajti s třetinou. Závěr deset krát natahovaný mě ujistil, že autor scénáře měl vášnivý poměr s argentinskou telenovelou říznutou korejskou dramato-thrilero-komedií. Jeden bod za ne-úplně nehereckou frigidu Ingrid. 1/10.